Bursaspor’dan TFF’ye emsal itiraz!

Ali Ay başkanlığında toplanan yönetim kurulu yaptığı değerlendirme sonucu Sercan Yıldırım’ın aldığı cezaya itiraz etmeme kararı aldı. Sercan’ın cezasını artmasından endişe eden yönetim kurulu bu nedenle Sercan’ın cezasını Gençlerbirliği maçında çekmesine ve ardından Fenerbahçe maçında oynamasına sıcak bakıyor.

Hamza Hamzaoğlu’nun cezasının kaldırılması için de itiraz yazısı hazırlanırken genç hocanın Ankara deplasmanında sahada olması amaçlanıyor.

Bu arada Bursaspor Kulübü en etkili savunmasını ise Fenerbahçe maçına ayırdı. Seyircisiz oynama cezası alan Bursaspor’da yönetim kurulu derin bir araştırma yaptı. Bu araştırmanın ardından ise maçın seyircili olması için bir umut ışığı doğdu.

Bir çok hukukçuyla görüşen Ali Ay yönetimi daha önce verilmiş olan emsal bir kararı örnek gösterecek. Bursaspor Kulübü seyircisiz oynama cezası alınan Fenerbahçe maçını Rizespor ile değiştirmek istiyor. Seyircisiz oynama cezasını Rizespor maçında çekmek isteyen Bursaspor bu konuda örnek olaraksa daha önce Kayserispor’a verilen değişim hakkını emsal gösterecek.

Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu