Bursaspor’da köklü çözüm arayışı!

Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki yönetim Bursaspor’u eski günlerine döndürmenin zeminini hazırlıyor.

2013 yılından bu yana görev yapan yönetimlerin fahiş hataları sonucu 1 milyar lirayı aşan borç yüküne maruz kalan, önce Süper Lig, ardından da 1.Lig’den düşen Bursaspor, gelecek sezon TFF 2.Lig’de mücadele edecek. Tarihinin en zor günlerini geçiren Bursaspor’un Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki yönetimi, camianın merakla beklediği, teknik adam kim olacak? Transfer tahtası açılacak mı?, Yeni sezon kadrosu nasıl olacak? Maddi sorunlar nasıl aşılacak? sorularının yanıtları için mesai yapıyor.

KÖKLÜ ÇÖZÜM ARAYIŞI
Yeşil-beyazlı yöneticiler bir taraftan gelir kaynakları yaratmanın yollarını ararken, diğer taraftan şehri harekete geçirip Bursaspor’u yeniden eski günlerine döndürmenin organizasyonu üzerinde çalışıyor. Şimdilik 140 milyon lirayı bulan transfer tahtası borcunu tamamen ortadan kaldıracak formüller üzerinde duran yönetimin ilerleyen süreçte transferi de gündeme alacağı gelen bilgiler arasında.

Kulübü idari ve mali yönden ayağa kaldırıp, sportif başarıyı sağlama adına atılacak adımlarla ilgili önümüzdeki birkaç gün içerisinde kamuoyu bilgilendirilecek.

17 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Çare belli aslında şirketleşme şart bence
  Bursalı 100 iş insanının 10 milyon tl
  Bedel ile Bursasporun ortaklarından
  Olabilirler hem sürekli nereye gittigi
  Belli olmayan paralar vermekten kurtulurlar
  Hem de artık taşın altına tamamen
  Girmiş olurlar borç-alacak, kar-zarardan
  Sorumlu olmuş olurlar şirketleşmede
  Ödemeler 5 yıla yayılırsa her bir iş insanı
  Yıllık 2 milyon tl den 10 milyon tl
  Kaynak aktarmış olur 100 iş insanı
  Bu ortaklıga dahil oldumu 1 milyar tl
  5 yıllık süreçte tamamlanmış olur
  Hem de uzun vadede kulübün tüm
  Borçları ödenecek seviyeye gelmiş olur
  Kulüp de sponsor-taraftar-forma gibi
  Gelirlerle mücadelesine devam eder

  56
  10
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Şirketleşme çare olsaydı, Göztepe kurtulurdu. Hisseler zamanla el değiştirir, istemediğiniz kişi patron olur, takım Katar lı bir dolar milyarderinin olur, sen de tribünde onun malı için, onun başarısı içln bağırırsın, ne anladım bu işten?

   1
   8
  2. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Aynen, herkes 1963 milyon dolar verse 4 senede şampiyonlar ligini aliriz. Hatta 2010 milyon dolar verse herkes milli takım seviyesinde mücadeleye başlarız.

   1
   3
  3. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş Bu Anlattığında Verilecek Paralar Sadece Zaten Borca Sokan Yönetim ve Yöneticilerin Cebine Gidecek – Vergi Ödemeyen Menejerlerin Araştırılmalarını Önleyecek- Futbolculara Misli Maaş Transfer Yaptıranların Artılarını Karşılayacak- Bit Coin Yapanları Ceplerini Dolduracak – Şirketlerine Aldıkları Kredileri Bursaspor’un Kapatmasını Sağlayacak Vs Onun İçin Bu Dernek Kapatılıp 5 Sene Plan Yapıp Amatör Takım İle Devam Edip Dertsiz Borçsuz 5 Sene Sonra Süper Lige Temiz Bir Kulüp İle Çıkmak En Mantıklısı Yoksa Senelerce Borç Bizans Oyunları Kendimize İşgence Etmek Olacak Ve Bir Yere Varamayız 1.2 Milyar TL Borç İle Zaten Karar Çok Kolay Artık Futbolcu Yok Stadyum Yok Tesis Yok Neyin Planı Yapılacak?

 2. 1.2 Milyar TL Borç İle 3’cü Lide Bursaspor’u Yeniden Eski Günlerine Döndürme Hayal Ötesi Birşey – Daha Token Bursaspor Coin vs Tam Araştırılmadı Emin Ve Tayfasının Soktuğu Bursaspor’un Neleri Satıldı vs Bir Araştırılsa Kimler Bu Satılanlardan Yararlanacak Ortaya Çıkar – Zaten Hele Son Senelerde Bursaspor Bu Durumlara Düşeceği Açıkça Ortadaydı Yok Yöneticilere Birbirlerini Burunlarını Kırmaları Vs Altın Pırlanta Hesapları Birden 300 Milyon Denen Borç 850 Milyon TL’ye Çıktı Sonrası Zaten Emin Tayfası Geldi ve Gümledik o Çeklerini Alıp Gidince 1.2 Milyar İle ve Stadyum ve Tesis Giderleri Milyonlarca TL iken ne düzeltilebilir? Bursaspor’un Borçsuz yeniden 4’cü Ligden başlama dışında çaremi kaldı?

  35
  5
 3. Köklü çözüm 1 milyar borcu sokanlara hesap sorulmalıdır.Denetleme divan ne iş yapar anlamak mümkün değil 1 milyar borca kadar.

 4. bursasporun tek kurtuluşu .aç .şerefsiz. o.çocuğu .karaktersiz.başkanlardan uzak durması başka çaresi yok..bir gram zevkimizin anasını si…r.

  3
  1
 5. Eyyvah be yaa. Yöneticilerimize bakıyorum, bi tanesini tanıyosam diksinler. Eskiden bi yönetim göreve geldi mi, en az 10 tanesini bütün Bursa yakından tanırdı. Bi de bunlara bak. Duyan gelmiş amk. Takmışlar yeşil kravatları, tamam amk. Hepsi olmuş, Real Madrid başkanı Barnebau. Rahmetli İbrahim Yazıcı mezaerdan kalksa, bunları görse, eyvahhh der, gene yatar, kendi toprağını kendi örter.

  3
  1
  1. @Rüstem yorumuna yanıt olarak

   Bunlar yönetici değil, Alinur un adamları. Akp kulübe çöktü, takım küme düştü. Köklü çözüm Akp den kurtulmak

 6. Gemlik basketbol denen hırsızların kol gezdiği Gemlikli dahi olmayan Trabzon li olan hırsızlara yaptıkları yardımın zerresini yapmayan Ali Bir başkana sesleniyorum. Ne anlayıştan anlar bana boş geliyor. Onca bütçe var niçin borçları kapanmıyor? Sizin siyasetiniz sizden üst olanın sözleriyle sabit. Bursasporlu sadece basamak olarak kullanın siz.

  2
  1
 7. Sol arkadaki ‘adam’a layık değilsiniz siz, gidin Alinur amcanızın resmini koyun. Akp’nin kuklaları sizi…

 8. Kardeş 4.lige falan degil amatöre de düşsen borç silinmiyor kapıya kilidi vurursan anca borç silinir bence ilk önce şü tahta belasından tamamen kurtulmak lazım vergi borclarıni alinur aktaş hslletmeli yönetici alacaklarınında en az yüzde 50 sinden feragat ettirilmeli aslında koca bursa için bu borç bir günlük olay ama hep beraber kenetlenmeyi becerebilmek isin püf noktası

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu