Bursaspor yine set vermedi 3-0

Haftaya 5’de 5 yaparak lider konumda giren Bursaspor, 2 galibiyeti bulunan Bolu İnkılap O.O. karşısında rahat bir galibiyet aldı.

Cengiz Göllü Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Başkan Recep Bölükbaşı, Amatör Şubelerden Sorumlu Asbaşkan Halil Özyürek, Bursastore’lardan Sorumlu Yönetici Ahmet Eraslan, Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetici Konuralp Yeşil, Başkan Danışmanı Mesut Mestan, Genel Müdür Yardımcısı Erhan Başoğlu, genç futbolcular Mert Örnek ve Kubilay Kanatsızkuş ile 100 kadar taraftar da takip etti.

Baş Antrenör Emin İmen, genç takımdan Aycan Uluı ve Nazlı Koç’u kadroya alırken, sakatlığı bulunan Sevdanur bu mücadelede forma giymedi.

Bursaspor sahaya “ Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddete Hayır” yazılı pankartla çıktı.

Mücadeleye İrem, Dilek Erken, Dilek Bataray, Hale Kantarcıoğlu, Bahar Ekinci (L: Sedef Sazlıdere) ile başlayan Bursaspor mücadelenin dakikalarında tutuk bir görüntü sergiledi ve 6-3 mağlup duruma düştü. Bu dakikadan sonra Bahar Ekici’nin file üstünden bulduğu sayılar ile ilk teknik molaya 8-7 önde girdi.

Setin ikinci bölümünde de etkili olan Bursaspor Bahar’ın etkili oyunu ile farkı açtı ve ikinci teknik molaya 16-8 önde girdi. Setin son bölümünde de file üstünde Dilek Bataray ve Yasemin ile bulduğu sayılar ile Bursaspor 19 dakika süren ilk seti 25-13 kazandı.    

İkinci sete çok iyi bir başlangıç yapan Bursaspor file üstü hakimiyeti ile ilk teknik molaya 8-1 önde girdi. Setin ikinci bölümünde Bolu takımı hücumlarımızı etkili manşetler ile karşıladı ve Hacer’in servis sayılarıyla farkı azalttı. Bursaspor ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi. Setin son bölümünde Dilek Erken ve Dilek Bataray ile sayılar bulan Bursaspor 20 dakika süren ikinci seti 25-15 kazandı.  

 

Son sete de Bursaspor çok iyi başladı. Hale ve Dilek Erken’infile üstünden etkili oyunu ile ilk teknik molaya 8-1 önde girdi.  İkinci teknik molaya ise Yasemin ve Hale’nin sayıları ile birlikte 16-7 önde girdik.  Setin son bölümünde genç oyuncular sahada yer aldı. Aycan ve Nazlı ile bulduğu sayılar ile Bursaspor son seti 25- ve maçı da 3-0 kazandı.

Bursaspor ligin 6.haftasını da set vermeden galibiyetle kapatıp liderliğini sürdürdü.

MAÇMETRE

SALON: Cengiz Göllü

HAKEMLER: İlhan Balaban, Çetin Çelik

BURSASPOR: İrem Özgür, Dilek Erken, Dilek Bataray, Hale Kantarcıoğlu, Bahar Ekinci (L: Sedef / Meyra) ( Yedekler: Buse Özden, Aycan Ulu, Nazlı Koç, Dilara Dağyar , Yasemin Şahin)

Baş Antrenör: Emin İmen

BOLU İNKILAP O.O: Busenur, Şeza, Merve, Hacer, Şevval (L:Duygu) ( Yedekler: Tuğba, Sıla, Kübra, Melisa, Demet)

 

SETLER:

1.Set: Bursaspor 25 – 13 Bolu İnkılap O.O. (19 Dk)

2.Set: Bursaspor 25 – 15 Bolu İnkılap O.O. (20 Dk)

3.Set: Bursaspor 25–15 Bolu İnkılap O.O. (22 Dk)

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı