Bursaspor Vakfından ziyaret

Bursaspor Vakfı’nın Başkanı Haluk Özkıyıcı yaptığı açıklamada yeni yönetim kurulumuza başarı dileklerini iletti. Özkıyıcı, Vakfın yeni dönemde çok daha aktif olacağını ve Bursaspor Koleji, hastanesi, yaşlı bakım evi gibi birçok projenin hayata geçirilmesi için camia ile birlikte çalışacaklarını ifade etti.

HALUK ÖZKIYICI: ‘’BURSASPOR’UN SOSYAL VE YARDIMLAŞMA ALANINDA OLACAĞIZ”

Vakıf Başkanımız Haluk Özkıyıcı, yaptığı açıklamada yeni yönetim kurulun Bursaspor’u ekonomik yönden düzlüğe çıkaracağını ifade etti.

Özkıyıc şu açıklamalarda bulundu; “ Ali Ay başkanlığındaki yönetim kurulunun Bursaspor’u düzlüğe çıkaracağından, ekonomik olarak bir yerlere getireceğinden  kimsenin şüphesi olduğunu ben düşünmüyorum. Yönetim olarak uyumlu çalıştığınızı görüyoruz. Kongre öncesinde de gereken çalışmaları yapıyordunuz. Eskiler yöneticilerimiz var, yeni yöneticilerimiz var. Önemli olan Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda hareket etmek. Birlikte hareket edildiğinde karşılıklı güven olduğu zaman bazı şeyler çok kolay aşılıyor. O güveni, inancı sizler Bursa’ya verdiniz. Bu sene sportif olarak çok fazla bir şey beklenmiyor.  Tabii ki Bursaspor başarılı olacak ve yukarılarda olacaktır. Bizim 2009-2010 sezonu öncesinde Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam 2018-2009 sezonunun ikinci yarısında 17 tane hazırlık maçı oynamıştı. Şimdi sizde önümüzdeki sezon şampiyonluğunun hazırlığını yapıyorsunuz. Bursaspor’un şampiyonluklarının olması lazım. Rahmetli İbrahim Yazıcı döneminde herkesin katkısıyla şampiyonluk yaşandı. Camiada birlik, beraberlik inanmışlık vardı. Ertesi sene de şampiyon olacaktık ama muhtelif sıkıntılar oldu. Şuanda onları konuşmanın yeri ve zamanı değil. Zamanı geldiğinde kamuoyuna açıklanır. Bursaspor’un ikinci şampiyonluğu gitti. Her işte bir hayır vardır. İnşallah bu önümüzdeki sezon olur. O sene şampiyon olduğumuzda çok şeyler kaybettik. Farklı bir çizgi vardı. Altını oymaya çalıştılar ve oyuldu . Muhalefet olacaktır mutlaka ama Başkana ve yöneticilerimiz için 55 yıl hapis istemi vardı. Ne yaptık biz? Bursaspor 50 yıl sonra şampiyon oldu. Bunun devamını getirmek inşallah size nasip olur. İkinci lige düştüğümüz sene de Bursaspor’da yönetici olmuştum. Kulüp değil, tüm şehir küme düşmüştü. Macunköy’lere gitmiştik. Çok büyük sıkıntılar yaşamıştık. Süper Lig’e çıktığımızda kulüp ve şehir kendine gelmeye başladı.

HEDEFİMİZ: BURSASPOR KOLEJİ ,HASTANESİ, YAŞLI BAKIM EVİ

Kulüp çalışmalarınızda bizlere ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. İçimde o kadar çok şey var ki bastırıyorum. Hepimizin canı yandı. Bursaspor Vakfı, rahmetli başkan döneminde kurduğumuz bir vakıftı. Tam çalışmaya başlayacaktı ki o dönemde mahkemeler başladı. O dönemde doğru dürüst çalışmalar yapamadık. Mahkemelerin akabinde başkanımız vefat etti. Bu olaylar nedeniyle adeta kedi kovalamaktan et satmaya vakit bulamadık.  Olağan kurulumuz vardı. Arkadaşlarımız teveccüh gösterdi ve beni başkan yaptılar ama hep beraberiz. Aynı sizlerin düşüncenizde hep beraber bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bursaspor’a kalıcı gelirler sağlamak amacımız. Bursaspor Kulübü, vakfın doğal üyesidir. Sizin başkanlığınızda sizi vakıf üyesi olarak görmek istiyoruz ama yönetiminde tüzük gereği temsil hakkı var. Özellikle sizi vakıfta düşünüyoruz.  Geçmiş dönemde de bu kural böyleydi. Sizin başkanlığınızdaki bu yönetimin ben çok uzun süreceğini düşünüyorum. En erken kongremiz 2.5 yıl sonra. İnşallah uzun süreli yaparsınız. Biz vakıf olarak Bursaspor’un sportif tarafında hiçbir zaman için olmak istemiyoruz. Daha çok sosyal ve yardımlaşma tarafında olma düşüncesindeyiz.  Bursaspor ile ilgili düşüncelerimiz daha farklı olacaktır. Yılların özlemi Bursaspor Koleji vardır. Okul yapma isteğimiz var. Vakfın bir diğer düşüncesi de sporcu sağlığına yönelik klinik veya hastane yapma. Bursaspor müzesi mutlaka yeni stadyumumuzda yapılacak. şampiyonluk ve şampiyonlar ligi ile ilgili bizlerde objeler var. Aklımıza gelen Bursaspor Vakfı’nın Bursaspor camiası ile beraber yaşlı bakım evinin de hayata geçirilmesi. Çünkü eski sporcularımız var. Vakıflara evini bağışlamış insanlar var. İlerleyen yaşlarda o vatandaşlarımıza hizmet vermek istiyoruz. Sizlere çalışmalarınız da başarılar diliyor ve her zaman görev verilirse hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.”

BAŞKANIMIZ ALİ AY: ‘’VAKFIN TÜM PROJELERİNDE YANLARINDA OLACAĞIZ”

Başkanımız Ali Ay ise yaptığı açıklamada Vakfın çalışmalarında Bursaspor Yönetim Kurulu olarak yanlarında olduklarını belirtti.

Başkanımız Ali Ay şu açıklamalarda bulundu; “ İnşallah düşündüğünüz projelerin hepsini birlikte hayata geçiririz. Şehrimizin ileri gelenleri de çok iyi destek veriyorlar. Sanayici arkadaşlarımız da destek veriyorlar. Okul, hastane dediğiniz zaman insanlar olaylara farklı bakıyorlar. Bugünlerde epey güzel bir sinerji yakalandı. Ziyaretimize gelenler az ama öz. Bize yardımcı olmak için geliyorlar. Eksik olmasınlar. Burada ortak paydamız Bursaspor.  Hepimiz Bursaspor için uğraşıyoruz. Kimse, kimsenin adamı değil. Eğer öyle çalışacaksınız benimle işiniz yok. Biz Bursaspor için çalışıyoruz. Herkes Bursaspor’un adamı olması lazım. Çünkü ortak payda Bursaspor. Bütün Bursa’nın ortak paydası Bursaspor . Sanayicilerimizin de taraftarımızın da, şehrimizin ileri gelenlerinin de ortak paydası Bursaspor. Şu anda en büyük problem mali yapı. Arkadaşlarımız ile çok güzel bir birliktelik yakalandı. Ocak ayını geçirdik. İnşallah şubat ayını da bitiririz. Ondan sonra zaten mart, nisan kalıyor. Mayıs ayından sonra tekrar başlayacağız. Yavaş yavaş bu adımları atmaya başladık. Bu disiplini sağladıktan sonra zaten olay kendiliğinden gelecektir.”  

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu