Bursaspor Vakfı tartışması!

Bursa Hakimiyet'te bugünkü köşesinde Mustafa Tunçakın "Bursaspor Vakfı" konusuna değindi.

Merhum Başkan İbrahim Yazıcı'nın kendi yönetimi ile birlikte kurduğu bir Bursaspor Vakfı var. Bu Vakıf ile ilgili olarak da son zamanlarda "Feshedilecek ve yeni bir Vakıf kurulacak" şeklinde söylenti ve faaliyetler var. Ayrıca bunu "İbrahim Yazıcı'nın kurucu olarak isminin kaldırılmak istenmesi" şeklinde yorumlayanlar da var.

 

Yani Bursaspor'da vakıf olayı da şu anda gündemde.

2013 yılından bu yana Vakıf Başkanlığını yapan eski yönetici Öztürk Yazıcı burada araya girerek net bir açıklama yaptı: "Erkan Körüstan ve Recep Bölükbaşı ile bu Vakfın genişlemesi ve daha faal hale gelmesi için yaptığımız görüşmelerden bir sonuç çıkmadı. Şimdi ocak ayında genel kurul yapacağız ve yeni üyelikler nedeni ile tıkanan süreci, planlı bir genişleme ile aşmak için çaba sarf edeceğiz. Divan Kurulu ile de bu konuda kararlar aldık. Mevcut Vakfın feshedilip yeni bir vakıf kurulması asla söz konusu değildir ve buna müsaade etmeyiz." ifadelerini kullandı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu