Bursaspor Parkı açıldı!

AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Federasyon Temsilcisi ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Ertuğrul Yavuz ve Genel Müdür Yardımcımız Erhan Başoğlu’nun katıldığı törende açılış konuşmasını Orhangazi Bursasporlular Derneği Başkanı Şenol Bektaş yaptı. Şenol Bektaş, Orhangazi Belediyesi’nin ilçede sosyal hayata hitap edecek bir çok güzelliğe imza attığını belirterek, Bursasporlular Derneği ve Bursaspor taraftarları olarak bizler yapılan bu park ve Şampiyonluğumuzun timsali Timsah Heykelimiz için belediye başkanımız Neşet Çağlayan ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum dedi. Daha sonra kürsüye gelen Yönetim Kurulu Üyemiz Ertuğrul Yavuz, ilçelerde Bursaspor sevgisinin bu noktalarda olmasının kendilerini gururlandırdığını belirterek, Orhangazi Belediyesi’ne bu güzel eser için teşekkürlerimizi sunuyorum. Orhangazi bu konularda bizlere her zaman destek olmuş ve öncülük etmiştir dedi.

BURSA’NIN EN BÜYÜK MARKASI BURSASPOR’DUR

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ise yatığı konuşmada, Bursaspor’un Bursa’nın en büyük marka değeri olduğunu belirterek; “Bizim için, Orhangazi için, Bursa ve Bursaspor için çok özel ve önemli bir gün. Gönül arzu ederdi ki, en azından Bursasporumuzun da çok güzel günler geçirdiği bir dönemde açılışımızı gerçekleştirelim. Ama bunlar oluyor. Bütün spor kulüplerimizin zaman zaman bu şekilde bazı sıkıntılar yaşadığı oluyor. Ama Bursasporumuz bu sıkıntıları aşacak güç ve birikime sahip bir camia. İnşallah bu sıkıntılı süreçlerde çok kısa bir zamanda aşılacak ve arzu ettiğimiz gurur duyduğumuz bir şekilde bırakın sadece Bursa’yı Türkiye’nin bir çok yerinde temsilcisi olmak konumunda Anadolu kulüplerinin sesi olmak noktasında yeniden o güzel günlerine döneceğine hepimiz gönülden inanıyoruz. Bizler yerel yönetim olarak şehrin kalıtsal sorunlarının çözümüyle beraber, şehri güzelleştirme, şehrin estetiğini arttırma noktasında bir takıl çalışmalar içerisindeyiz. Bursaspor parkımız da bunun küçük bir parçası. Önce kaldırımlarımızı yenileyelim genişletelim dedik, renklerini de yeşil beyaz seçtik. Bu önemliydi, Şehirlerin simgesi açısından şehirlerin marka değerleri açısından önemliydi. Bursaspor bizim Bursamızın, Türkiye’nin 4. büyük kenti olan, bir çok manada da birinciliği elde bulunduran bir kentin marka değeri. Dolayısıyla bizlerinde markası. Şehrin aidiyeti açısından da çok önemli. Biz aidiyetimizin göstergesi olarak kaldırım taşlarımızı beyaz yaptık, Bursaspor parkının açılışıyla beraber de Orhangazi’nin Bursa’nın önemli bir parçası olduğunu, Bursa’nın değeri olan Bursaspor’un da Orhangazi’de sevenleri ve destekleyicileri açısından çok önemli bir kitleyi oluşturduğunun bir ifadesi olacak. Bursaspor Derneğimizin de parkın hemen yanında olması bütünsellik açısından bir anlam ifade ediyor. Bu parkın açılmasında fikri destekleri, sürece destekleri noktasında Orhangazi Bursasporlular Dernek yöneticilerini yürekten kutluyorum. Parkın oluşmasında, timsah heykelimizin yapımında emeği geçen Öktem ailesine de ayrıca teşekkür ediyorum. Bizler şehri güzelleştirmeye, ihtiyaçlarını bir bir gidermeye devam edeceğiz. İnşallah yakın zamanda altyapısı biten, asfaltlama çalışmaları tamamlanan Orhangazi’de artık sosyal donatı alanlarının hayata geçtiği bir dönemi yaşamaya başlıyoruz. Bundan sonrası öncesinden çok daha farklı, güzel olacak. Bu şehirde yaşayan insanlar herşeyin en güzeline layık insanlar. Bizler yöneticiler olarak onların bizlere olan güveni karşısında, bu şehirde yaşama kararlarının ne kadar doğru bir karar olduğunun tespiti açısından gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Türkiye’nin 4.büyük takımı Bursaspor’dur. Bursamızın kendine has bir çok önemli marka değerleri mevcuttur. Ancak en önemli marka değerimiz Bursaspor’dur dedi. İsmail Aydın, Öncelikle, böyle bir düşünceyi hayata geçiren Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Bu değeri Orhangazi’de bir parkta yaşatmak, hayata geçirmek önemli. Hem spor camiası açısından, hem de gelecek nesiller açısından önemli. Biz Bursaspor’u gelecek nesillere bu tarz etkinliklerle anlatabiliriz. Sadece Bursaspor’un birinci ligde mücadele etmesi yetmez. Takımımız Türkiye’de 4. Büyük kulüp, bunun başardı ispatladı. Ancak bu sezon biraz kötü bir zamana denk geldi. Bu sporun doğasında olan bir şey. Ama ben öyle ümit ediyorum ki; Bursaspor her dönemde mutlaka şampiyonluklar koşturacak güçtedir. Bursasporumuzun bu gücünü bizler desteklemeliyiz. Nesillerimize, çocuklarımıza Bursaspor sevgisini aşılamalıyız. Bursaspor sevgisini de sürekli yaşatmalıyız. Burası her ne kadar küçük bir parkta olsa bu açıdan çok önemlidir. Aydın konuşmasında ortaokulda yaşadığı bir hatırasını anlattı. Dönemin Valisi’nin okulu ziyaret ettiğini ve öğrencilere hangi takımı tuttuklarını sorduğunu ifade eden Aydın, Bursaspor’u tutan ben bir arkadaşım vardı. Vali bey ikimize de lig maçlarına davetiye bileti verdi, bir sezon boyunca. Sonrasında bütün arkadaşlarım Bursasporlu olmak istedi. Bu bir farkındalıktır dedi.

Konuşmaların ardından Protokol üyeleri ve davetliler parkın açılış kurdelasını kesip parkı gezdiler.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu