Bursaspor kazandı Faty’i kaybetti

Yeşil-beyazlı takım mavi forması ile ilk kez sahaya çıktı.

Bursaspor karşılaşmaya şu 11 ile başladı: Harun, Erdem Dany, Şamil, Aziz, Faty, Bakaye, Stoch, Jorquera, Aydın, Sercan

Yeşil-beyazlı takımın baskılığı oynadığı karşılaşmada ilk golü atan Faty sakatlanarak oyunu yarıda bıraktı. 

 

Çalışmalarını sürdüren Bursaspor bugün öğle saatlerinde Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde U 21 Takımımız ile antrenman maçı yaptı.

45’er dakikalık 2 devre halinde oynanan maçı A Takım 8 – 1 kazandı.

A Takımımızın gollerini Faty, Stoch, Traore, Sercan (2), Bekir, Aydın ve Cuenca kaydederken, U21 Takımımızın tek golünü ise penaltı atışından Furkan Soyalp kaydetti.

Karşılaşmanın 21. Dakikasında Emirhan Aydoğan ile girdiği ikili mücadele sonucu sakatlanan Faty’nin ilk yapılan kontrollerinde iç yan bağında esneme tespit edildi. Daha sonra Faty MR’ı çekilmek üzere hastaneye götürüldü. MR sonuçlarının ardından Ricardo Faty’nin durumu netlik kazanacak.

 

Maç Metre

Saha: Vakıfköy Tesisleri

Hakemler: Sezer Sırmalıoğlu, Süreyya Temel, Osman Bay  

Bursaspor A Takım: Harun Tekin (Dk.46 Okan Kocuk), Erdem Özgenç (Dk.46 Josue), Dany Nounkeu (Dk.46 Mete), Şamil Çınaz, Aziz Behich (Dk.61 Ali Mert), Ricardo Faty (Dk.21 Bekir), Bakaye Traore (Dk.61 Hosogai), Miroslav Stoch, Cristobal Jorquera, Aydın Karabulut (Dk.61 Cuenca), Sercan Yıldırım  

Bursaspor U21: Çağlar Akdağ, Ekrem Çalışanlar, Furkan Ünver, Murat Erata, Bünyamin Kasal, Sedat Dursun, Emirhan Aydoğan, Mert Örnek, Furkan Soyalp, Berke, Kubilay Kanatsızkuş

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı