Bursaspor heyeti Davutoğlu ile görüştü

ŞAHİN: “ BURSASPOR’UN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamada Bursaspor heyetiyle birlikte sorunların çözümüne yönelik görüşmeler gerçekleştirildiğini ifade etti.

Hüseyin Şahin şu açıklamayı yaptı; “ Ali Ay Başkanımızın yönetimi devralmasından sonra kulübün bir an önce içinde bulunduğu ortamdan ivedi olarak çıkması için kamunun yapacağı desteklerin sağlanması ve bunları hızlandırılması için sayın başkanımız Bursa – Ankara arasında mekik dokuyor. Bursaspor’un önündeki engelleri kaldırmak için önemli adımları birer birer kat ediyoruz. Çünkü bu sorunlar stok oluşturmuş. Zaman içerisinde hepsini çözüme kavuşturacağız. Başta başkanımız olmak üzere yönetim kurulumuz kararlı. Bursaspor’u düzlüğe daha iyi bir yapıya kavuşturmak ve geleceğe iyi bir Bursaspor hazırlamak için çalışıyorlar. Bu iyi niyetinde ben de bir Bursaspor genel kurul üyesi, eski yönetici ve Bursaspor sevdalısı olarak parlamentoda bir vekil olarak gönüllü bu işlere koşturuyorum. Bugün Spor Toto ile önemli bir yolu kat ettik. İçişleri Bakanı’mızın Bursaspor’a çok ciddi desteği olacak.   Sayın başkanımız gerekli açıklamayı zaman içinde yapacaktır. Allah kısmet ederse 6 ay veya 1 yıl içerisinde sayın başkanımızın dirayetli yönetimi ve yönetim kurulunun isabetli kararlarıyla da Bursaspor düzlüğe çıkacaktır. Önce mali anlamda disipline kavuşması, sonrasında da sportif başarıların arkasından gelmesini bekleyeceğiz. Sayın Başbakanımızın da Bursaspor’a başarılar dilemesi bizim açımızdan motivasyon oldu” dedi.  

ALİ AY: “ AMACIMIZ BİRAN EVVEL BURSASPOR’U DÜZLÜĞE ÇIKARABİLMEK’’

Ali Ay, Ankara ziyaretleri sonunda yaptığı açıklamada yoğun bir şekilde Bursaspor’un içinde bulunduğu sıkıntılı ortamdan kurtulması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

İkinci kez Ankara’ya gelerek temaslarda bulunduklarını ifade eden Ali Ay, şu açıklamalarda bulundu; “ Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Öncelikle bizim hedefimiz Bursaspor’u düzlüğe çıkartmak. Biliyorsunuz her şeyden önce mali disiplini sağlamamız için Ankara’ya ikinci defa geliyoruz. Eksik olmasın Hüseyin Şahin vekilimiz bizi çok güzel ağırlıyor. Bizim için bakanlarımızla randevuyu organize ediyor. Bu sabah ilk geldiğimizde Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü’ne gittik. Orada Mehmet Bey ile görüştük. Onlarda tüm kulüplere bu sezon için 3 Milyon TL katkı yaptıklarını söylediler. Onu da biz biran evvel gönderilmesini istedik. O parayı gönderecekler ama maalesef bu para Aktifbank’a gidecek. Daha sonra İçişleri Bakanımız ile görüştük. Eksik olmasın bizi kabul ettiler ve yardımcı olacaklarını belirttiler. Detayları daha sonra kamuoyu ile paylaşacağız. Daha sonra Meclise geçtik Başbakanımız ile ayaküstü görüştük. Çünkü  MYK toplantısı vardı. Bursaspor’a başarılar diledi. Bursa’ya geldiğinde veya biz bir daha geldiğimiz de inşallah başbakanımız ile uzun süreli bir görüşmemiz olacak. Bizim yaptığımız şey Bursaspor’u biran evvel düzlüğe çıkartabilmek. Mali tabloyu aslında herkes bilmiyor. Bu konu hakkında Perşembe veya Cuma günü bir basın toplantısı düzenleyeceğiz. Biz şeffaf olacağımızı söylemiştik. Bizim ilkemiz şeffaflık olacak. Bursaspor’un Ocak ayındaki ödemelerini, gelirlerini ve bundan sonraki borçlarını nasıl yapılandıracağımızı ve neler yapacağımızı bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyuracağız. Taraftarlarımızın bundan da malumatı olsun ve ona göre bizlere gerekli desteklerini versinler”    

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu