Bursaspor gençlerin hakkını verecek

Bursaspor’da Ali Ay yönetimi gelecek sezon planlaması için startı verdi. Yeşil beyazlı yönetim, kadrodaki isimlerin yüksek maliyetleriyle nedeniyle sıkıntı yaşarken, futbolculardan bu konuda fedakarlık isteyecek. 2016-2017 sezonu için taban fiyatı 300 bin Euro, tavan fiyatı ise 750 bin Euro olarak belirleyen yönetim, genç isimlerin ise yüzünü güldürecek bir hamle yaptı. 

EN İYİ MESAJ

Bu doğrultuda Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun özellikle kupa maçlarında şans verdiği Kubilay Kanatsızkuş, Emirhan Aydoğan ve Furkan Emre Ünver’in aylıklarına zam yapılma kararı alındı. Yönetim, asgari ücret alan bu 3 ismin hem sözleşmelerini uzatmayı hem de aylıklarını 5 ile 10 bin TL arası yapmayı planlıyor.  A takımda forma giydikleri takdirde maç başı ve prim de alacak olan genç isimlere yapılacak bu hamleyle Vakıfköy’deki diğer yeteneklere de mesaj verilmek isteniyor. 

DEVAMI GELECEK

Daha önce yine zaman zaman A takıma gelen Mert Örnek’te ise buna benzer bir uygulama yapılmıştı. Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun da yönetime bu konuda baskı yaptığı ve genç isimlerin aldıkları ücrete zam yapılması için yoğun mesai harcadığı bildirildi. Bursaspor yönetiminin Vakıfköy’de gelecek vaad eden isimler için bu fiyat arttırımını uygulamayı sürdüreceği de gelen haberler arasında.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu