Bursaspor 3-0 ODTÜ

Cengiz Göllü Spor Salonu’nda oynana  mücadeleyi Yönetim Kurulu üyeleri Sezer Sezgin ve Yüksel Çolak ile Kulüp Genel Müdürü Erhan Başoğlu da takip etti.

Karşılaşmaya iyi başlayan Filenin Timsahları file üstünden Dilek Erken ile bulduğu sayılar ilk teknik molaya 8-3 önde giren taraf oldu.  Setin ikinci bölümünde konuk ekip Merve ile file üstünden sayılar buldu. Takımımız ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi. Setin geri kalan dakikalarında Bahar, Aycan ile sayılar bulan Bursaspor 22 dakika süren ilk setin 25-16 kazandı.

Mücadelenin ikinci setine Bursaspor iyi başladı. Aycan’ın file üstünden, Dilara’nın da servislerden aldığı sayılar ile ilk teknik molaya 8-3 önde giren takım oldu. Setin ikinci bölümünde Buse, Yasemin ve Bahar ile bulunan sayılar ile ikinci teknik molaya Bursaspor 16-4 önde girdi.  Setin geri kalan bölümünde ODTÜ takımı Timsahların attığı servisleri karşılamakta zorluk çekince 18 dakika süren ikinci seti Bursaspor 25-7 kazandı.

AYCAN SAKATLANDI

Üçüncü setin başında Aycan smaç sırasında sol dizinden sakatlanarak oyuna devam edemedi. Buz tedavisi uygulanan genç oyuncu Aycan’ı takım arkadaşları teselli etti.

Mücadelenin son setine ODTÜ takımı etkili başladı. Bursaspor rakibin iyi oyununa karşılık verdi ve ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. ODTÜ takımı oyunda üstünlüğü bir kez daha yakaladı ve ikinci teknik molaya 16-13 önde giren taraf oldu.  Setin son bölümü büyük heyecana sahne oldu. Bursaspor 22-24 geriden gelerek Bahar’ın etkili smaçlarıyla seti 26-24, maçı da 3-0 kazandı.

Bu sonuçla Bursaspor 14.hafta sonunda puanını 42’ye yükseltirken konuk takım 5 puanda kaldı.

MAÇMETRE

SALON: Cengiz Göllü

HAKEMLER: Ayhan Şensoy , Sedat Aydın 

BURSASPOR: İrem, Dilek Erken ( Buse ), Dilara , Bahar, Hale ( Açelya), Yasemin  (Sedef-/ libero, Aycan, )

ODTÜ: Ceren (Elif), Esra , Aslı, Ecem, Zeynep, Merve (Aybüke/ libero, Bilgesu)

SETLER: 25-16, 25-7, 26-24

SÜRE: Dakika (22 – 17 – 29)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu