Bursa kent dinamiklerine çağrı!

Bursaporumuzun içinde bulunduğu sıkıntılı süreç hepimizin malumudur. Bu ekonomik sıkıntılardan çıkmak için gücümüz nispetinde katkı yapmak hepimizin borcudur. Bu vakte kadar güvenilmeyen yönetimlerden dolayı bir çok büyük firma, paralar buharlaşacağı endişesiyle katkı koymak istemedi. Artık bu süreçte diğer bir çok başkana nazaran evvela kendi kellesini koyan bir başkana sahibiz. Güven konusunda kimsenin mazereti olmayacağını düşünüyorum. İlk çağrıyı yönetim kurulundaki sayın büyüklerimize yapmak isterim. Atalarımızın deyimiyle “İsteyenin bir yüzü, vermeyenin iki yüzü kara” hesabı lütfen gidip kapı kapı gezin ve yapmış olduğunuz aleni yardım çağrılarınızı ısrarla üzerine alınmayan sanayici büyüklerimizin yüzlerine karşı taleplerinizi iletin. Bu çağrıya olumlu karşılık verenleri bu zamana kadar olduğu resmi site kanalıyla ilan edip hem onore edin, hem de verdikleri taahhütlerin biz Bursa camiası olarak takibini yapabilmemiz için kayıt altına alın. İkinci çağrım ise cesur taraftar derneklerine. Yönetimimizin yapacağı görüşmelerde olumsuz yanıt verecek olan iş adamlarına aşağıdaki mektup benzeri davetlerde bulunalım.

 

” Sayın ……. …….. (Firma sahibi )

 

Bursalı olan, Bursa’da yaşayan, Bursa’dan ekmek yiyen herkesin ortak paydası olan şehrimizin güzide kulübü Bursaspor’un içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar ve kent dinamikleri arasındaki kopukluk hepimizin malumudur. Bu durum biz Bursaspor’a gönül verenleri derinden üzmektedir. Bursa’da faaliyet gösteren şirketiniz varken Bursaspor kulübüne maddi destek verenler arasında isminiz yer almamaktadır. Sanıyoruz ki ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçten geçmekte olduğunuzdan ötürü destek verememektesiniz. Biz kentin önde gelenlerinin tribünde bir arada olması  ve kulübe katkı koymak adına kombinenizi aramızda topladığımız 5’er 10’ar lira ile almak isteriz. Dilerseniz Passolig kartınız varsa numarasına kombineyi aktaralım yahut hesap numarası verirseniz kombine miktarını hesaplarınıza bağışlayalım. Bu vesile ile kulübümüze katkıda bulunmak ve siz kentin önde gelenlerini bir araya toplayıp , takıma manevi desteğinizi kazandırmak bizleri onurlandıracaktır. Konu ile ilgili olumlu dönüşlerinizi umar , Passolig yahut hesap numarası ile ilgili cevabınızı bekleriz.

 

Saygılarımızla,

 

….. ……….. ……… (Taraftar Derneği Adı) “

 

Belki utanırlar da ellerini ceplerine götürürler. İyi niyetli söylemlere rağmen yardım etmeyenlere hukuki ve insani açıdan sıkıntı yaratmayacak  en güzel tepkinin bu şekilde olacağını düşünüyorum. Bu büyük taraftar kulübe sırtını döneni de, kulübün yüküne omuz vereni de unutmaz. Bu zor zamanda vereceğinizden destekten daha büyük bir reklamı inanın hiç bir zaman yapamazsınız.

 

Sinan Badem

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu