Bursa FAN Club loca alıyor

Yıllardır Bursaspor’a hizmet ettiklerini belirten Bursa Fan Club başkan yardımcısı Mehmet Galip Toplan, yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.  

Toplan ziyarette şu konuşmayı gerçekleştirdi; “Derneğimiz resmi olarak 1991 yılında kuruldu.  Fakat 1991’de kurulmadan önce 10 sene arkadaşlık geçmişimiz var. Bu arkadaşlığımız da spordan geliyor. Spor altyapısı olan kişilerin kurduğu dernekler uzun ömürlü oluyor. Başka derneklere benzemiyor. Bunun yanında da tüm arkadaşlarımızın Bursa ile dertlenmesi ve sevinmesi,  Bursa’ya gerek sağlık gerek kültürel ve gerekse spor anlamında hizmet etmesiyle bu bütünlüğü bugüne kadar getirdik. Ama bu bütünlüğün en ayrılmaz parçası tabii Bursaspor oldu. Bunun yanında Bursaspor olması, Ali İhsan Yeşilova, Mehmet Gülseçen, Süleyman Önsever gibi arkadaşlarımızı Bursaspor’a yönetici vermeye başladık. Fakat bu dönem Bursa aşığı olan Fan Club ile Bursa’ya hizmetleri olan, başkanımız Sn. Ali Ademoğlu’nun ikinci başkanlığında sizlere başarılar diliyoruz. Tüm arkadaşlarımız Bursaspor’un askeri. Sizin emrinizdeyiz. Hiçbir karşılık beklemiyoruz” dedi.

YEDİKARDEŞ: ‘’ FAN CLUB OLARAK LOCA ALIYORUZ”

Bursa Fan Club Mali İşler Sorumlusu  Selim Yedikardeş ise Bursaspor’a destek için Bursa Fan Club olarak loca taleplerinin olduğunu belirtti.

Yedikardeş şu açıklamayı yaptı; “  Bugün Bursaspor’umuza ziyaret amacıyla buradayız. Bursaspor içerisinde bugüne kadar hep desteklerimiz oldu. Bursa Fan Club derneğimiz 25 yıldır Bursa’mıza hizmet veren, sosyal, spor, eğitim ve kültürde hep başarılı hizmetlerde bulundu. Elinin gücünün yettiği zamanlarda katkı sağladık. Bugün Bursa’mızda 4600 derneğimiz var. Biz de bunlardan bir tanesiyiz. Herkesin ekonomik şartları bizler gibi olmayabilir. Biz bugün Bursaspor’umuzu kenttin motivasyonu, marka değeri olarak görüyoruz. Bursaspor’un iyi olması kentin dünya vizyonunda gündeme gelmesi. Tüm derneğimizin üyeleri Bursaspor Kongre üyesidir. Çocuklarımız ile birlikte yıllarca stadyumumuzda kombineleriyle yeri mevcuttur. Ancak bu talebimizi locaya çevirmek istiyoruz.           

BAŞKAN ALİ AY: ‘’DAVRANIŞINIZIN TÜM DERNEKLERE ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUM”

Başkan Ali Ay ziyarette yaptığı konuşmada Bursa Fan Club’ın loca talebi ve Bursaspor’a her daim vermiş olduğu desteklerin herkese örnek olması gerektiğini vurguladı.

Başkan Ali Ay ziyarette yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “ Yıllardır Bursa kenti için çok güzel hizmetler yapıyorsunuz. Yönetim olarak seçildik. Bursaspor’u yönetmeye çalışıyoruz. Tabii bu yalnız başına olacak bir iş değil. Birlik içerisinde olmamız gerekiyor. Çünkü şuanda  Bursaspor’un buna ihtiyacı var. Başta biz örnek oluyoruz. Arkadaşlarımız stadyum kapı isimleri satışına başlayalım dediler. Ben de benim şirketim ilk ismi aldı dedim. Bunlar ancak bu şekilde olur. Eğer siz örnek olmazsanız diğer işadamlarımız “Siz ne yaptınız da bizden böyle isteklerde bulunuyorsunuz?”  diyebilirler. Diyorlar ki; “Başkan sürekli ağlıyor, ağlıyor”. Ama şuanda Bursaspor’un durumu onu gerektiriyor. Ben sabah saat 10’a kadar iş yerimdeydim ardından buraya geldim. Tekstilde tek adamlık vardır. İşin başında patron yoksa Allah muhafaza şirketler güç duruma gelebilirler. Bizim Bursaspor sevdamız ondan da üstün geldi. İki ay içerisinde öyle tahmin ediyorum biz bu mali tabloyu ileriye doğru kaydırabilirsek çok güzel projelerimizi hayata geçirebiliriz.  Nisan veya mayıs ayında bunlara başlayacağız. Şehirde çok güzel bir hava oluştu. Şehrin ileri gelenleri yanımızda oldular. Bundan faydalanmamız lazım. Şuanda gözüken borç 270-300 milyon civarında. Biran önce bankaları temizlememiz lazım. Bankalara yıllık ödenen 10-12 milyon TL faiz gideri var. Bursaspor’un yıllık kazancı 60-70 milyon TL civarında. Artık geliri arttırmamız lazım. Localarımızı, kombinelerimizi, isim haklarını satmamız lazım. Belediye başkanımız eksik olmasın daha önce benzin istasyonu projesini gerçekleştirmiştik. 4-5 adet daha söz verdi. Bizim hedefimiz  2 yıl içinde Bursaspor’un borcunu tamamen ödemek. Yöneticiler yanlışlık yapmışlar. Bizim zamanımız da  da yanlışlıklar yapıldı ama bunlar biraz daha fazla yapmışlar. Eğer bir şirket 10 TL kazanırken 30-40 TL harcarsanız eninde sonunda bu patlar. Bursaspor maalesef şuanda bu halde. Siz taraftara şeffaf olursanız size hiçbir şey söylemez. Taraftarımız kendini bilen, kulübün yapısına göre hareket eden bir taraftar. Siz “Benim param yok, transfer yaparsam bu duruma düşerim” derseniz taraftar size hiçbir şey söylemez. Ali kardeşimiz ile görüştük. 22 tane loca satıldı. Herhalde 4-5 tane de bu hafta.. Bir tane de siz talep ettiniz. Allah razı olsun. Eğer bu şehirde doğduysanız, doyduysanız, bu şehirde kazanıyorsanız. Şehre ve Bursaspor’a katkıda bulunacaksınız. Maalesef öyle sanayicilerimiz var ki elini cebine atmıyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Gelip, katkıyı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum. Bu davranışınızın tüm derneklere örnek olmasını diliyorum.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu