Bozbey’den Bursaspor’a destek

Bozbey, yaptığı açıklamada Bursa’da doğan ve doyan herkesin Bursaspor’a bir şekilde destek olması gerektiğini ancak bunu hala kentte tam anlamıyla başarılamadığını söyledi.

MUSTAFA BOZBEY: ‘’ BURSASPOR’A SAHİP ÇIKMA ZORUNLULUĞUMUZ VAR”

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey şu açıklamalarda bulundu; “ Ali Ay Başkanımızın nezidnde tüm yönetim kurulu üyelerinizi tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyoruz. Bursaspor, Bursa’nın markası ve bir nevi çimentosu. Bursaspor’un bir dezavantajı var. Üç milyon nüfusa yakın bir kentte yaşıyoruz. Bu kentte doğan veya doğan herkesin öyle veya bu şekilde Bursaspor’a destek vermesinde sorun var. Bence Bursaspor’un en büyük sorunu bu. Biz yerel yöneticiler olarak Bursaspor’un yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Bursaspor Nilüfer’de. “Gülümseyin Nilüfer’desiniz” diyoruz. Bu kenttin tamamında “Gülümseyin Bursasporlusunuz” dememiz lazım. Kalıcı ve sürekli başarı Bursa’nın markalaşma değerine de katkı sağlayacaktır. Her zaman söylüyoruz, Bursaspor’un bu yönünün halen daha benimsememiş olması hepimizi üzüyor. Neticede bu kentte iş adamlarımız var. Genel ve yerel yöneticilerimiz var. Bir kısmı 1 yıllığına görev alıyor ve ayrılıyor ama hiç önemli değil. Bir gün dahi bu kentte görev alması o gün bile Bursaspor’a katkı sağlayabilmesi için zaman anlamına geliyor. Sadece yönetim kurulunu seçip, “haydi yolunuz açık olsun biz sizden başarı bekliyoruz” demek yanlış olur. Hatta onları biraz da zora sokar. Tüm işadamlarımız mutlaka Bursaspor’a katkı sağlamalılar. İşte o zaman Bursaspor ile ilgili eleştirilerini yapabilirler. Dışarıdan eleştirebilirler. Önce katkı sağlayalım ondan sonra varsa eksik o zaman eleştirilerimizi ama önerilerimiz ile birlikte yapalım. Bunu yaparsak Bursaspor’un başarılı olmaması mümkün değil. Sporun kentindeyiz. Bursaspor, Bursa adına başarılı olmalı. Bursaspor dünyanın her yerinden bilinir olması, Bursa’ya için çok önemli faydalar getirecektir. Bursaspor’a sahip çıkma zorunluluğunu herkesin göstermesi gerekiyor. Biz bunu yaptık yapmaya da devam edeceğiz”

BAŞKAN ALİ AY: ‘’ BURSA’NIN ORTAK PAYDASI BURSASPOR ”

Başkanı Ali Ay ise yaptığı açıklamada Bursaspor’un kenttin ortak paydası olduğunu ve tüm kesimlerle birlikte elbirliği ile hareket ederek başarılı bir Bursaspor oluşturmak için çalışacaklarını belirtti.

Başkan Ali Ay, Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bursa’nın ortak paydası Bursaspor’dur. Ben daha önceki konuşmalarımda da söyledim. Hepimiz Bursaspor’un adamıyız. Bursaspor’un iyi yerlere gelmesi için elbirliği ile hep beraber bir olacağız. Eksik olmasın başkanımız daha önceki dönemlerde de Bursaspor’umuza faydası olan bir kişi. Bursaspor sevdalısı bir insan. Bundan sonra da inşallah bizim yönetimimizde de destekleri devam edecek.  Kendisi yeni stadyumumuzdan loca alan başkanımız. Diğer başkanlarımızdan da aynısını bekliyoruz. Tekrar ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.  

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu