Bölükbaşı “İbra kararı hukuksuzdur!”

Recep Bölükbaşı ve arkadaşlarının mahkemeye sunduğu iptal gerekçelerine Bursa.com ulaştı…

Bursa Nöbetçi Asliye Mahkemesine açılan dava da, Davacı olarak eski Başkan Recep Bölükbaşı, Yönetim kurulu üyesi Faruk Bakgör ve Denetim Kurulu Başkanı Kaner Yavuz görülürken davalı olarak da Bursaspor Kulübü Derneği yer aldığı görüldü.

Recep Bölükbaşı, Faruk Bakgör ve Kaner Yavuz mahkeme başvurularında Kongredeki ibra edilmeme ile sonuçlanan 8 ve 9. maddeler ile ilgili kararın iptalini talep ediyor.

İŞTE İPTAL İSTEMİ GEREKÇELERİ

Davacılar alınan kararları hukuksuz olarak nitelerken, mahkemeye sundukları dilekçelerinde gerekçelerini özetle şöyle sıralıyorlar…

BÜTÇEYİ AŞMADIK

Göreve seçildiğimiz genel kurul sonrası üyelerin bize vermiş olduğu bütçeyi, harcama ve borçlanma yetkisini aşmadık. Görevimiz süresince tüm harcamalarımız bağımsız bir denetim firmasınca denetlenmiş ve herhangi bir kusur bulunulamamıştır. Tüm faaliyet raporları ile kulübün parasının hesabı verilmiştir. Ayrıca denetim Kurulunun ibra edilmemesi de bir çelişkidir.

ALGI OPERASYONLARI

Kongre öncesinde sosyal, yazılı ve görse medyada Yönetim Kurulunun ibra edilmemesi için asılsız haberler çıkarılarak bir algı operasyonu yürütülmüş ve adeta kampanya düzenlenmiştir.

BAŞKAN KONUŞTURULMADI

Kongreye adeta ‘Bindirilmiş Kıtalar’ getirilmiş ve kongre üyelerine icraatlarını izah etmek isteyen Başkan Recep Bölükbaşı’ı engellenmiş, hitap hakkı gasp edilmiş ve konuşturulmamıştır

DELEGELERE BASKI YAPILDI

Aynı kişiler İbra oylamasına “evet” demeyi düşünen kongre üyelerine de sözlü, psikolojik ve fiili baskı  uygulamıştır bu nedenle pek çok üye salona gelememiştir.

ÜYE OLMAYANLAR OY KULLANDI

Oylama açık ve el kaldırma usulü ile yapıldığı için oy kullanma hakkını elde edememiş üyeler ile salona misafir kartı ile girmiş; ama kongre üyesi olmayan kişiler de bu oylamalara katılmıştır. Açıkça genel kurul manipüle edilmiştir ve alınan kararlar sakatlanmıştır.

Bu nedenle alınan kararlar yok hükmündedir.

Bu durumu tespit ettiğimizden yönetim kurulu olarak muhalefet şerhi koyduk.

İddialarımıza kanıt olarak isimlerini sonradan bildireceğimiz tanık ifadelerini, Bursaspor TV ve Emniyet görüntülerini sunacağız.

Mahkemenizce yok hükmündeki bu kararların iptaline ve dava ve vekil masraflarında davalı Bursaspor Kulübü Derneğince karşılanmasını talep ediyoruz.

http://www.bursa.com/ibra-karari-hukuksuzdur-n234520/

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu