Batalla’ya inanılmaz iftiralar!

Yeni Marmara Gazetesi yazarlarından Mehmet Ali Yılmaz‘ın bugünkü köşe yazısında yer alan ifadeler ise Bursaspor yönetiminde tam anlamıyla akıl tutulmasının yaşandığını belgeler nitelikte. Batalla‘ya hain yakıştırması yapılırken bu sezon takıma kazandırdığı 21 puanlık katkı ise gözardı edilmiş.

Bursaspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Bursaspor Kongre üyeliğinden istifa eden Yüksel Çolak ile Mehmet Ali Yılmaz arasında geçtiği iddia edilen diyaloglar şöyle: 

“Bu durum asla böyle gitmez abi… Takımın yeniden yapılandırılması, yeni transferlerin gerçekleştirilmesi lazım. Bursaspor’un bu ‘Batalla belasından’ kurtarılması lazım!..” -Nee?!.. “Evet abi, tam anlamıyla bir bela oldu Batalla takımın başına…” -Ne diyosun Yüksel sen, bu adam Sedat 3 gibi, Nejat Biyediç gibi bir efsane olmuş durumda Bursaspor taraftarının gözünde, şimdi sen neler söylüyorsun böyle?!. “Bu güne dek kan tükürüp, ‘kızılcık şurubu içtik’ dedik hep abi!.. Olaylar öyle dışarıdan görüldüğü gibi değil. Bu adam da öyle herkesin tanıyıp bildiği gibi biri değil!..” -Nasıl yani? “Takımda kimlerin oynayıp oynamayacağına, kimlerin kadro dışı bırakılacağına o karar veriyor abi!.. Son dönemde alınan yenilgilerde önemli ölçüde onun payı var!.. Bursaspor yönetimini sürekli olarak tehdit ediyor abi; ‘eğer benim dediklerimi yapmazsanız maçta oynamam, yeniliriz bakın ona göre’ diyor açık açık. Bu kabul edilebilir bir durum mu abi?” “Batalla’nın bu işi Erkan Köristan döneminde de yaptığı, yine yönetimi tehdit ederek “bunlar, bunlar takımda olmaz” dediği, hatta Hamza Hamzaoğlu’nun gönderilmesine bizzat onun neden olduğu” gelmişti kulağıma da ihtimal vermemiştim açıkçası. Eğer söylenenler doğruysa ki, Yüksel niye yalan söylesin; bir futbolcunun koskoca bir takımın, kocaman, büyük bir camianın kaderini tek başına elinde tutması, futbolcularla, yöneticilerle oyuncak gibi oynaması asla kabul edilebilir bir durum değil! Yüksel Çolak’la görüştükten sonra bazı kulüp yöneticileriyle de konuşup bilgi aldım. Sadece kendisinin “bilinçli olarak oynamamasıyla” tehdit etmiyormuş Pablo Batalla Bursaspor Yönetim Kurulu’nu, “yabancı oyuncular da onun ağzına bakıyorlarmış”, toplantılar sırasında sağ elinin baş parmağını Başkan Ali Ay’a doğru sallayarak yabancı topçularla da tehdit ediyormuş!.. “Taraftarın çok büyük bir kısmı bu durumu hiç bilmiyor abi” diye devam etti Yüksel Çolak sözlerine, “Duka Mesut otobüse bindiğinde Batalla’ya hangi sözlerle bağırdı biliyor musun?” -Hangi sözlerle bağırdı? “Lan a.. kodumun Batalla’sı, bu kulüp mü senden büyük yoksa, sen mi bu kulüpten büyüksün lan”dedi açık açık?!. -Vay, vay, vay!.. Bu açıklamaların ardından ortalık hayli karışacak gibi duruyor. Fakat bu büyük krizi ekibiyle birlikte son derece başarılı bir şekilde yöneten Bursaspor sevdalısı, dürüst, Mutlu Topçu gibi bir hoca var takımın başında Başkan Ali Ay için son bir şans olarak ve Kulüp Müdürü Erhan Başoğlu gibi iyi bir yönetici. Önümüzde Gaziantep maçı var… Ak göz, kara göz artık çıkacak ortaya… Bu maç Bursaspor için bir kader karşılaşması… Aynı zamanda Ali Ay, yönetim kurulu üyeleri, Batalla, Mutlu Hoca ve diğerleri için de keza öyle. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu