Batalla “Ben Bursaspor’a ailem gibi bağlıyım”

Futbol kariyerine başladığı kulüpten bugüne kadar gelişinin anlatan Batalla, bir soru üzerine, “Kolombiya’da mutluydum. Türkiye’den teklif gelince, her Güney Amerikalı futbolcu gibi Avrupa’ya zıplama yapabilmek için tercih ettim. Gerçekten de öyle oldu” dedi. 

Geriye baktığımda beni en çok mutlu eden olaylar birisi kulüp ile isminin özdeşleşmesidir. Ben bunların hepsini Bursaspor’da yaşadım. Ben Bursaspor’a aidiyet duyuyorum. Hep bunu hissediyorum. O nedenle de Çin’den dönüşümde Bursaspor’u tercih ettim. Bursa’da en çok eski şehiri gezmekten hoşlanıyorum.

Şampiyonluk sezonun nasıldı sorusuna ise Batalla, “Harika hikayeler barındıran olaylar yaşadık. Fenerbahçe maçı diyebilirim. Geriye baktığınızda Beşiktaş maçı diyebilirim. Hepimizin kafasındaki hayali dolu tribünler karşı oynamaktı. Daum konusunda ise şunu derim; aynı görüşte olmayan biriyle çalışabilirim. Bütün işler de böyledir. Fikir ayrılığı yaşayabilirsiniz. Belki de Mehmet hocanın bazı kararları hoşunuza gitmiyor olabilir. Ama bu fikir ayrılıkları kişisel seviyeye ulaştığında, probleme dönüştüğünde  ise ‘yapamayacağım deyip’ gidiyorsunuz” dedi. 

Takımdaki düşüşün sebebi ne?” sorusuna ise Batalla, “Açıkçası bu çok sık yaşanır. Olanın ve görünenin dışındaki sorunlar aranır. Açıkça söyleyebilirim toplam kalitemiz yukarılara oynamak için yeterli değil. Açıkçası kaptan olarak şunu kesinlikle söyleyebilirim, takımda yapabileceğinden daha azını veren insan yok. Haziran geldiğinde herkes şapkasını önüne koyup düşünecek ve hamleler yapılacaktır. Başka sorunumuz yok.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu