Basketbolda şov zamanı 68-104

Düzce 18 Temmuz Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Amatör Şubelerden Sorumlu Asbaşkanımız Halil Özyürek ve Genel Müdür Yardımcımız Erhan Başoğlu da takip etti.

Yaklaşık 500 sporseverin izlediği mücadelede takımımıza 150 dolayında taraftarımız da destek verdi.

Haftaya 4 galibiyet  ve 1 mağlubiyetle 2.sırada giren takımımız, 2 galibiyeti bulunan Düzce Belediyespor ile karşı karşıya geldi.

Mücadeleye Bursaspor’umuz Kerem Gülmez, Cihad Şahin, Okan Özpamir, Onur Sonsırma ve Mehmet Ali Yatağan  beşiyle başladı. Ev sahibi takım ise Ümit Köksal, Evren Sönmezcan, Seray Yıldırım, İrfan Öztel, Anıl Binici 5’iyle sahada yer aldı.

Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık bölümü karşılıklı basketler ile geçildi. 10-10. Çeyreğin ikinci bölümünde de her iki takımda karşılıklı basketler buldu. Bursaspor’umuz Kerem Gülmez ve Cihad Şahin’in sayıları ile ilk periyodu 21-19 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Bursaspor’umuz çok iyi başladı. Kerem Gülmez ve Salih Uğraşan ile bulduğu basketler ile ilk yarının bitimine 8:27 kala 28-21 öne geçtik.   

Bu dakikadan sonra Salih Uğraşan ile üst üste bulduğumuz sayılar ile farkı açtık. Son 5 dakikaya 35-26 önde giren takımımız son bölümde de özellikle dış şutlardaki isabetli yüzdesi ile soyunma odasına 18 sayı farkla 47-29 önde giren taraf oldu.

Karşılaşmanın ilk yarısında Salih Uğraşan ve Kerem Gülmez rakip potaya 13’er sayı bıraktı. Ev sahibi ekipte Ümit Köksal 17 sayı ile ilk yarının en skorer ismi oldu.

 

Mücadelenin ikinci yarısına da Bursaspor’umuz etkili savunması ile rakibine kolay sayı atma şansı tanımadı ve rakibini top kayıplarına zorladı. Top kayıpları ile fast-breakten Oğuzhan Sungur, Melih Kapucu iile sayılar bulduk. Üçüncü çeyreğin son 5 dakikasına 58-36 önde girdik.  Çeyreğin son bölümün Onur Sonsırma, Melih Kapucu, Kerem Gülmez ve Oğuzhan Sungur’un sayıları ile farkı 33 sayıya çıkardık ve son çeyreğe 78-45 önde girdik.  

Karşılaşmanın son periyodunda her iki takımda karşılıklı basketler buldu. Bursaspor’umuz Kadir Çipa, Onur Sonsırma ve Cihad Şahin’in basketleriyle son 5 dakikaya 88-59 önde girdi.

Son dakikalarda iyice rahat bir oyun sergileyen takımımız Kerem, Kağan ve Okan Özpamir’in sayılarıyla birlikte bu sezon ilk kez 100 sayı barajını aşarak mücadeleyi 102-68 kazandı.    

Takımımızda Kerem Gülmez 19 , Salih Uğraşan 17 sayı ile oynarken ev sahibi ekipte Ümit Köksal 25 sayı attı. maçın en skorer ismi oldu. Bursaspor’umuzda Cihad Şahin ve Kadir Çipa 8 ribaunt ile oynarken Serhan Kavut 8 asistle en çok asist yapan oyuncu oldu.

 

 

MAÇMETRE

SALON: 18 Temmuz

HAKEMLER: Mehmet Burak Anlatıcı, Mahmut Tezcan, Arman Çiçekli

DÜZCE BELEDİYESPOR: Ömer Yusuf Arıkan, Ümit Köksal 25, Barış Yalman 9, Naci Hakan Tınaz 6, Evren Sönmezcan 12, Hakan Eryüz, Hüseyin Uludağ, Yusuf Uğur Evren, Seray Yıldırım 12, İrfan Öztel 1, Anıl Binici, Oğuzhan Güzel 3

Baş Antrenör: Benan Özçelik

BURSASPOR: Kerem Gülmez 19 , Can Uzun 6 , Serhan Kavut, Onur Sonsırma 13, Cihad Şahin 8, Salih Uğraşan 17, Kadir Çipa 10, Melih Kapucu 7 , Oğuzhan Sungur 8, Kağan Kavraal 3, Mehmet Ali Yatağan , Okan Özpamir 13

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Düzce Belediyespor 19–21 Bursaspor   2.Periyot: Düzce Belediyespor 29 (10)– (26) 47 Bursaspor  

3.Periyot: Düzce Belediyespor 45 (16) – (31) 78  Bursaspor  

4.Periyot: Düzce Belediyespor 68 (23)– (26) 104 Bursaspor  

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı