Basketbolculara ödeme yapılmıyor mu?!

İçerik şöyle:

Sezon başlarken Bursaspor‘un normal sezonu dördüncü sırada bitireceğine herhalde inanan yoktu. Bursaspor TBL‘deki ilk yılında gerçekten büyük iş çıkarıp daha yüksek bütçeli, daha eski kulüpleri geride bırakıp ilk 4’ün içinde yer buldu. Bütçe-Derece ilişkisine bakıldığında Bursaspor belki de bu ligin, en azından şu ana kadar en başarılı bir iki takımı arasında.

Ancak… Son haftalarda basketbol olarak bir düşüş yaşadıkları da gözden kaçmıyor. Bunun birçok nedeni olabilir. Yorgunluk, tokluk, play off öncesi aktif dinlenme gibi. Ama eğer neden ödemelerin gecikmesinin yarattığı moral bozukluğuna bağlı motivasyon kaybı ise Bursaspor’a yazık olur. Diğerlerini aşmak takımın kendi elinde, sonuncusu ise yönetimin elinde.

Bu sezon futbolda işler istedikleri gibi gitmezken, beklenenden çok fazlasını yapan basketbol takımı, Bursaspor taraftarına büyük heyecan verdi. Bu heyecanı hala TB2L‘den çıkma primini dahi alamayan, son aylarda hesabına para yatmayan oyuncular yarattı. Yönetimin geciken ödeme sorununu çözmesi oyuncular için mutlaka itici bir güç olacaktır. Yönergelere göre artık kulüpler er ya da geç ödemeleri yapmak durumunda. Zamanında yapılan ödemeler motivasyon unsuru, geciken ödemeler can sıkma nedeni. Basketbolda bu havayı yakalamışken umarız yönetim konunun çaresine bakacaktır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu