Baş: “Çıkıp Oynamak İstiyorum”

“İKİNCİ DEVREDE KENDİMİZE GELEBİLDİK” Türkiye Basketbol 2’nci Ligi’nde sezona fırtına gibi bir başlangıç yapan Bursaspor Basketbol Takımı’nda şenlik havası yaşanıyor. Bursa’da oynanan ilk maçta Mersin Büyükşehir Belediyespor’u 73-59’luk skorla geçen Potanın Timsahları’nda Baş antrenör Şemsettin Baş, taraftarın desteğinin müthiş olduğunu ve parkeye çıkıp oynayasının geldiğini söyledi.  Müsabaka öncesinde kendi evlerinde kazanarak başlamak istediklerini belirten tecrübeli Başantrenör, “Maçın ilk devresinde açıkçası istediğimiz oyunu sergileyemedik. Kadromuza yeni katılan 11 oyuncu ve ilk müsabakanın stresi vardı. Müsabakanın ikinci devresinde kendimize geldik ve 14 farkla kazanan taraf olduk” dedi.

“KAZANMAYI ALIŞKANLIK EDİNMELİYİZ Kadrosundan memnun olduğunun altını çizerek daha iyi başarılar elde edeceklerini dile getiren Baş, “Antrenmanlarda stres olmadığı için istediğimiz oyun stillerini görebiliyoruz. Maç anı ayrı oluyor tabii. Mersin Büyükşehir de tecrübeli bir takım. 1’inci Lig seviyesinde 9 oyuncu aldılar. Biz şampiyonluk istiyoruz ama takımın tam anlamıyla oturması iki hafta daha zaman alır. Bu süreyi kısaltmak için çok çalışıyoruz. 11 yeni oyuncunun bizim istediğimiz sisteme ayak uydurması için çalışmak gerek. Gelecek hafta, ilk maçında 101-47 kazanan Orman Gençlik’le oynayacağız. Tecrübeliler ama şampiyonluk için kazanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz” açıklamasını yaptı.

“SAHAYA ÇIKIP OYNAMAK İSTİYORUM” Sezon boyunca güçlü ve iddialı rakiplerle karşılaşacaklarını belirten tecrübeli Başantrenör, “Bizim hedefimiz kazanmak ancak hakemlerden de iyi bir yönetim bekliyoruz. Geçen yıl da söyledim. Bursa taraftarı inanılmaz. Onların coşkularıyla biz daha iyi oynuyoruz. Basketbol konusunda da tecrübe ediniyorlar. Verdikleri destek o kadar müthiş ki sahaya çıkıp ben oynamak istiyorum. Tüylerim diken diken oluyor” ifadesini kullandı.

Hakem hataları federasyona gidecek  Müsabakayı yöneten hakemlerin yaptığı hatalarla ilgili konuya da değinen Şemsettin Baş, “Her ne olursa olsun orada düdük çalıyorsan dikkatli olmalısın. Haksız fauller verilerek farkın kapanmasına neden oldular. Bunu herkes gördü. Görüntüleri elimizde mevcut ve bunlar federasyona iletilecek. Tecrübemizi ve taraftar desteğini kullanarak mücadele etmeseydik maçı kaybedebilirdik. Bunu söylemekten hoşlanmıyorum ama kötü hakemlere ve ilk maç olması nedeniyle hücumda yaşadığımız sorunlara rağmen farklı bir şekilde kazandık” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı