Bakmayın siz BJK’lılara

Bursaspor ve Beşiktaş arasındaki bu sezonun istatistiklerine yansıyan takım değerlendirmelerinde İstanbul ekibinin üstünlüği bulunuyor. 

Hazırladığım tabloda görüldüğü gibi BJK'nın Süper Toto Süper Lig'de bir çok takımdan daha iyi istatistiksel verileri var.

Ancak rakibin Bursaspor olduğunun da farkındalar. Hafta başından beri bir çok Bursaspor ve BJK taraftarı sosyal medya hesaplarından birbirlerine meydan okuyor.

Biz isterdik ki bu atışma sahada, tribünde olsa çok daha güzel olurdu. Ancak BJK taraftarının Bursa'ya gelememesi nedeniyle tribünde yaşanacak atışmaları sosyal medyaya taşıyor. Kaç yıl oldu artık beklemekten sıkıldık.

Bakmayın sizi BJK taraftarının Bursaspor maçlarını önemsemiyoruz demesine. Onlar da bu maça çok önem veriyor. Her ne kadar bunu dillendiremeseler de sosyal medya hesaplarından kendilerine göre üstün oldukları yönleri yayınlamaya çoktan başladılar bile. 

Bursaspor taraftarı ise çok şey istemiyor aslında "bir gelebilseniz Bursa'ya sizleri ağırlamaktan mutuluk duyacağız" diyerek çirkinleşmeden meydan okumalara cevap veriyorlar. 

Şehir maçın havasına yavaş yavaş giriyor. Bilet kuyruğunda çok sıra göremesekte internetten alınan biletler ile ilk gün 1200 civarı bilet satıldı.

Bursasporlu oyunculara maçın önemini anlatacağını ifade eden kaptan Serdar Aziz ve teknik direktör Ertuğrul Sağlam camianın ve şehrin bu karşılaşmaya verdiği önemin farkındalar. 

Bursaspor bu maçı kazandığı takdirde camianın ikilemde olduğu "Havaya girelim mi? Girmeyelim mi?" durgunluğunu da üzerinden atmış olur. 

İstatistik ile başladık yine aynı başlangıç ile bitirelim.

Alex Ferguson'un dediği gibi "İstatistik mini etek gibidir. Birçok şeyi gösterir ama asıl görmek isteneni gizler." değerlendirmesi ile yüreklere su serperek hafta sonu kazanmak ümidi ile yazımızı bitirelim. 

Ne diyorduk?

Umuttur BURSASPOR..

 

http://www.bursa.com/makale/bursaspor-icin-besiktas-754/

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı