Bahane yok!

Maç seçen, ruhsuz yeteneksiz, veya yeteneklerini yeşil beyaz formayı giydiğinden beri unutan bu oyuncu grubu için maç kritiği yapmak gerçekten eziyet  diye düşünüyorum. Son maçta üst düzey rakibe karşı iyi mücadele edip, Akhisar karşısında dökülüyorsan futbolcular olarak eleştirinin ağa babasını hak edersin. İstatistik, teknik, taktik konuşacak vakit kaybedecek günleri geçtik artık.

Hoca’nın hafta içi basın toplantısında söylediği gibi “artık bahane de yok”

Evet artık bahane yok,  itiraf etmekten kaçındığımız gerçekler var.

Bu gerçeklerin en başında da bu kadronun başarılı olamayacağının artık net olarak anlaşılması.

Sağlam ne demişti bir de “transferde yüzde yüz başarı sağladığımızı söyleyemem”

Zaten kendisinden  böyle bir beklenti yoktu da, kurulan kadroya bakıldığında bu oranın ne seviyede olduğu artık iyice ortaya çıktı.

Bu durumda transfer kararlarını veren!  malum menajeri mi suçlamalıyız acaba? diye düşünüyor insan.

Camia olarak büyük resme bakıp özeleştiri yapılmazsa, maalesef daha da kötü günler Bursaspor’u bekliyor. “Bursaspor küçük olsun bizim olsun, kulübü yönetebileceğimiz kişiler yönetsin” mantığı gelinen noktanın çıkışı aslında. Başarıda şov yapan, başarısızlıkta ortalarda görünmeyenleri taraftar çok iyi görüyor tabi ki! Öte yandan reaksiyon göstermek isteyenler de skor taraftarları veya yönetimle iyi ! ilişkiler içinde olanlarca farklı ithamlara maruz bırakılarak susturuluyor.

Hedef ve manevi önemi olan hiçbir maçı kazanamayan bir takım haline gelmek yönetimsel ve teknik bir başarısızlıktır tamam; ama daha da kötüsü bu tip maçları kaybedilmesinin sorumlularına karşı olması gereken reaksiyonlar Camiada çeşitli nedenlerle gösterilemez hale geldi.

Yanlış değerlendirmeler veya kişisel çıkarlar uğruna alkışı da, protestoyu da hak edenler  hak ettiklerinin tam tersi muamelelere maruz kalır oldular. Bu da gelinen noktanın bir başka  nedenlerinden.

Şampiyon bir takımı bu hale düşüren kimsenin bahanesi olamaz. Ertuğrul Sağlam eleştirilerin odağındaki isimdi. Şuana kadar oynattığı futbol ve aldığı sonuçlarla bu gayet normal; ama eleştiri oklarında aslan payını almayı hak eden bence "O" değil.

  Başkanın “Başaramazsam giderim” sözünü bir çok kez duyduk. Tablo da ortada. Bursaspor adına başarılmış bir şey gören var mı ?

Cumartesi öğlen saatinde ev sahibi takıma deplasman havası yaşatan Bursasporlu taraftarlar, bu ağır yenilgi sonrası “Kasabaya bizleri rezil ettiniz” şeklinde bir tezahürat yaptı. Kasaba takımlarından bile görev alamayacak kişilerin makam işgal edebildiği  bir kulüpte normal böyle sonuçlar aslında!

 

 

Tarık Çapçı / Bursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı