Ayhan Barışıcı da görev alsın(!)  

Büyükşehir Belediyespor’da yönetim kurulu üyesi olan Cemal Vardar ve Dr. Recai Özdemir’e bu görev için teklif yapıldığı öğrenildi. Gelen haberlere göre Özdemir’in bu görevi kabul edeceği belirtilirken Vardar’ın ise işleri dolayısıyla görev alma konusunda kararsız olduğu ifade ediliyor. Bizler Bursaspor taraftarı olarak vizyon sahibi ve genç isimlerin görev almasını beklerken sadece maaş için Vakıfköy’de bulunacak bireyler istemiyoruz. Bursasporluyuz.org olarak yönetim kuruluna tavsiyemiz daha önce Körüstan döneminde de camiamızda görev yapan Ayhan Barışıcı’nın profesyonel anlamda Bursaspor’a kazandırılması yönündedir(!)

Bursaspor’un yeni tüzüğünde yer alan 51. ve 52. madde açıklaması şu şekildedir: “GENÇLİK GELİŞTİRME ( ALTYAPI) KURUMUNUN AMACI: Madde51- Bursaspor Gençlik Geliştirme (Altyapı) Kurumu’nun amacı, ülke sporuna ve Bursaspor’a maddi ve manevi değer katacak, Bursasporluluk bilincini ve değerlerini taşıyan iyi ahlaklı profesyonel sporcular yetiştirmektir. Bursaspor Gençlik Geliştirme (Altyapı) Kurumu, bu hedef doğrultusunda, Bursaspor’un futbol üstyapı oyuncularını yetiştirmeyi, ülke futboluna nitelikli ve kaliteli oyuncular kazandırmayı da amaçlayan, üstyapıdan bağımsız ancak üstyapının oyun anlayışı ve oyuncu ihtiyacı gereklerini sağlamakla mükellef, idari ve mail açıdan özerk bir kurum olarak yönetilen ve işleyen birimidir.

Madde 52- Bursaspor Gençlik Geliştirme Kurumu, altyapı konusunda uzman, profesyonel veya gönüllülük esasına göre çalışan Başkan hariç üç kişilik bir kurul tarafından yönetilir. Bursaspor Başkanı aynı zamanda Bursaspor Gençlik Geliştirme (Altyapı) Kurulu’nun da başkanıdır. Bursaspor Gençlik Geliştirme (Altyapı) Kurulu’nu oluşturacak üç üye, Bursaspor Yönetim Kurulu tarafından yukarıdaki kriterlere uyulmak kaydıyla, üç yıl süreli olarak belirlenir. Üyeliğin boşalması ya da üye değişimi yapılması durumunda aynı esaslarla yeni üye belirlenir. Bursaspor Yönetim Kurulu üyeleri Bursaspor Gençlik Geliştirme (Altyapı) Kurulu’na üye olamaz.

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu