Avrupa Hedefini Sürekli Konuşuyoruz

"Hedefimize gitmek adına Kardemir Karabükspor maçından 3 puanı almak ve ilk sıralamayı yakalamak istiyoruz" diyerek sözlerine başlayan Daum, "Akhisar Belediyespor maçının ikinci devresinde gösterdiğimiz baskıyı bu mücadelede de göstermek istiyoruz. Yakaladığımız gol pozisyonlarını gole çevirmek istiyoruz. Karabük'te gol kaçıran arkadaşlar fırsatları bu maçta kaçırmayacaktır. Hatalara dikkat etmemiz gerekiyor. İdmanlarda eksiğimiz vardı. Milli Takımlarda olan arkadaşlarımız idmanlarda yer almadı. Kalan arkadaşlar çok iyi çalıştı" ifadelerini kullandı.

 

SERDAR BELİRSİZ

Takımın son durumu ile ilgili bilgi veren Daum, "Cumartesi günkü maçta hangi arkadaşlarımızın oynayacağı durumu kesinleşmedi. Milli Takımlardaki arkadaşları beklemek zorundayız. Umuyoruz onlar da kadroya katılabilirler. Serdar Aziz'in soru işareti var. Devre arasında katılan arkadaşlarımızın fiziksel durumunu belirli seviyeye getirme adına çalışmalarımız sürüyor. Sakatlık olduğu zaman bu arkadaşlarımızda geri gitme olayı oluyor. Bizim hedefimiz ferdi olarak sporcularımızı belirli bir seviyeye, akabinde takımımızı belirli bir seviyeye getirmek ve başarılı olmak istiyoruz" dedi.

 

"HEDEFİMİZ 4 VEYA 5'İNCİ OLMAK"

"Kalan haftalarda ilk 5 sıra için düşünceniz nedir?" sorusuna tecrübeli teknik adam, "Futbolcularımızla yaptığımız toplantılarda hedefimizin 4 veya 5'inci olmak olduğunu dile getiriyorum. Hatalar yaptığınız zaman yerinizde kalıyorsunuz. Hedefi görüyorsunuz ama zaman zaman hatalar ortaya çıkıyor. İnişli çıkışlı grafiğimiz oldu. İstikrarı yakalayamadık. Belirli bir seri yakalamak zorundayız. Bunu yakaladığınız zaman hedefe ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak zorundayız. Herkesin beklediği hedef bu. Önümüzdeki ay hedeflerle ilgili olaylar netleşecek. Bütün maçlarınızı alacaksınız, rakiplerin kaybetmesine bakmayacaksınız. Sezon sonuna doğru belirli bir pozisyon alacaksınız. Bir maç veya iki maçta olayı bitirmek zorundasınız. Bunu başarma adına gücümüzün kesinlikle olduğuna inanıyorum. Bazı şeyler sizin elinizde değil futbol terimiyle ayağınızdadır. Ligde ve kupada kendi ayağımızda" yanıtını verdi.

 

"FERNANDAO ÇOK İYİ BİR TAKIM OYUNCUSU"

"Fernandao gol yollarında çok etkili değil. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki soruya Daum, "Bir futbolcuyu transfer edince yüzde yüzü bekliyorsunuz. Bu da çok normal. Sonuçlar gelmediği zaman futbolcu kritize ediliyor. Bununla da haklısınız. Fernandao'nun yapısına baktığınızda bu futbolcu Avrupa'da oynamadı. İlk kez yurt dışına çıktı. Bu işin içinde adaptasyon olayı da var. Bu da zaman zaman sportif olaylara yansıyabiliyor. Herşeyi yapıyoruz. Fakat bu her zaman bir süreçtir. Bu süreç daha kısa ya da daha uzun olabilir. Zaman zaman çok iyi müsabakalarını da gördük. Santrafor olduğu için görülmüyor belki ama takım için inanılmaz mücadele ediyor. Yalnız golcü değil çok iyi bir takım oyuncusu. Fernandao Bursaspor için çok önemli bir futbolcu olduğu kesin. Performansını normal görüyorum. Kanatlardan bu futbolcumuzu daha çok beslemeniz gerekiyor" cevabını verdi. 

 

Bursada Bugün

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu