‘Altepe’ uğurladı!

Sabah saatlerinde Minareli Çavuş Tesisleri’nde son çalışmasını gerçekleştiren takımımız, öğleden sonra İstanbul’a hareket etti.

Takımımızı Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe, Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yönetim Kurulu üyelerimiz Kemal Güler, Faruk Bakgör, Konuralp Yeşil yolcu etti.

Sakatlıkları bulunan futbolcularımız Faty ve Erdem 21 kişilik kafilemizde yer almadı.

ALTEPE: “Bursalı ve Bursasporlu olarak takıma her ortamda sahip çıkmalıyız”

Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe hareket sonrasında yaptığı açıklamada Bursa’nın birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

Bursaspor’un, Bursa’nın göz bebeği olduğunu belirterek sözlerine başlayan Altepe konuşmasında şu ifadelere yer verdi;   “Bizim markamız. Bursaspor’un itibari bizim itibarımız. Bursaspor’un şampiyonluğu bizim şampiyonluğu. Bursaspor’umuzun başarısızlığı Bursa’nın başarısızlığı oluyor. Bizler Bursalı ve Bursasporlu olarak takımımıza her ortamda sahip çıkmamız gerekiyor. İyi günde dost belli olmaz . Dost, kötü günde, zor günde belli olur. Önemli olan elimizdeki sporcularımızla elimizdeki imkanlar ile en güzel sonucu alabilmek. Bu konuda birlik ve beraberlik içerisinde olabilmek. Şampiyon olurken Türkiye’nin en pahalı ,en lüks, en kaliteli takımı değildik ama şampiyon olmayı birlik beraberlikle başardık. Şimdi bizim birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bursaspor’un mağlubiyeti kimseyi sevindirmemeli. Bursaspor’un daha iyi sonuçlar alması için herkes elinden gelen katkıyı sağlamalı. Yapabileceği bir katkı yoksa eğer moral bozmamalı. Hiçbir şey yapamazsa iyi temennide bulunup, dua etmeli. Bunu diğer takımlar yapıyor. Diğer takımlar daha çok istiyorlar. Bunları gösteriyorlar. Burada takımlar meydanda. Ligde kendi değerlerinin çok üzerinde bulunan takımlar var. Bursa’ya yakışan . Kendi değerlerimize sahip çıkarsak gerçekten güçlü futbolculardan oluşan bir takımımız var. En son Galatasaray maçında da gördük Bursaspor performans olarak rakibinden iyiydi ama gol atamadık. Yine Beşiktaş maçında da gördük. Demek ki bu takım bu performansı gösterebiliyor. Liderlik ve şampiyonluk için mücadele edebilecek bir takım. Yeter ki bu konuda herkes katkı sağlasın. Bize yakışan bu. Bursaspor’un başarısı için herkes ne yapabiliyorsa onu yapsın. Maça neden geliniyor? Futbolcuya moral vermek için. Siz karşı takıma moral veriyorsanız bu yapılan en büyük yanlış. Maçın henüz 15. 20. Dakikasında kendi futbolcunuzu ıslıklarsanız, kendi futbolcunuzun moralini bozarsanız nasıl başarılı olunacak? Dünyanın neresinde böyle bir başarı var? Başarısız olmak bizleri mutlu etmemeli. Bu normal sağlıklı insanların işi değil. Başarı için birlik ve beraberlik gerekiyor. İnsanlar etten, kemikten. Takımımızdaki çocuklar 20-25 yaşında gençler. En yaşlısı 30 yaşında. Hepsi moralle oynuyor. Onları her ne kadar büyük futbolcu görsek de onlarda insan. Onların yanında olmamız gerekiyor. Kendi performanslarının çok üzerinde performans göstermelerini sağlamamız gerekiyor. Bakınız geçtiğimiz hafta yaşanan sonuçlara. Hangi takımlar ne gibi başarılar elde ettiler, belli. Demek ki  burada moral ve motivasyon önemli. Bizde bu morali verelim. Taraftar olarak gerçek taraftarlığımızı gösterelim. Bursaspor’un mağlubiyetine sevinen taraftarı ben taraftar olarak kabul etmiyorum.  “

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu