Alperen için istekliyiz

Türkiye gündemine ilk kez Bursa Hakimiyet‘in getirdiği transfer harekatında Yeşil-beyazlıların hayli istekli olduğu bildirildi. Kulübüyle sözleşmesi 31 Mayıs 2017’de bitecek Alperen konusunda Bursaspor‘un önündeki tek engel, genç krampon için Denizlispor‘a ödemekle yükümlü olduğu yetiştirme bedeli. Denizlispor Altyapısı’ndan yetişip A Takıma çıkan ve bonservis sorunu olmayan Alperen Babacan için toplam yetiştirme bedeli tutarının 605 bin TL olduğu öğrenildi.

MUKAVELE UZATMIYOR

Genç kramponun kulübüyle sözleşme uzatmaya yanaşmadığı belirtilirken, Bursaspor oyuncuyla anlaşması durumunda 605 bin TL’yi ödeyerek bu transferi bitirme hakkına sahip olacak. Yeşil-beyazlı kulübün sezon sonuna kadar Alperen’in maçlarını izlemeye devam edeceği gelen bilgiler arasında. Bu arada Alperen Babacan’ın U17 Milli Takımı‘nda da görev yapan kardeşi Atalay‘ın Galatasaray Altyapısı‘nda oynadığı ve Sarı Kırmızılı Kulübün de Denizlispor’da forma giyen genç krampon için resmi girişimlere başlamaya hazırlandığı ifade edildi. Alperen’in peşinde olan diğer kulüpler Başakşehir, Beşiktaş ve Trabzonspor.

Süha GÜRSOY

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu