AliCan’ımızı kaybettik!

Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı, Alican Tarakçıoğlu için başsağlığı mesajı yayınlarken, yarın Bursa Gazeteciler Cemiyeti'nin bulunduğu Ataevler Basın Kültür Sarayı önünde saat 13.00'te tören düzenleneceğini bildirdi. Alican Tarakçıoğlu'nun cenazesi ikindide yine Ataevler Şeyh Edebali Camisi'nde kılınacak namazın ardından Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

TARAKÇIOĞLU KİMDİR?

21 Kasım 1984 tarihinde Bursa'da doğdu.  1998 yılında Setbaşı İlköğretim Okulundan mezun olan Alican Tarakçıoğlu, 2002 yılında Tophane Anadolu Teknik Lisesi'nin Makine bölümünü bitirerek amatör olarak gazeteciliğe başladı.  Bir yandan gazetecilik yaparken diğer yandan Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim eğitimini sürdürdü. Gazeteciliğe Doğan Haber Ajansı'nda başlayan ve sırasıyla Meydan Gazetesi'nde, Haber Gazetesinde, Line TV'de çalışan Alican Tarakçıoğlu, son olarak Bursa Hakimiyet Gazetesinde ve AS TV'de editörlük görevini üstlendi. Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Alican Tarakçıoğlu, Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi'nin de Yönetim Kurulu üyesiydi.  2011 yılında Merve Tarakçıoğlu ile evlenen Alican Tarakçıoğlu İngilizce ve Almanca biliyordu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı