Ali Ay “Transferler az ve öz olacak!”

Kredi anlaşmasında sona geldiklerini belirten Ay, “Buradan bizi rahatlatacak bir para yok. 100 milyonluk kısmı eski banka kredisini kapatmaya kullanılacak. Diğer 50 milyon ise kulübe kalıcı gelir kaynakları için oluşturacağımız projelere gidecek. Yani sizin anlayacağınız burada transferde kullanabileceğimiz bir rakam yok. Şu an günü yakalamak adına 80 ile 100 milyon lira arasında bir paraya ihtiyacımız var” dedi

PARA OLMADIKTAN SONRA

Bursalı sanayicilerden beklediği desteği alamadığının altını çizen Ali Ay, “Bursaspor’u sevenin ne kadar az olduğunu bu görev süremde net bir şekilde gördüm. İyi takım isteniyor ama kimse elini cebine atmak istemiyor. Kimse kusura bakmasın. O bu, şu; benim için kulübün mali durumu her şeyden önemli. Para olmadıktan sonra, herhangi bir konuda adım atmanız neredeyse imkansız. Stadın isim hakkını sattığımız taktirde oldukça rahatlarız diye düşünüyorum” diye konuştu. 

HOCA OYUNCU ÖNERMEYECEK

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Ali ay, “Artık hoca bize oyuncu önermeyecek. Scouting ekibinin belirlediği ve bizim de onayını verdiğimiz oyuncuları teknik direktörümüze de izletirip alınıp anılmaması yönünde karar vereceğiz” dedi. Yeni sezonda takımdan ayrılacak oyuncuların çok olacağını belirten Ay, “Gidecek oyuncular var. Gelecek oyuncular az ve öz olacak. Biri veya ikisi isim yapmış 4-5 oyuncunun yanısıra 4-5 genç futbolcuyu da kardomuza katmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Cevdet Altınel

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu