Ali Ay “Kasada para kalmadı!”

Öncelikle dün futbolculara 12 milyon liralık ödeme yaptıklarını belirten Başkan Ay, “Bütün futbolcuların eylül, ekim ve kasım ayı alacaklarını ödedik. Çocuklar memnun ancak Amed kupa yenilgisinden dolayı biz memnun değiliz. Yarın (bugün) de Batalla’nın parasını ödeyeceğiz. Kasa tam takır olacak” diye konuştu.

KREDİ KULLANDIK

Göreve geldikleri 10 günlük süreçte 24 milyon liralık ödeme yaptıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Ali Ay, “Tüm ödemeler benim ve arkadaşlarımın katkısıyla oldu. Maliyeti yüzde 19’dan 7,5 milyon lira kredi kullandık. Krediyi aynı bankadan aldık. Borçları yapılandırmazsak önümüzü göremeyiz. Bizim önümüzü açacak banka arıyoruz. Biz ne kadar para verebiliriz ki. UEFA kriterlerine göre eksi 19 milyon Euro içerdeyiz. UEFA sadece 5 milyon Euro zarar kabul ediyor. Geri kalan 14 milyon Euro’yu 1,5 ay içerisinde kapatabilmemiz için hemen locaları satmalıyız. Localardan 8-9 milyon dolar gelir elde edebiliriz” dedi.

BAKKAL DAHA İYİ YÖNETİYOR

Karşılarında korkunç bir tablo olduğunu ve bakkal dükkanının dahi muhasebe kayıtlarının daha iyi olduğunu savunan Başkan Ali Ay, “10 yıl önceki sistemle işler yürütülmeye çalışılmış. Şimdi sistem oturtmaya çalışıyoruz. Genel müdürümüz Erhan Başoğlu bu konuda özveriyle çalışıyor. Bakkal bile daha güzel çalışıyor. Taraftarlarımız merak etmesin, gereken her şey yapılacak. Onyar yeterki takımımıza testek olsunlar” dedi.

YASAL BAŞVURU OLACAK

Başkan Ali Ay, eski yönetimin ibra olmamasıyla ilgili sürecin işlediğini belirterek, “Avukatlarımızla görüşmelerimiz sürüyor. Yasal başvuru olacak. Yakında bazı şeyleri duyacaksınız. Uluslararası 4 firma, içeride de 3 firma var. Mali ve idari açıdan inceleme yapılacak. Gereken neyse yapılacak. Asset firması ile de anlaşmanın iptali için perşembe günü görüşeceğiz” diye konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu