Ali Ay “Hakemlerle problemimiz var!”

Başkan Ali Ay’ın konuşması şöyle:

Yeni seçilen Divan Kurulu üyelerimizi tebrik ediyorum. Bugün aslında çok fazla konuşmak istiyordum. Geldiğimiz günden bu yana ne yaptık, mali konularda nerelere geldik bu konuları konuşmak istiyordum. Fakat bunlara girmek istemiyorum. Çünkü çok kötü bir olay yaşadık. Bir sonraki Divan Kurulu toplantısında veya 3-4 hafta sonra basın toplantısıyla bunları bildiririz. Sözlerimizin yetersiz kalacağı bir durumdayız. Hatalarımızla yüzleşme zamanı gelmiştir. Kimse kimseyi suçlamadan bu yüzleşmeyi yapmalıdır. Hepimizin hayatında hatalar vardır. Ben sanayiciyim ve yüksek tekstil kimya mühendisiyim. Ben doğru bir adamım ve doğru bildiğimi yaparım. Benim de hatalarım oldu. Hiçbir zaman siyasetle uğraşmadım. Benim tek uğraşım işim, evim ve Bursaspor. Bursaspor yenince seviniyor, kaybedince üzülüyorum. Maalesef sizin karşınıza 6 maçını kaybetmiş bir başkan olarak değil, tam tersi kazanmış olarak gelmek istiyordum ama maalesef futbolda bunlar oluyor. Bundan sonra tüm camiamızdan bu olayların son olmasını ve birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini belirtmek istiyorum.

HERŞEYİ BİR KENARA BIRAKIP KALAN 12 MAÇA BAKALIM

Seçim olunca tüm camia bir araya geliyor. İş paraya gelince bütün camia kaçıyor. Kusura bakmayın bunu burada söylemeliyim. Herhalde bizim ve Trabzonspor’un eleştirildiği kadar hiçbir kulüp eleştirilmiyordur. Birbirini karalama, kuyu kazma herşey var. Şimdi de yeni adayların belirlenmesi için çalışmalar yapılması var. Bir duyum aldım. İmza falan da toplanacakmış. Getirsinler ilk imzayı ben atarım. Çok meraklı arkadaş varsa cebinde de para varsa gelsin buyursun. Ben herşeyi yapmaya hazırım. Çünkü ben Bursaspor’u çok seviyorum. Az evvel söyledim bende hata yaptım. Hiçbir zaman seviyormuş gibi yapmadım. Gerçekten Bursaspor’u sevdim ve hizmetkarı olmaya çalıştım. Şimdi tüm ayrıldığımız hususları bir kenara bırakalım ve kalan 12 maça konsantre olalım. Batalla ile konuştum. Bugün gazetenin birinde talihsiz bir açıklama vardı. Bunu bana sordu. Ben de “Sen işine bak. Gaziantepspor maçına odaklan” dedim. Gülerek ve sarılarak arkadaşların yanına gitti. Yazılanların doğru olduğuna inanmıyorum. Tamamıyla bilhassa Gaziantep maçından önce yapılmış bir açıklama. Biliyorsunuz o arkadaş da istifasını verdi.

YÜZÜMÜZE BAKA BAKA HATALAR YAPIYORLAR

Öyle bir durum var ki; artık rekabet ortamındayız. Hakemlerle problemimiz var. Kupa maçıyla beraber 8 maçı 10 kişi bitirdik. Yüzümüze baka baka hata yapıyorlar. Sanki bizimle oyun oynuyorlar. Biz futbolun adaleti neyse aynı şekilde bize de uygulanmasını istiyoruz. Hiçbir şekilde ayrıcalık beklemiyoruz. İnşallah bundan sonra bu tarz yanlış kararlar bize karşı verilmez. Kasımpaşa maçının ilk 45 dakikasında iyi oynarken 10 kişi kaldık ve ondan sonra oyun koptu. Ben tüm taraftarlarımızdan rica ediyorum. Üç milyonluk şehrin en büyük markası, herkesin bir olması gerektiğini ve bu işi sezon sonuna kadar yüzümüzün aklıyla bitirmemiz gerektiğini hepinize söz veriyorum önümüzdeki sene çok daha farklı bir Bursaspor izlettireceğim.

BAŞKA BİR BAŞKAN OLSAYDI BU TÜZÜĞÜ KESİNLİKLE KABUL ETMEZDİ

Tüzük seçimine de değinmek istiyorum. Tüzük için Divan Kurulumuz bir çalışma yaptı. Gerekli liderlerle, Bursaspor dernekleriyle konuşuldu. Bizden rica ettiler ve Divan’ın hazırlamış olduğu tüzüğün eski tüzüğün devamı olduğunu ve yeni tüzük hazırlayalım dediler. Eğer başka bir başkan olsaydı bunu kesinlikle kabul etmezdi. Daha önceki tüzüğe göre başkan ve yönetimin yaptırımları şuan ki tüzüğe göre çok daha az. Ben de onay verdim. Neticede demokratik bir insanım. Fakat öyle bir hal aldı ki konuşma ihtiyacı duymadım. Genel Kurulu’n vermiş olduğu karara saygılıyız ama oraya gelen grup hazır olarak gelmiş bir gruptu. Ben ne söylersem söyleyeyim kafalarındaki belliydi. Benim için en önemli maddelerden bir tanesi yönetim kurulunun 9 kişiye düşürülmesi ve Bursaspor’un halka arzı ile ilgili onay verilmesiydi. Bursaspor’un ne durumda olduğunu biliyoruz. Bu halka arz çok önemliydi. Netice de 15 kişi çok fazla. Muhakkak yönetimde karar alırken arada problem çıkıyor. Ben bunları düşünerek 9 kişi istedim fakat Genel Kurul 13 kişi dedi. Halka arzı da kaldırdılar. Bir arkadaşımız Bursaspor’un halka arz edilecek bir şeyi yok dedi. Her yıl eksi 70-80 Milyon TL bakiye veren artı aktifleri olmayan bir Bursaspor halka arz edilir mi? İki üç tane istasyon yeri belirledik. Arsalar belirledik krediyi bekliyoruz. Artı duruma geçip ondan sonra halka arz edecektik. Atkılılar, kravatlılar diye gruplaşmak zorunda mıyız? Neticede hepimiz Bursaspor için buradayız. Asıl olan Bursasporluluktur. Ama maalesef kötüye gitmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Lütfen belden aşağı vurulmasın. Taraftarımıza algı yapılmasın. Neticede biz Genel Kurulu’n oylarıyla seçildik ve onların oylarıyla gideceğiz. Tekrar söylüyorum parası olan arkadaşlar gelsin benimle konuşsun ve ben gereğini yaparım.

BURSASPOR’UN MALİ DURUMUNU DÜZELTİP LAYIKIYLA BIRAKMAK İSTİYORUM

  Biz her türlü girişimi yapıyoruz. Bakanlarımızla, Belediye başkanlarımızla, valimizle, milletvekillerimizle her türlü girişimi yapıyoruz. Telekom şirketi kuruyoruz. Gelecek hafta onaylanacak ve sonra Trabzonspor bu işten 30 milyon TL’ye yakın bir maddi kazanç sağlamış. Tüm taraftarlarımızın 516 nolu hatta hücum etmesini istiyorum. Mali tabloda çok fazla bir yere gelemedik. Bu noktada da hayal kırıklığına uğradım ama bu demek değildir ki Ali Ay yönetimi bu işi düzeltmeyecek. Ben Bursaspor’u düzlüğe çıkartıp layıkıyla bırakmak istiyorum. Çünkü arkamdan iyi konuşulmasını istiyorum” dedi.  

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu