Ali Ay “Batalla ve Harun ayrılacaksa benim niye haberim yok?”

Yeni sezonda teknik direktör Mutlu Topçu ile devam edip etmeyeceği yönündeki sorumuza Ali Ay, “Ben Mutlu Topçu’nun kalması taraftarıyım. Bunu da canı gönülden söylüyorum. Mutlu Topçu’dan çok memnunum. Çok çalışkan, beyefendi bir teknik direktör hem de Bursalı. Başka bir teknik direktör gelse ne yapacak? Tüy mü dikecek” sözleriyle yanıt verdi.

GİDECEK KALACAKLAR AKHİSAR’DAN SONRA

Akhisar Belediyespor ile önümüzdeki hafta oynanılacak maçtan sonra takımla ilgili önemli kararlar alacaklarına vurgu yapan Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Yeni sezonun planlamasıyla ilgili kararımızı Akhisar ile oynayacağımız maçtan sonra netleştireceğiz. Kadro yapılanması o zaman başlayacak. Hangi oyuncuyla devam edeceğiz, kimlere gitmelerini söyleyeceğiz, hepsi o zaman netleşecek. Kadromuzda yeni bir yapılanma olacak” dedi.

TRANSFER BÜTÇESİ BELİRLEMEDİM

Yeni sezon için scout ekibinin araştırmalarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Ali Ay, “Arkadaşların çalışmaları sürüyor. Kendilerine maliyeti düşük, 4-5 fizik kapasitesi güçlü oyuncu bulmalarını söyledim. Onlar bizle bilgileri paylaşacaklar. Bizim için maliyet çok önemli. Ama henüz transfer için bir bütçe belirlemedim” diye konuştu.

BENİM NİYE HABERİM YOK?

Son dönemde takımın iki önemli ismi ve kaptanı Pablo Batalla ile Harun Tekin‘in önümüzdeki sezon Bursaspor‘dan ayrılacaklarına yönelik ortaya atılan iddialara da yanıt veren Ali Ay, “Bunları konuşuyorlar da Harun ve Batalla’nın Bursaspor’dan ayrılacaklarından benim niye haberim yok? İkisinin de sözleşmesi bizim elimizde. Harun’la daha yeni sözleşme uzattık. Onların durumu hakkında söz sahibi biziz” sözleriyle tartışmaya son noktayı koydu.

Süha GÜRSOY

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu