Ali Ay: Arazi yatırımı tek kurtuluşumuz

Bursaspor Başkanı Ali Ay Bursa Hakimiyet’in sorularını yanıtladı. Kulübün geçirdiği kritik süreci atlatmaya çalıştıklarını belirten Ali Ay, “Elbette hayal kırıklığı yaşıyorum. Gerekli desteği bulamadık. Ama bu zor günlerin de üstesinden geleceğimize de inanıyorum. Biz borçları indiriyoruz diye sevinirken, kur farkı yine bizi eski noktaya götürdü. 2016 yılı hesaplarına baktığımızda futbolcu maliyetleri 165 milyon TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu yük Bursaspor’un kaldırabileceği bir yük değil. Bu rakamları aşağıya çekmek zorundayız” diye konuştu.

SÖYLENTİLER KÜLLİYEN YALAN

Tek kurtuluş reçetesinin gelecek krediyle yapılacak yatırımlar olduğunu ifade eden Ali Ay, “Birkaç hafta içinde kredinin geleceğini umuyoruz. Oradan gelecek paranın nerelere kullanılacağı belli. Yapacağımız arazi yatırımı bizim tek kurtuluşumuz. O arazi yatırımıyla elde edilecek gelir Bursaspor’u rahatlatacaktır. Kamuoyunda daha önce kulübe gelen 20 milyon TL’lik krediden kendi alacağımızı çektiğimiz konuşuluyor. Bu söylenti külliyen yalan. Bir kuruşu bile cebime girmedi. Bu tarz dedikodular Bursaspor’a zarar veriyor” ifadelerini kullandı.

KRİTERİM BELLİ

Sportif direktör konusunda aceleci davranmayacağını ifade eden Bursaspor Başkanı Ali Ay, “Bu konuda hata yapamayız. Elbette bir sportif direktör görevlendireceğiz. Ama futbol deneyiminin yanı sıra kesinlikle yabancı dil bilme şartı arıyorum. Yabancı futbolcularla tercüman aracılığıyla konuşmasını istemiyorum. Bizi hem yurtiçinde hem de yurt dışında en iyi şekilde temsil edebilmeli. Gelirken de portföyü ile gelmeli” şeklinde görüş belirtti.

FUTBOLCULAR ŞOKU ATLATTI

Kasımpaşa maçının ardından yaşanan olaylardan sonra oyuncular üzerinde oluşan kara bulutların dağıldığına çok sevindiğini söyleyen Ali Ay, “Oyuncularımızla da görüşüyorum, hocamız Mutlu Topçu’yla da. Gaziantepspor maçı onlar için de büyük moral oldu. Batalla da dahil şu an kimsenin bir sıkıntısı yok. Herkes yine kenetlenmiş bir şekilde devam ediyor” dedi.

Süha Gürsoy / Bursa Hakimiyet

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu