Aktaş: Bursaspor’da iyi şeyler olacak

Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ‘Bursaspor’da iyi şeyler olacak’ sözlerini bugünkü köşesine taşıdı…

Önceki gün Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım projeleri açılış töreninde Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz’ın konuşması dikkatimizi çekmişti.

Kürsüden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a bugüne dek kulübe yaptığı katkıları için teşekkür eden Başkan Banaz, bunun daha da artmasını talep etmişti.

Bursaspor’a zaten şimdiye dek en çok katkıyı yapan kurum Bursa Büyükşehir Belediyesi değil miydi?

Başkan o törende Banaz’ın talebine tekrar karşılık sözü verdi. Bursaspor’a maddi manevi her türlü desteği sürdüreceğini yineledi.

Oysa, desteğin çeşitlenmesi gerekiyor.

Sadece Büyükşehir Belediyesi ve iştirakler üzerinden yapılan katkının özel sektör eliyle de çoğalması gerekmiyor mu?

Her defasında aynı kapıya gidilmemeli.

Bursaspor yönetiminin mecburiyetten Büyükşehir’in kapısını, dolayısıyla Başkan Aktaş’a başvurduğunu biliyoruz.

Bursa o yükü birlikte omuzlamalı.

Yük sadece yönetime ve Büyükşehir’e bırakılmamalı. 3 milyon nüfuslu bir kent, isterse sembolü olan Bursaspor’u içine düştüğü mali açmazdan kurtarabilir.

Yeter ki istensin.

Yeter ki, o kampanyayı sürükleyecek bir isim ortaya çıksın.

Bursaspor’u borç yükünden kurtaracak, transfer tahtasını açtıracak hamleler hızlandırılmalı.

Bunu sadece Ömer Furkan Banaz ve ekibinden beklemek haksızlık olacaktır. Onlar taşın altına elini soktular ama bizden de destek şart.

Başkan Aktaş’ın ‘Bursaspor’da iyi şeyler olacak’ sözlerini de merak etmiyor değiliz.

Bilmediğimiz o gelişmeleri de en kısa zamanda öğrenmek istiyoruz.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Konu Bursaspor olunca A partili, B partili olmamız önemsiz. Lütfen arkadaşlar kin ve nefretimize Bursaspor’umuzu alet etmeyelim. Kulübümüzün ölüm kalım savaşında kimin desteği varsa ya baş tacı edelim ya da yutkunup susalım.

  Başka Bursaspor yok.

  57
  5
 2. Tofaş her yıl 300 bin euro veriyor. Tofaş’tan başka gerçek katkı veren yok. Hep sembolik. bu şehirde milyon eurolar bazı firmalar için gerçekten ufak paralar. bu takıma gerçekten sahip çıksalar ki sadece para vererek değil. İsimlerini de formaya stadyuma tribünlere her yere yazdırarak maddi ve manevi yanımızda olmalılar.

  31
  2
  1. @ibrahim yorumuna yanıt olarak

   Bu Renault fabrikasının durumu nedir ya? Yıllardır Bursaspor’a bi kuruş vermediler amk. Hep içeri, hep içeri. Bi daha Clio mılio alırsam diksinler. En büyük Fiat Egea amk. Başka büyük yok.

   9
   1
 3. Başkanım gülen yüzün solmasın. Bir sonraki yerel seçimde de başkan olacaksın İnşaAllah. Daha nice uzun senelerin olsun başımızda. Allah eksiltmesin. Seni seviyoruz Başkanım.

  17
  30
 4. Yönetimin ve Bursa BB nin Bursaspor a verdiği her kuruşta Bursalıların hakkı ve emeği var ancak Bursaspor a Rahmetli İbrahim yazıcı dan günümüze kada milyonlarca ceza ödeten geleni alkışlarla karşılayıp hırsız yapan taraftar ve lideri önce o faturaları ödesin kulübün tahtasını açsın eski Bursaspor lulardan özür dilesin…

  11
  1
 5. Ya başkanım bize gaz verip durma bak. Durduk yerde havaya sokma bizi. Aynı Recep Altepe gibi gazı verip verip ortadan kaybolma bak. Bursaspor’da iyi şeyler olacak deyip bizi havaya sokuyon, sonra tahtayı mahtayı hiç bişeyi açmıyon, diktimin Amed’inden bile 3 yiyyoz ondan sonra.

  10
  7
 6. Otoparkı tekrardan takıma mı kazandıracak acaba yoksa otopark satılırken vadettiğini mi yerine getirecek sonunda?

 7. Evet ya şimdiye kadar hep Alınır başkan destek verdiler ne oldu,bir alt lig.Sadece b.b den destek geliyormuş ,sadece b.b den destek beklememek gerekiyormuş.Sn başkan Banaz ıda siz getirmedinizmi?Yani taşın altına elinizi koydunuz hadi icraate geçin artık da görelim.İcraat derken,b.b olarak ,fabrikalar,sanayiciler,siyasiler,resmi kurumlarla iletişime geçip BURSASPOR’umuzu dedikleri iyi günlere ancak öyle gecirebilirler.Hadi bakalım b.b başkanım görelim sizi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu