Açıkla Başkan!

Bursaspor’da mali tablo az çok ortada…

Gırtlağa kadar borç var…

Oyuncuya, teknik adama, personele, kasaba, manava, pideciye, zeytinciyevarda var…

Başkan Ali Ay ve yönetimi bu borçlarla mücadele etmek için büyük uğraşveriyor.

Sürekli Ankara’ya üst düzey bürokratlarla mevcut borçlar için görüşmeye gidiyorlar. Bunun dışında İstanbul’da banka temsilcileriyle yeni kredi arayışları içerisindeler.

Kendi işlerine göstermedikleri ilgiyi Bursaspor’u düzlüğe çıkarmak için gösteriyorlar.

Güzel hareketler bunlar.

İnşallah bunda başarılı olurlar.

Geçtiğimiz günlerde antrenmanı izlemeye gelen Başkan Ali Ay ile biraz sohbet etme imkanımız oldu.

Kulüpte muhasebe adına bir şeyin olmadığını yinelerken özellikle yabancı oyuncuların menajerlik ücretlerinden bahsetti başkan.

Mesela Belçikalı Tom de Sutter’in menajerine ödenen rakamın 400 bin euro olduğunu söyleyince insan bir dakika durup düşünüyor.

Bursaspor ile 3 yıllık anlaşma yapılan ve yıllık 1 milyon euro kazanan Belçikalı golcünün, normal şartlarda hak edişi 3 yıl için yüzde 10’dan hesaplandığı zaman 300 bin Euro yapar.

Ama biz 400 bin euro ödemişiz. Yani yüzde 12-13 civarı menajerlik ödenmiş.

Recep Bölükbaşı yönetiminde bir çok oyuncunun transferinde ön planda olan o meşhur menajer Ali Bilecan’ı Bursa’ya davet ediyorsunuz ama tenezzül edip gelmiyor.

Anladığım kadarıyla menajerin getirme yeteneği var götürme yeteneği hiç yok.

İşimizin çok zor olduğunu bir kez daha anlamış olduk.

O sohbette Başkan Ali Ay’a, “Başkanım 23 milyon TL ödedim diyorsunuz ama bunları kalem kalem, kuruş kuruş açıklarsanız şeffaflık adına herkesin güvenini bir kat daha kazanırsınız”dedim.

Çünkü hangi futbolcunun ne kadar alacağı var, ne kadarı ödendi, esnafa ne ödendi, vergi dairesine ne ödendi, menajerlere ödemeler ne aşamada herkesin bilmesinde fayda var.

Erkan Sağlık / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu