Zorunluluktan 44 kişi çıkartılmış!

S Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy'un bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Bursaspor‘da ekonomik tedbirler hüküm sürüyor… Gerçi iç sahadaki Beşiktaş beraberliğine prim verilmesi pek kemer sıkmayla bağlaşmıyor ancak olayın psikolojik boyutu ağır bastığından fazla dillendirilmiyor…
Ali Ay Ocak 2016’da başkanlığa seçildiğinde kulüpteki personel sayısı 233 kişiydi… Geçen 2 yıl 8 aylık süreçte ekonomik tedbirler kapsamında personel sayısında bir düşüş yaşandı… Bu konuya rakamlarla bakalım… Şu anda toplam personel sayısı 189… Bursaspor TV’de 11, Bursastore’da da 22 kişi istihdam edilmekte… 189 kişiye bunlar da dahil…
44 kişilik bir düşüş var ortada… Bu azalmanın zorunluluktan kaynaklandığı ifade ediliyor… Temennimiz başka kimsenin ekmeğinden olmaması…

11 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. STADIN VERİMLİ HALE GETİRİLMESİ için işe alınacak personel konusunda bu işten çıkarılanlara öncelik verilmesi gerekir.
  GÜVENLİK-TEMİZLİK-TAMİR-BAKIM işlerinde istihdam mümkündür.

  21
  1
 2. Sen garibin ekmeğini elinden al elaleme tasarruf yaptımde oradaki hemde içimizden dediğimiz futbolcu bozuntularına hiç oynamadan hemde koca sezon oynamadan çuvalla parayı ver oradaki 2000 bin TL alan benim gariban ekmekçimi gariban temizlikçimi gariban bahçivanımı işten çıkar sonra tasarruf yaptımde oh ne ala ne ala inandıkmı sanıyorsun bey efendiler ,,olsun hak yiyenle hak vermeyen illaki bunun karşılığını misliyle alır ,

  15
  1
  1. @Panayırlı yorumuna yanıt olarak

   İşte onun için maç kazanamıyo bu Ali Ay. Çünkü çok ah aldı hâlâ 3 aylık maaşını vermediği personelden ve işten kovulanlardan. Görmüyor musunz, her takımın topu direğe vurup içeri giriyo. Bizim toplar iki direğin içine vurup dışarı çıkıyo. (Örnek Stancu’nun Rize’de karşı karşıya kaçırdığı gol pozisyonu ve direkler)

 3. Ya kimse istemez ama piyasada durum belli tofaş ekimde 9 gün ücretsiz izin vericek kim bilir kaç kişi çıkartacak allah sonumuzu hayır etsin

  10
 4. Arkadaşlar ben de orada çalışıyordum ve işçi çıkartmalarında sırasında beni de çıkarttılar sonuç sonuçmu size söyleyeyim 1 senedir tazminatımı vermediler…!!
  Şimdi kulübe dava açsam bu dillense taraftardan hemen tepki yağarr sen kimsin de Bursaspor’a dava açıyorsun derler
  açmasan tazminatını vermezler kulüb içinde bir muhattap bulamazsın telefonları kimse açmaz arkadaşlar kulüpte herşey güllük gülüstanlık değil haberiniz olsun ne kadar çakal varsa hepsi kaldı orada ( işini düzgün yapanlardan bahsetmiyorum para çukkalayanlardan bahsediyorum)

  1. @Vefakar Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Senin açacağın davan ile tarafrtarın ne alakası var arkadaş,
   Sen bu taraftarı hiç tanımamışsın meğer, biz işçinin ve emekçinin
   Her daim yanında olmuşuzdur, varsa böyle haklarını alamayanlar
   Tesisler önünde oturma eylemi yapın gör bak taraftar size desteğe gelmiyo mu
   Davanızı açıp, hakkınızı arayın, Ali dede ve avanesine bırakmayın meydanı boş
   Korkmayın da kimseden, arkanızda Bursa taraftarı var.

  2. @Vefakar Bursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Aç davanı kardeş. Sizi Bursaspor işten çıkarmadı bu iş bilmez yönetim çıkardı. Davayı da Bursaspor’a değil yönetime açmış olursun. Sapla samanı ayırır bu tataftar merak etmeyin. Ayağına top değmeyen Sedat Berisha’ya 200 bin euro para verenler düşünsün.

 5. Koskoca Bursaspor garibanların 2.000TL’sinden tasarruf mu yapıyor bir kere uçakla gitmesinler maça o personellerin parası çıkar garanti.

 6. Merhaba öncelikle şuna bir açıklık getirelim 44 kişinin hepsi kulüp tarafından çıkarılmamış tır insanlar düştükleri zor durumdan dolayı haklı sebeblerden dolayı işlerini bırakmıştır. Ve ne yazık ki kulüp içerisinde gereksiz fuzuli yerlere paralar harcanıyor kaldı ki bu sektörde gelirden çok gider var , insanlara 1600 lira maaşı verilemiyor bu paranın ne tasarrufu olabilir insanlara verilen pirimden ne kadar tasarruf edilebilir ? Bunu sadece yönetime bağlamak hata kulübün bu durumdan kurtulması için kulüpte eskiyen ne kadar personel varsa hepsinin kökünden değişmesi gerekiyor çünkü kök iyice çürümüş kokmaya başlamış tümör yayılmış kimin eli kimin cebinde belli değil üzülüyoruz ama elden birşey gelmiyor .

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı