“Zor üç maç bizi bekliyor”

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Spor Toto Süper Lig’de 05 Nisan 2015 Pazar günü oynanacak olan SAİ Kayseri Erciyesspor maçı öncesi Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi. 

Ligin 26. maçına çıkacaklarını hatırlatan Güneş, şöyle konuştu: "Sivas maçında kaybettiğimiz üç puan hem moral hem puan olarak bize değer kaybettirdi. Milli haftası sebebiyle eksik çalıştık. 10 oyuncumuz milli takımda, 3 oyuncumuz da sakatlıkları dolayısıyla takımla birlikte olamadı. Az sayıda oyuncu ile çalıştık. Sivas maçı sonrası 90+ da gördüğümüz kırmızı kartlar nedeniyle Şener ve Şamil bu maçta bizimle olamayacak. Milli takımdan gelenler bugün bize katılacak. Volkan ve Aziz'in hafif sakatlıkları var. Serdar ve Emre Milli takımdan sakat geldiler. Bugün antrenmana katılacaklar. Daha önce sakatlığı olanlar Bakambu ve Belluschi ise idmanlara katıldı. Hazırlık maçında dün oynattık. Bekir’in de bileği döndüğü için sakatlığı belki 10-15 gün sürebilir diye bekliyoruz. O da ciddi bir sakatlık gibi duruyor. Ama arkadaşlar iyi çalıştı. Civelli'nin bileğinde sakatlık vardı, kontrol amaçlı oynatmadık ama inşallah oynar."

"ÜÇ ZOR MAÇ VAR"

Kayseri Erciyes maçının zor olacağını belirten Şenol Güneş, sözlerine şöyle devam etti: "Erciyes maçının zorluğunu biliyoruz. Erciyes maçı ile başlayacak üç maçımız da önemli. Erciyes, Gençlerbirliği kupa ve Fenerbahçe maçları var. Üç zor maç var. Bu ilk maçı güzel bir sonuçla bitirmek istiyoruz. Alacağımız puanlar hep teselli hem moral olacaktır. Rakibimiz de teknik direktör değişikliği yaptı, zor süreçten geçiyorlar. Onlar da yeni bir başlangıç yapmak istiyorlar. Bizim rakibimizin gücü ne olursa olsun en iyi kadro ile çıkıp en iyi sonucu almak istiyoruz. İnşallah öyle olur. Sezon başından beri gelişim gösteren bir takımız. Şuan geldiğimiz nokta en iyi noktadır. Ama daha eksiklerimiz var. Ürettiklerimizin henüz sonuçsal değerini alamadık. Ama gelişim gösteriyoruz. Oyuncularımızın daha da üzerine koyacağını düşünüyorum. Eğer burada duraklama yapmazsak. Şuan sezon başında konuştuğumuz yerin altındayız. Dolayısıyla yerimizden memnun değiliz. İlk 3'te olmamız zor görünüyor ama 4 içinde olacak güçteyiz."

Şenol Güneş medyada yer alan  transfer haberleri hakkında ise şunları söyledi: "Benim gündemimde Ronaldinho hiç olmadı. Haberim de yok gündemim de yok. Ronaldinho'yu istemem. Bunlar kısır döngülerdir.  Benim tavsiyem bu transfer yapılmasın, alınmasın yani. Bursaspor o tip hamleler ile büyümez. Ürettikleri ile büyümeli ama gerekirse yararlı olacak oyuncular alınmalı. Teknik heyetin görüşü sorulmalı ama son kararı yönetim vermeli. İsmi geçen oyuncularla ilgili benim bilgim yok. Hiçbir oyuncunun gitmesini istemiyorum. Yarın ben gidersem başkası gelir. Ama hiçbir oyuncu gitmemeli. Ama en az 6-7 oyuncu alınmalı. Bursaspor'un geleceği için."

Şenol Güneş, sezon sonunda Bursaspor ile yola devam edip etmeyeceğinin sorulması üzerine, şunları dile getirdi: "Bir hayal vardır, bir gerçek vardır. Bun şuan Bursaspor'un teknik direktörüyüm. Benim burada çalıştığım süre içinde ne katabileceğim önemlidir. Şuandaki hedefimiz sezon şuana kadar her oyucunun gelişimi, bir kadronun oluşması çok önemli ve bunun da süreklilik oluşturması gerekiyor. İkinci, Bursaspor'un Avrupa'da olabilmesi için bir takım hamleler yapması gerekiyor. Yönetimi, teknik heyeti, oyuncuları, şehir desteği, taraftarı her şey iyi olmalı. Geçen hafta başkanla konuştuk. Ben de 6 ay önce konuştuğunuz oyuncularla konuşun, onlarla anlaşın. Bizim gidip gitmeyeceğimiz önemli olmaz. Ben bunları söylüyorum. İşin içindeyim. Olmasam da söylerim. Ben olmasam da bu takım yürür. Oyuncu ve hoca gidip gelebilir. Başkan iyi niyetle çalışıyor. Saygı duyduğum bir insandır. Çok değer verdiğim bir insandır. Ben şunu yapmam. Bugün Recep Bey, Ahmet Bey, Hasan Bey hepimiz değişebiliriz. Kulübün ekonomik sıkıntıları varsa, transfer yapamayacaksa açıklamakta yarar var. Yani elimizde oyuncular var, anlaşmalar var. 6 ay önce konuştuğumuz oyuncularla ilgili hala anlaşmalar olmadı. Yani olmazsa olmazlar var. Anlaşmazsanız gezer, aklı başka yerlerde olur. Bu konular olursa sevinirim, olmazsa üzülürüm. Benim yapacak başka bir şeyim yok."

"HÜCUM YETENEĞİ OLAN OYUNCULARIN SAVUNMA YAPABİLECEGİNİ GÖRDÜK"

Güneş, Milli Takım'ın Hollanda performansı ve Bursasporlu oyuncuların performansının sorulması üzerine şunları ifade etti: "Milli takıma giden oyuncuları tebrik ediyorum, yeni oyuncuların katılmasını da diliyorum. Oraya gitmek oyuncuların başarısı ve aynı zamanda Fatih Terim'in takdiridir. Onları tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Hollanda maçında oyun kamuoyunun beklentisinin üstünde oldu. Teknik heyeti, oyuncuları kutluyorum. O takım bizim takımımız, oyuncular bizim oyuncularımız. Kendi takımımızda emek verdiğimiz oyuncuların orada oynaması da başarılı olması da bizi gururlandırır. Milli takım oyunu olarak, biz hücum değil savunma anlayışı ile başarılı olduk. Hücumda yeteneği olan özel oyuncularımızın savunma yapabileceğini gösterdiği bir maç oldu. Burak için de Gökhan içinde Volkan için de. Adam kovalayacak, hem savunma hem hücum yapacak. Elbette gol atacağız ama bunu yaparken rakipten top alacaksınız ve top vermeyeceksiniz. Şimdi daha zor olan hücum yapmak ve kazanmak zorundayız. Daha hazır olmasalar bu günü ararlar oyuncularımız. Milli takıma geldim diye bırakmasınlar. Oyuncularımızın çalışması lazım. Oyuncularımız bu süreci hızlı değişim olarak yaşıyorlar. Burayı gördükten sonra buradaki beklentileri ve davranışları ne olacak. Bunun ekonomik, psikolojik ve sosyal tarafı var. Siz oyuncunuzu değerli kıldığınız zaman o değeri ona göstereceksiniz. Onlar da o değerlerini size sunacak. Büyümenin sancıları olacaktır, hazır olmalıyız."

Şenol Hoca bir gazetecinin, "Başta Kore olmak üzere çeşitli yabancı kulüplerden size teklif geldiği yönünde bilgiler var, görüşmeleriniz oldu mu?" şeklindeki sorusu üzerine, "Kulüpte böyle bir sıkıntı var gibi görüntüsü aldım. Başkan belki espri yaptı. 10 yıl 20 yıl dedi. 20 yıl ömrümü garanti edersem ben hizmet ederim ama böyle bir garanti yok. Ben bir yıl anlaştığım zaman da burada her yaptığım gün yarın ne katabilirim buraya ona baktım. Ben ayrılırken arkamdan “iyi birisiydi” densin bana yeterli. Hatalarım olacaktır ama bunun oranının düşük olmasını istiyorum. Diğer kulüplerle anlaşmam olacaksa söylerim. Ama buraya şuan evet diyemem. Zorlukları bilerek geldim. Hatta ben geldim. Başkan istedi ama ben geldim. Kendi gerçeklerimizi ve sorunlarımızı biliyoruz. Başka takımlarla ilgili konuşmalar var ama geçerliliği ve anlaşması yok. Bursaspor da kalıp kalmayacağımı bilmiyorum. Geldiğimden beri şehirde herkes bana sahip çıktı. Ayrıldığım zaman da böyle bir hava bırakmak isterim. Kaldığım zaman da böyle kalmasını isterim. İş işten geçtikten sonra bir iş yapmanın anlamı yok. Onun için işi zamanında ve yerinde yapmak lazım. Her transfer için de hoca ile anlaşılacaksa geç kalınmamalı, hata yapılmalı." diye konuştu.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu