Zirveyi zorluyoruz 74-93

Müsabakayı Bursa ve çevre illerden gelen yaklaşık 100 taraftarımız da izledi. Ünitimsah Uludağ Üniversitesi ve Maraton Platformu grupları 3 Aralık 2016 Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Nilüfer ÖEML İşitme Engelliler Basketbol takımının sporcularıyla birlikte Ankara deplasmanında yer aldılar.

Müsabakaya Bursaspor Durmazlar Engelleri Sevgiyle Birlikte Aşalım” pankartıyla çıktılar.

Karşılaşmaya Bursaspor Durmazlar, Karlo Vragoviç, Salih Uğraşan, Şahin Ekmen, Yunus Çankaya, Dejan Borovnjak beşiyle başlarken, ev sahibi ekip Türk Telekom ise Ahmet Fatih Cantitiz Recep Solak, Mehmet Özdoğan, La Shawn, Eugene Nathaneil beşiyle sahaya çıktı.

Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık periyodundan Busraspor Durmazlar Borovnjak, Karlo Vragoviç ve Şahin Ekmen ile sayılar buldu. Evsahibi ekip ise La Shawn, Eugene ve Fatih Cantitiz ile sayılar buldu. İlk 5 dakikalık bölümü Türk Telekom’un 10-9 üstünlüğü ile geçildi.

Çeyreğin ikinci bölümünde Karlo ve Dejan ile sayılar bulan Bursaspor Durmazlar ilk periyodu 9 sayı farkla 28-19 öne tamamladı.

İkinci periyota da iyi başlayan Bursaspor Durmazlar Cem Coşkun, Karlo Vragoviç ve Dejan Borovnjak ile sayılar üretti.  Çeyreğin ikinci bölümünde farkı Karlo Vragoviç’in basketleriyle açan Bursaspor Durmazlar soyunma odasına 19 sayı farkla 52-31 önde girmesini bildi.

Mücadelenin ikinci yarısına Bursaspor Durmazlar etkili başladı. Karlo Vragoviç, Dejan Borovnjak ve Şahin Ekmen’in hücumdaki yüzdeli şutlarıyla Bursaspor Durmazlarfarkı giderek açtı ve son çeyreğe 28 sayı farkla 78-50 önde girmesini bildi.

Maçın son çeyreğinde Bursaspor Durmazlar  farkın da vermiş olduğu rehavetle savunmasını yumuşatınca fark biraz eridi. Bursaspor Durmazlar sahadan 74-93 skorla galip ayrılarak ligde 9.galibiyetini almış oldu.

Bursaspor Durmazlar’da Dejan Borovnjak 31 sayı 10 ribaunt, 3 asistle oynayarak maçın adamı oldu. Şahin Ekmen ise 21 sayıyla oynadı.

Bursaspor Durmazlar önümüzdeki hafta Acıbadem Üniversitesi’ni konuk edecek.

 

MAÇMETRE

SALON: Ankara TOBB Teü

TÜRK TELEKOM: Canberk Cevit , Onur Özkapıcı 2, İsmail Çevik, Ahmet Cantitiz 18, Recep Solak 3, Mehmet Özdoğan 12, Tywain La Shawn 10, Serkan Kırçe 2, Serhat Çetin 6, Oğuzhan Sungur, Eugene Nathaniel 21, İbrahim Pınarer

BURSASPOR DURMAZLAR: Erdem ilter 2, Cem Coşkun 6, Mert Celep 4, Salih Uğraşan , Yunus Çankaya 9, Melih Kapucu, Ceyhun Şengünün, Karlo Vragoviç 18, Şahin Ekmen 21, Burak Erol 2, Dejan Borovnjak 31

Başantrenör: Şemsettin Baş

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Türk Telekom 19 –28  Bursaspor Durmazlar

2.Periyot: Türk Telekom 31 (12) – (24) 52 Bursaspor Durmazlar

3.Periyot: Türk Telekom  50 (19) – (26) 78 Bursaspor Durmazlar

4.Periyot: Türk Telekom – Bursaspor Durmazlar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu