Zirveye bir adım daha 2-1

Dk 1: Karşılaşma Deniz Yılmaz‘ın vuruşuyla başlıyor.

Dk 5: Hava topu mücadelesinde Ertuğrul Ersoy, Sakıb Aytaç‘a yaptığı müdahale sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

Dk 10: Bursaspor atağında Batalla ceza sahası dışından kaleye vurdu ama kaleci Fornezzi topu kornere çeldi.

Dk 13: Sol kanattan paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından topla tekrar buluşan Batalla, ceza sahası içi sol çaprazından şutunu çekiyor. Top ağlarla buluşuyor ancak Batalla topu önüne alırken eliyle müdahalede bulunuyor ve hakem serbest vuruş kararına hükmediyor.

Dk 20: GOOOLL!! Bursaspor, Kubilay Kanatsızkuş ile maçta 1-0 öne geçiyor. Cristobal Jorquera havadan pasını ceza sahası içi sol tarafına doğru gönderiyor. O noktada kaleci Fornezzi topu ıskalıyor ve top Pablo Batalla’nın önünde kalıyor. Batalla’da son çizgiden topu altıpasın içine çeviriyor. Bu noktada Kubilay Kanatsızkuş boş kaleye şutunu çekiyor ve top ağlarla buluşuyor.

Dk 24: Sağ taraftan kazanılan köşe vuruşu için topun başına Yekta Kurtuluş geçiyor. Yekta Kurtuluş’un ön direğe gönderdiği ortasına Serge Mbilla Etame kafa vuruşunu yapıyor ancak top kalenin üstünden auta çıkıyor. 

Dk31: Erdem Özgenç‘in pasıyla ceza sahası içi sağ çaprazında topla buluşanBatalla şutunu çekiyor ancak top savunmadan geri geliyor. Dönen top ceza yayının hemen solundaki Yonathan Del Valle‘nin önüne düşüyor. Del Valle’de topun gelişine şutunu çekiyor fakat top farklı bir şekilde auta çıkıyor.

Dk 32: GOOOLL!! Bursaspor, Pablo Batalla ile farkı 2’ye çıkarıyor. Antalyaspor yarı alanında Kubilay Kanatsızkuş rakibinden kaptığı topla süratle ceza yayının hemen sağına doğru ilerliyor. O noktada Kubilay pasını sol tarafa doğru çıkartıyor. Cristobal Jorquera’ya son anda çarpan top Pablo Batalla’nın önünde kalıyor. Batalla’da ceza sahası içinde sol çaprazdan şık bir vuruş yapıyor ve topu ağlara göndermeyi başarıyor.

Dk 38: Zeki Yıldırım, Batalla’ya yaptığı faul sonrasında sarı kartı gören bir başka isim oluyor.

Dk 43: GOL!! Antalyaspor, Deniz Kadah ile maçta durumu 2-1’e getiriyor. Sağ kanattan taç atışıyla başlayan pozisyonda topla buluşan Serge Mbilla Etame ortasını ön direğe doğru gönderiyor. O noktada Deniz Kadah kafa vuruşunu yapıyor ve top üst direğe çarpıp kale çizgisini geçiyor. Bu golle Antalyaspor farkı 1’e indiriyor.

Dk 45: Antalyaspor yarı alanında Charles Fernando, Batalla‘ya yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.

Dk 54: Serge Mbilla Etame sağ kanatta rakibi Erdem Özgenç‘e yaptığı faul sonrasında sarı kartı görüyor.

Dk 60: Orta alanda Sakıb Aytaç, rakibi Deniz Yılmaz‘a çok sert bir faul yapıyor ve sarı kart ile cezalandırılıyor.

Dk 69: Pablo Martin Batalla sarı kart görüyor.

Dk 70: Cristobal Jorquera‘nın sol kanattan kullandığı köşe vuruşu sonrasında altıpasın önüne gelen ortaya savunmadan gelen Ertuğrul Ersoy kafa vuruşunu yapıyor ancak kaleci Fornezzi bu şutu kurtarmayı başarıyor.

Dk 77: Savunmanın geri pasını uzaklaştırmak isteyen kaleci Fornezzi topa iyi vuramıyor ve top Kubilay Kanatsızkuş‘un önünde kalıyor. Kubilay, ceza sahası içi sağ tarafından pasını hemen yanındaki Deniz Yılmaz‘a atıyor. Deniz, penaltı noktasının hemen sağından çok sert bir şut çekiyor fakat bu şut az farkla auta çıkıyor.

Dk 83: Sol kanattan Cristobal Jorquera‘nın altıpas çizgisi üzerine gönderdiği ortasına Merter Yüce kafa vuruşunu yapıyor fakat kaleci Fornezzi zorda olsa bu şutu kornere çelmeyi başarıyor.

Dk 86: Sağ kanattan taç atışıyla başlayan oyun sonrası topla buluşan Jean Makoun ortasını arka direğe doğru gönderiyor. Arka direkte Deniz Kadah kafa vuruşunu yapıyor fakat kaleci Harun Tekin bu şutu kurtarmayı başarıyor.

Dk 89: Cristobal Jorquera‘nın pasıyla topla buluşan Deniz Yılmaz bir anda kaleci ile karşı karşıya kalıyor ancak yardımcı hakem bu pozisyonda ofsayt bayrağını havaya kaldırıyor. Hakem Ali Palabıyık‘ın ofsayt düdüğünü çaldıktan sonra topa vuran Deniz Yılmaz sarı kart ile cezalandırılıyor.

MAÇMETRE

STAT: Timsah Arena

HAKEM: Ali Palabıyık

BURSASPOR: Harun Tekin, Erdem Özgenç, Ertuğrul Ersoy, İsmail Konuk, Aziz Behich, Merter Yüce, Cristobal Jorquera, Yonathan Del Valle, Deniz Yılmaz, Pablo Martin Batalla, Kubilay Kanatsızkuş

Yedekler: Mert Günok, Sercan Yıldırım, Bilal Kısa, Tomas Necid, Josua John, Ricardo Faty, Vieux Sane

T.Direktör: Hamza Hamzaoğlu

ANTALYASPOR: Saso Fornezzi, Rıdvan Şimşek, Ondrej Celutska, Luis Grando ( Chico), Sakıb Aytaç, Zeki Yıldırım, Yekta Kurtuluş, Deniz Kadah, Maciel Danilo, Mbilla Etame, Samuel Etoo

Yedekler: Ozan Özenç, Kenan Horiç, Charles Da Silva, Ramon Motta, Milan Jevtoviç, Jean Makoun, Serdar Özkan 

T.Direktör: Rıza Çalımbay 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu