Zavallı durumuna düşmeden gereğini yapın!

Olay Medya Spor Yazarı Emre Kurtbay'ın Bursaspor - Esenler Erokspor maçı köşe yazısıdır.

Sondan başlayayım… Geride bıraktığımız maçlara baktığımızda Bursasporlu futbolcuların dünkü Erokspor maçında gösterdiği mücadele, istek ve kazanma arzusu çok üst düzeydeydi.

Ligin zirvesinde bulunan, en iyi futbol oynayan takım’ olarak adlandırılan İstanbul temsilcisi karşısında Bursaspor kazanabilirdi de kaybedebilirdi de…

90+6’da Eren Güler’in net pozisyonu gol olsa Timsah sahadan 3 puanla ayrılacaktı. Bu pozisyondan hemen önce ise kaleyi Canberk’ten devralan Deniz Aydın’ın adeta uzayarak kurtardığı top gol olsa bu kez 3 puanı alıp giden Erokspor olacaktı.

Git gelleri olan maç 1-1 sona erdi. Tabii maç öncesinde herkesin düşüncesi yenilgiden öte ‘acaba kaç gol yeriz’di kuşkusuz..

Ancak hafta içinde 3 puan silme cezası alan, Kulüp Başkanı olan zatın “Bursaspor kapanabilir” deyip dipte olan kulüp imajını daha da aşağı çektiği ortamda çok iyi reaksiyon verdi yeşil beyazlı oyuncular.

Nasıl ki puan durumunda kendisinden altta bulunan rakiplere karşı ‘hayaletleri’ oynarken eleştirdiysek dünkü mücadeleden sonra da haklarını teslim etmemiz gerekiyor.

3 kez ağları sarsan lakin 1’i gol sayılan Bursaspor, Çanakkale bölgesi yardımcı hakemi Tuncay Ercan’ı ne yazık ki geçemedi. Her pozisyonda büyük bir zevkle bayrak kaldıran Ercan’ın verdiği kararlar büyük tartışma yarattı.

Saha kenarından gördüğüm kadarıyla bazı kararlar sıkıntılı olabilir. Eğer atılan goller nizami ise ve buna rağmen bayrak kaldırdıysa en şiddetli tepkiyi de göstermek gerekiyor.

Bursaspor’u her geçen gün daha da dibe çeken Recep Günay artık saçma sapan açıklamalarından vazgeçmeli. Konuştuğunda koca çınar Bursaspor’a faydadan çok zarar veriyor.

Girdiği her ortamda “Topçuların ve personelin alacağı yok” diyen başkana söylemek gerekiyor.

Personelin iki ay, futbolcuların da birçok alacağı var. Önce bu alacakları ödeyin. Aylar önce göreve geldiniz ve cezanın geleceğini bile bile bir şey yapmadınız, Bursaspor’un 3 puanını sildirdiniz.

Hali hazırda zar zor toplanan puanlar masa başında gitmeye devam ediyor. Transfer tahtasını da açamayacaksınız. Daha fazla ‘şarlatanlık’ yapmadan, daha da ‘zavallı’ duruma düşmeden gereğini yapın.

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu recep var ya bu recep, bu kulübün başına gelmiş en büyük bela. Diye düşünenler haksızlık ediyor. Günaha giriyor. Adam bir kere çok akıllı, bilinçli, iş bitirici biri. Görürüz. Kendini parasız bir zavallı gibi gösteriyor. Para b*k gibi herifte. İki lafı bir araya getiremeyen ileri derecede demans hastası gibi lanse ediyor. Aslında muhteşem hatip. Kafa zehir mi zehir. 3 puan ceza vız gelir tırıs gider. Demedi demeyin. Bu herif bizi uçuracak. Süper lig çok yakın.

  33
  20
  1. @Gerçek Er yorumuna yanıt olarak

   Futbolumuz can çekişiyor büyük kulüpler devletin malına çöreklenip sattıkları halde büyük borç altnda ve ellerindeki riskleri yani milyon üstüne milyon verdikleri 37 yaşında Avrupa’da 6 tane yedikleri baston ile yürüyen futbolcuları borçları 50 Milyar TL’leri bulur kağıt üzerinde 30 Milyar TL gösterlerse!
   Ekim 23 AA haberine göre Kulüplerin, Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderdiği finansal durum raporlarına göre, 31 Ağustos 2023 itibarıyla en fazla borcu bulunan kulüp Galatasaray oldu.

   Sarı-kırmızılı kulüpte (Sportif AŞ), dernek ve diğer ilişkili şirketler/taraflar hariç toplam borç, 9,59 milyar lira.

   Borç klasmanında ikinci sırada 8,63 milyar lirayla Fenerbahçe (Futbol AŞ) bulunuyor.

   Beşiktaş’ın (Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ) borç hanesinde 7,05 milyar lira görünüyor.

   Trabzonspor ise (Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği AŞ) 4,66 milyar liralık yükümlülükle karşı karşıya.

   Yani en düşüğü bile Şampiyonluk kazanmış Bursaspor’un 3-4 misli fazlası ama bu adamlar Bursaspor’u 3’cü lige düşürdüler ve üstüne -3 puan veriyorlar bu nedir nerede kaldı hak hukuk vs?

   23
   2
   1. @Veryansın yorumuna yanıt olarak

    BORÇ ayrı şey, BORÇ/ALACAK farkı ayrı şey. GS ın 9.5 milyar TL borcu var uzun ve kısa vade ama borç alacak farkı 1.8 milyar TL son bilançoya bakarsanız. Peki GS ın yıllık kombine loca geliri ne kadar 1 milyar TL, yıllık sponsorluk gelirleri ne kadar 600 milyon TL, Yayın gelirleri 200 milyon TL. Oyuncu satışları, ŞL gelirleri yok daha hesapta o sebeple FB de GS da 80 milyon Euro minimum yıllık geliri olan şirketler bunu 200 milyon Euro ya çıkarma derdindeler.
    Bursaspor öyle değil ki 100 milyon TL gideri var aylık bunun 10 da biri geliri var. Borç alacak farkı 1.5 milyar TL. Teorik olarak bir varlığın borc alacak farkı yıllık gelirinin 10 katından fazla ise iflas etmiştir. %10 faiz ile borçta bulsan ancak borcun faizini ödeyebilrsin çünkü.

    9
    3
    1. @Kaplumbağa yorumuna yanıt olarak

     Sen şu anki Bursaspor ile Şampiyonluk abonesi olmuş VAR FETÖ’nün uzantıları herşeyin bulaşmış bir kulüp ile karıştırıyorsun , adamlar o devlet arsası bu devlet arazasi bu devlet yardımı o devlet affı ile bile 10 milyar TL borç taşıyorlar eğer bunun haklı durum olduğuna sindiriyorsan o zaman sana 2024’dün gözlerini açma senesi getirmesini dilerim!

     4
     2
     1. @Veryansın yorumuna yanıt olarak

      Recep başkan diyor ki :”federasyona dava açıcaz kulübümüz dernektir, borçlar yöneticilerindir”. Kimse sormuyor” ki hadi federasyonu hallettin Fifa yi nasil halledeceksin ?”…Fifa :” Aaa, çok pardon biz fark etmemisiz ya, siz dernek mişsiniz o zaman Capan in odemesini size degil Adanur beye yazar, o odesin” mi diyecek…Adam bunu yutturuyor arkadaş Bursa sehrine…

      2
      2
     2. @Veryansın yorumuna yanıt olarak

      Malesef realiteden kopmuş durumda taraftar. Kaba bir hesap yapıp Superlig de ilk 5 e oynayacak bir takimi kurmak kaç milyon dolar ve olasi gelir ne kadar hesabini dahi yapmıyoruz. Diyelim borcu 0 ladik ve Superlige çıktık. On milyon dolardan az bir paraya 15 tane kaliteli oyuncu ve antrenor mu alabilecegiz. Superlig de dahi 5 milyon $ gelire sahip olmak çok zor artik. Gelir gider dengesizligi çok büyük ve bunu dahi göremiyoruz…

     3. @Veryansın yorumuna yanıt olarak

      Demek istediğimi anlayamamişsiniz malesef. Bursaspor un gelirine göre borcu çok yüksek. Bunu matematikle anlatmaya çaliştım. Bugün Superligde ilk 5 e oynayacak takim kurmaya kalksan en az 10 milyon dolar. 3 milyon dolar yayin geliri, 2 de stadyum sponsorlik vs gene 5 m dolar icerdesin. Bu dedigim de 500 bin dolara oynayacak 12 13 yabanci bulacaksin da bonservis vs de dusuk olacak. Daha antrenörü var vs. Ben matematikle anlatmaya çalisiyorum ama ben körüm…

 2. Cavit Çağlar,dan ses çıkmıyor getirin bakayım çocuklar nerelere borç var hepsini getirin neler yapabiliriz diyordu eğer hepsi masalsa entepedeki böyle yaparsa asagadakiler ölsün

  20
  3
  1. @BursaYeşili16 yorumuna yanıt olarak

   Sn. Yazar, örnek bir davranış sergileyip gereğini önce siz yapın.
   Mesela,
   Ya kaleminizi bırakın.
   Ya da futbola ve Bursaspor’a bakış açınızı 180 derece değiştirin!

   11
   9
   1. @Nasuh yorumuna yanıt olarak

    Texas freni patlamiṣ kamyon gibi hakaret etmeye baṣladi ve bursaspora zarari dokunuyor.bu yönettimi yapti bu borcu???.transfer yasagini bu baṣkanmi yapti.ya gercekten TEXAS CORBACI OLMUṢ. TExas bitmiṣtir .

    5
    9
    1. @Murat yorumuna yanıt olarak

     Sen hala anlamamış birisin…

     Takımı, Bursaporu ikinci plana almış, kendisini başkan sanan Recep.

     Üç puan silindi…onuda mı borç yapan yönetlerin suçu?

     Oh ne güzel sen işini yapma… etrafa çamur Bock at .

     Öle olmuyor bu işler.

     Bu takım düşerse, tek sorumlusu Şuanki yönetime veririm. Ateş çemberine attı Bursaporu, göz göre göre.

     Madem beceremiyirsan, pılını pırtını toplar gidersin!

     En basitii ;

     7
     2
 3. İnsanda biraz gurur olur yav seni kimse istemiyor orda neden duruyorsun işten meyen yerde durulurmu insanda gurur yoksa laf anlamaz senin yapacağın insanlardan özür dileyip bırakmak başka yolu yok

  13
  5
 4. Rabbim iki yakanizi bir araya getirmesin inşallah. Kendilerini yönetici sanan ASALAKLAR GURUHU
  Ulan ne YÜZSÜZ, KİSİLİKSİZ, UTANMAZ yaratıklar siniz siz ya. Kodkoca bir şehrin rezil olmasına daha ne kadar katkı vereceksiniz
  Çok matah iş yapmissiniz gibi hala o koltuklarda oturmaya devam edeceksiniz öyle mi. ? AMA BUNU NE BURSA UNUTUR NE TÜRKİYE.
  YUZSUZLER UTANMAZLAR GURUHU

  12
  5
 5. tamam bunlar gereğini yapıp gitsinler de yerine gelecek kim?
  ali ay mı?
  o denenip gönderilmedi mi?
  bırakın artık medya olarak parayı-pulu! tahtayı-masayı! ağlanıp-sızlanmayı! ajitasyonları-duygu sömürülerini!..

  4 milyonluk bu şehirde bilgi, birikim, donanım sahibi. güvenilir ve camiada karşılığı olan bir tane bile adam yok mu?
  yerel medya olarak neden böyle birinin arayışına girmiyorsunuz?
  neden plan, proje! akıl, mantık! yapılanma, kurumsallaşma! gibi futbolun temel prensiplerini hiç dillendirmiyorsunuz?

  işte bunlara kafa yormadığınız için yeni İbrahim Yazıcılar, Levent kızıllar ortaya çıkmıyor.
  işte bunlara kafa yormadığınız için ali aylar, emin adanurlar, recep günaylar bize müstahak oluyor.
  evet recep günay ile olmaz. ama sizin gibi bir yerel medya, ve teksas gibi bir taraftar profili ile de HİÇ OLMAZ….

  11
  4
 6. Transfer tahtasını, acamayacaksaniz bırakıp gidin diyor sevgili yazarımız. Bu yönetim kaç aydır var? Ben size söyleyeyim beş buçuk aydır var. Belediyeci yönetim kaç ay sözüm ona hizmet etti? Yaklaşık 18 ay. Sevgili yazar kardeşim, o yöneticilere bir kere bu zaman süresi içinde bırakıp gidin dediniz mi? Hayır! Siz galiba biraz şakacisiniz. 10 yıldır birikmiş problemleri 18 ayda çözemeyen yönetime gık demiyorsunuz, 5,5 aylık yönetimden başta tahta ve diğer konuları çizmesini bekliyorsunuz. Şaka yapmaya devam edin.( Bu arada yorumlar niye yayınlanmıyor. Bu cümlelerimizde hakaret içeren bir durum yok! Sadece gercekler var.)

  9
  7
  1. @Krc yorumuna yanıt olarak

   Belediye yönetiminde problem var mıydı herşey yolunda giderken hep ana avrat küfür ediyorsunuz sizin parti Bursaspor’a faşist dedi sesiniz çıkmadı burda işiniz gücünüz siyaset nokta bu savundugun yönetim oyuncularin parasını odese bukadar kötü olmazdık

   4
   3
   1. @Timsah11 yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim kimse kimseye ana avrat küfretmedi, şahsen ben sporla siyaseti asla karıştırmam. Belediyeci yönetim demekte haklıyım, çünkü öyleydi. O zaman işler yolunda gidiyordu da niye bıraktılar! Rutin işleri yapınca işler yolunda gitmiş olmuyor. Borçlar azaldı mi, çoğaldı mi? Tahta 18 ayda niye açılamadi. 6 ayda nasıl açılsın? Bu günlere bu yinetim zamanında mi gelindi. Parası bol olan bir aday çıktı da genel kurul seçmedi mi? Doğruları gündeme getirince siyasetçi olunmaz. Siyaseti spora karıştıranlara yazıklar olsun, torpili karistiranlara da yazıklar olsun.BURSASPOR hepimizin ortak değeri kardeşin.

 7. 3 sene kalıp en sonunda takımı küme düşüren Ali ay a verecektiniz o tepkileri Recep gitse ne hallolacak

  8
  8
 8. Sevgili Bursasporlular Bursaspor da asla RG RB MM EK EA ve AA gibiler asla başkan olabilecek kişiler olamaz lakin şu an mevcut başkanı istemeyen tirbüncü amigolar zamanında bir çok başkanı destekleyerek çıkar sağladıklarını bilmeyen yok peki o zaman şimdi arkalarında kimler var yazık camia da herkesimin büyük hataları ile bu duruma ge

  7
  1
 9. Adamın duruşu ofsayt değil hakem top toplayıcılar bile takmaz İlyas Salman ın 10 sene genci sanki !

  6
  5
 10. malum şahıs zamanında kaynak bulabilseydi sinek sekiz kendisi,sen maaşları vermezsen kusura bakma kimsenin yapacağı varsada yapmaz bu malum şahıs sayesinde düşüşümüz hızlandı bence,inşallah yanılırım babamdan bana bir şey kalmadı ölünce BURSASPOR haricinde

  5
  5
 11. TEXAS BURSASPORA ZARAR VERIYOR.corba parasi icin bursasporu satiyor.TEXASI PROTESTO EDIYORUM. BENIM GIBI DÜSÜNENLER LIKE BEKLIYORUM

  5
  2
 12. Sevgili Bursaspor’lular evet RG Bursaspor başkanı olabilecek hiçbir bilgiye vizyona sahip değil peki Bursaspor ne durumda 70 milyon dolar borcu 70 milyon dolar lik tak değeri 6 başkan ve yönetim siyaset tirbuncu üçgeni ile el ele verilip bu hale getirilmis bir o kadar da gayrimenkul u olan kulüp bu durumlara gelmiş hiç mi bizlerin kongre üyelerin gazetecilerin kentin ileri gelenlerin suçu yok var elbette ki peki bu yönetim gelene kadar 2 kez kongre yapıldı neden hiç başkan adayı çıkmadı sonra bu yönetim mahkemelere verince mi adaylar çıktı yakında yine tirbuncu amigolarin istediği biri aday olur çünkü Bursaspor da güçlü samimi akılcı hiç bir kimse gelmek istemiyor neden mi sevgi saygı ahlak bilgi yok

  4
  3
 13. Yazarın yazdığına bakın “Daha fazla ‘şarlatanlık’ yapmadan, daha da ‘zavallı’ duruma düşmeden gereğini yapın” bunları döne döne kızılcık sopasıyla kovalayacaksın adam yazarmı borozanmı birilerinin? Bursaspor bunların yaptıkları reklamlar ile Ponzi Fon uygulayan eski yönetim yöneticiler tarafından içi boşaltılmış ve hala borç öteleyip bunu devam ettirmek isteyenlerin başa gelmesini istiyorlar bu BJK GS FB TS’de kronik hastalığa dönmüş artık devleti milyarlarca lira zarara uğratıyorlar üstüne hastalıkları VAR ve hakem sistemine bulaşmış yakında FİFA UEFA Büyük ceza verip 10 sene men etmezse şaşmayın rezil bir durum var Juventus ve Rangers durumlarından çok ötesi onlar en alt kümeye düşürülmüşlerdi bu durum ülkemizde devam edemez yetkililer nerede kulüpler Avrupa’da 5-6 yiyiyor milli takım sadece finallerde sayıları tamamlıyor Arnavutluk Slovenya Slovakya vs yanında 20 senedir başarı yok

  4
  6
 14. Adamgibi bırak git yok devam edecek bunlar yanlış taraftarlaters düşersen sen bitersin sen buisi yapamassin adam gibi bırak sana zarar gelmesin kimseyle ters düşme orda duramassin

  2
  3
 15. Zavallı durumuna düşmeden mi?? Burada şampiyon olmuş bir kulüpten, 60 yıllık bir çınardan ve Türkiyenin en büyük 5. şehrinden bahsediyoruz. Potansiyeline ve tarihine bakıldığında mevcut konumu itibarıyla arasında makasın en açık olduğu dolayısıyla Türk futbolunun çoktaaan en zavallı kulübü net olarak biziz.

  2
  1
 16. ne oldu cavit caglar rüzgari esti gecti getiren cocuklar ne kadar borc var bakalim neydi bu balonmu senaryomu sayin cavit caglar karizmayi bursasporlular önünde sifirlamistir arkadaslar bu saatten sonra recepbin söyledikleri bos dur bu üc puan silinmesi kesinliklen bos biri oldugu kesindir bizlere dosya mosya hikayesi anlatmasin gercekten bos adammis bu yönetime talib olduysan bu klübün durumu biliyordun ve herseyden sorumluysun yok bunlari ben yapmadim bahanenin arkasina saklanamazsin kesinlikle bu bursaspor senden kurtulmali arkadas niye bu kadar direniyorsun anlamadim bakin arkadaslar bu kulube kim gelirse gelsin vizyonu ve parasi olan insanlar gelmeli bu ali ay olur ve baskasi olur hatta ali ay kesinlikle bu kulubü tekrar süper lige cikaracagina inaniyorum arkadas bu adam bursasporu seviyor bizler gibi unutmayin arkadaslar denize düsen yilana sarilir rabbim bursasporumuzun yaninda olsun duvalarimiz böyle

  2
  1
 17. Bu adamda beyin algısı yok ne yabtığınız bilmiyor hemen pılısını pırtısını toblayıb def olub gitsin

  1
  1
 18. ankaragücü bjk maçının 16 dk.ankaragüçluler bursaspor diye bağırdılar. iyi tamamda artık bursaspor diye bir takım kalmadı ki
  OKADARRRR

  1
  1
 19. istifa etmez sadece şüphe söylüycem bursaspor şampiyon oldugunda arı kovanına çomak sokarak bir çok kişinin canı yandı recep baskan dostlarının canı yandımıda kötü giden bir külüp baskanlıgından istifa etmiyorsun.mahkeme sen baskan degilkende sürer 20-30 yıllık davalar var insan kandırma. ya canın yandı yada dostlarının canı yandı bursaspor şampiyonlugunda şüphem bu.yoksa senin derdin ne kapanmaktan bahsediyorsun YALANNNNNNNN.ben gidersem topcular gider diyorsun YALANNNNNNN.sen gitçen diye o topçu gidiyosa…………………………………..şimdi gitsin YALANNNNNNNN.senin derdin ne ugrastırıyorsun yönetimdekilerin ne menfati olurki sana istifa etme diye akıl veriyolar yada dostların akıl veriyor.RECEP BAŞKAN bursasporlulugunu sorguladınmı hiç bence sorgula sen bursaspor lu degilsin.normalde iyi insansın ama sporda çoook kötüsün yoksa bursa basını gibi bazıları ceketinin altında baska formamı var.istifa et tatlı ansınlar seni.muhalefetinde ben bursasporlu olduguna inanmıyorum çünkü yıkıcı muhalefet yapıyolar taraftar bunuda yemez kongre üyeleri hiç yemez bilin istedim.15 milyon euro bizi 5 sene idare eder ayrıl istifa et bu parayı getirecek vardır.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu