Zapotocny’den mesaj var

Kariyerine Çek 2. Lig takımlarından Pribram'da devam eden Bursaspor'un şampiyonluk zamanındaki önemli oyuncularından Tomas Zapotocny, Çek basınına açıklamalarda bulundu, Bursaspor'daki şampiyonluğu unutamadığını açıkladı.

37 yaşındaki Tomas Zapotocny, Türkiye‘de iki şampiyonluk yaşadığını belirterek, “Beşiktaş ve Bursaspor ile şampiyonluklar yaşadım. Ama Bursaspor‘daki çok farklıydı. Kimse bizim şampiyon olmamızı beklemiyordu. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor‘dan sonra ilk kez Türkiye‘de bir takım şampiyon olmuştu. Türkiye’de tarihi yeniden yazdık. Şehirde inanılmaz bir kutlama vardı. Ardından Şampiyonlar Ligi‘nde oynamıştık. Şimdi de inanılmaz statları var” dedi.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   o macta da hakem eziktaş ın serbest vuruşunu düdük calmadan kullanan eziktaşlılar .
   işte bu mac örnek olmuştur, hakemide yeniceksin …

   inanılmaz geri dönüşler yaşatmıştı bize ozamanki kadro…Akıllarda kalan maclardan biri,
   hic unutamıcam maclardan biri..
   üstelik zemin havuz alanı gibi iydi…
   zaponun macıydı hic unutulurmu, ,acayip maclar cıkarmıştı Takım

   30
   2
 1. Abi gözünüzü seveyim yapmayın böyle haberler bünye kaldırmıyor artık. Geçen Kirita bugün Zapo bunları gördükçe kahroluyorum bu adamlar tekmeye kafa sokan adamlardı, bu adamlar bi takım arkadaşının üzerine yüründüğünde 10 kişi o alana depar atan adamlardı, bu adamlar parasını alamadığı halde takımı satmayanlardı. Ah ulan ahhh..

  106
  3
 2. O futbolcuların birliktelikleri unutulmaz… kadroda ki tüm futbolcular eski klüplerinden küstürülmüştü… Ömer Erdoğan gs sen, Ali Tandoğan, Zapotocny bjk den, Mustafa Keçeli, Hüseyin Şimşir ts dan, İvan Ergiç yıllarca Avrupa oynayıp futbolu bırakma noktasında geldi bize, Batalla rahmet başkanımızın bir lütfuydu… Krita tam bir görev adamıydı, Tuna Üzümcü nün yaşadığı travmadan sonra ara vermeden devam etmesi, Turgay Bahadır ın presleri azmi kısaca karakterli parayı dert etmeyen bir topluluktu… başarı yerli karakterli oyuncularla geldi, yabancılarda onlara eşlik etti… malesef artık takım komple yabancı ruh yok… bir an önce aynı stratejiye dönme arzusu ile… saygılar

  14
  1
 3. Arkadaşlar benim nickimle birisi argo kelime kullanarak bir şeyler yazmış kim olduğunu bilmiyorum keşke öğrenebilsem….sizin adınızıda kullanabilir dikkatli olun….gene benim ismimle yazarsa itibar etmeyin….kesin 18 altı bir çocuktur diye düşünüyorum..yoksa öyle şeyleri yetişkin bir insan yazmaz

  13
  3
   1. @adil yorumuna yanıt olarak

    yanlış hatılamıyorsam senin nickinide birisi kullanıyordu….ben asla öyle bir yorum yapmam ben bu zamana kadar yönetimi eleştirdim…ha hocayı ara sıra eleştirdim kadro tercihinden tabi ama asla kimsenin dini ile dalga geçmem medeni bir şekilde eleştiririm veya iyi yorumumu yazarım.. zaten suç yönetimde adamların parasını ödemezsen oynamazlar ki….zaten geçen sene bir sürü hoca değiştirmişiz sonuç ne elde 0 artık anlamamız lazım sorun yönetimde….

    1
    2
 4. zapotocny ya seni nasıl unuturuz 55 yaşındayım çocuktum bursasporun peşindeydim birgün deplasmana boluspor maçına gece evden kaçıp garaja yürüyerek gittiğim günü hatırlıyorum pala pala kar 1, 0 mağlıp olmuştuk kalede deli erhan vardı trübünde karın içinde seyretmiştim o dönüş yolu hiç bitmemişti ağlayarak eve döndüm tabii rahmetli babam ve rahmetli abimden habersiz gittiğim için yediğim dayakları hiç unutamam biz böyle taraftardık kardeşlerim şimdi bu yaşımda hala peşindeyim yanılız bir farkla o zaman çocuktum şimdi torunlarımla beraber gidiyorum yeşil beyaz böyle bir sevda işte anlatılmaz yaşanır kardeşlerim hepinize selamlar sinan abinizden

  8
  1
 5. Ertuğrul Sağlam’ı gördüm resimde bi sancı girdi kalbime. Duygulandım be kardeşim. Çok hakkını yedik bu adamın…
  Le Guen kadar kredisi yok muydu bu adamın?

  2
  1
 6. ŞAMPİYON olan kadro yönetiminden teknik heyetine,futbolcusundan malzemecisine ve tabiiiki CEFAKAR-FEDAKAR TARAFTARIMIZDA FAİR PLAY İLE BİRİNCİ OLMUŞLARDI.
  sİLKİNİP ŞÖYLE KENDİMİZE DÖNMELİYİZ.mAZİDE 1 ŞAMPİYONLUKLA YETİNEMEMLİYİZ.şampiyon olan kadro VE zamanın teknik ve yönetimine sevgi-saygı ve sağlıklar diliyorum.

  1
  1
 7. Değerli arkadaşlar.Olayları yada kişileri konuşmak maalesef bir işe yaramıyor.Sistemleri konuşmak lazım.Ben bugüne kadar,bilimsel temellere oturtulmuş sistematik yürüyen uygulama yada uygulamaları 56 yaşında sıkı bir bursaspor taraftarı olarak Bursaspor kulübünde maalesef hiç görmedim.Görebileceğimi de tahmin etmiyorum.
  Bilimsel temellere oturtulmuş endustriyel yapılarla faaliyet gösteren başarılı birçok avrupa kulübünün başarısının sırrı endüstriyel yapılanmalarda.Bilimsellikte.
  ,HAYATTAKİ EN HAKİKİ MÜRŞİTİN İLİM OLDUĞU GERÇEĞİ TÜM ÇIPLAKLIĞIYLA ORTADA DURUYOR VE SONSUZA KADAR DURACAKKEN ;ben,benimle yaşıt, kalben ve gönülden bağlı olduğumuz BURSASPORUMUZDA bu sözün paralelinde uygulamaların yapıldığı bir döneme şahit olmadım.İnşallah genç arkadaşlarımız böyle bir dönemi gelecekte görürler.
  Futbol,10 yıl ve öncesindeki gibi değil.Futbol günümüzde dev bir endüstriyel sektör.Eskiden,futbollla ilgili bir-iki özelliği bulunan insanlar gerek futbolcu ve gerekse de yönetici olarak kendilerine çok iyi pozisyonlar bulabiliyorlardı ve bu onlara,kulüplere ve taraftarlara yetiyordu.
  Bu profildeki insanlar şimdi de önemli pozisyonlar bulabiliyorlar.Ancak;günümüzde artık bu profiller ne kulüplere ve nede taraftarlara,başarılara yeterli olmuyor.
  Başarı,futbolun başındakilerin on parmağında on hüner bulunmasını gerektiriyor artık.
  Benim yıllarca en büyük üzüntüm,,mühendisliğin ve bilimsel sistemlerin en üst düzeyde kullanıldığı dev otomotiv sektörünün kalbi konumundaki bursamızdan hiçbir zaman otomotiv ağırlıklı bir yönetimin işbaşına gelmemiş olması.
  1963 yılından bugüne işbaşına gelen yönetimlerin hangi sektörden geldiklerini bir araştırın.Çıkan sonuç size,başarısızlığın kök nedenini verecektir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu