Yüzümüzü kara çıkarmadılar

Bursaspor'dan Milli Takıma seçilen ilk isim olan Mesut Şen, yeşil beyazlı formayla en çok ay yıldızlı formayı giyen Sedat Özden ve 9 kez bu göreve layık görülen Kemal Batmaz, haklı bir gurur yaşadıklarını söylediler.

    Bursaspor bugünlerde Milli bir gurur yaşıyor. Tam 6 oyuncusu A Milli Takıma çağrılan yeşil beyazlı kulüpte, Hollanda ile oynanan ve 1-1 sona eren grup eleme maçında Serdar Aziz, Volkan Şen ve Ozan Tufan 11'de sahaya çıktı. Harun Tekin ve Şener Özbayraklı ise yedek kulübesindeydi. Yarın Lüksemburg ile oynanacak hazırlık maçına ise Enes Ünal da davet edildi. Tarihinde ilk kez bu kadar çok oyuncuyu A Milli Takıma gönderen yeşil beyazlılar da Serdar, Volkan ve Ozan'ın performansı ise otoritelerden tam not aldı.     İlkler onlara ait     Bu 3 oyuncunun performansını Timsah'ın 3 efsane ismine sormak istedik. Bursaspor'dan A Milli Takıma seçilen ilk isim olan Mesut Şen, yeşil beyazlı formayla en çok ay yıldızlı formayı giyen Sedat Özden ve 9 kez bu onurlu göreve layık görülen Kemal Batmaz, Hollanda karşısında hem Milli Takımın, hem de 11'de görev yapan 3 Bursasporlu oyuncunun performansının yeterli düzeyde olduğunu söylediler. İşte efsanelerin Serdar Aziz, Volkan Şen ve Ozan Tufan hakkındaki görüşleri:     Mesut Şen: Araba güzel olursa aksesuar takılır   'Milli Takımımız gayet iyi oynadı. Volkan Şen, Ozan Tufan ve Serdar Aziz'in performansını beğendim. Bizi mahçup etmediler. Birbirleriyle yeni oynamalarına rağmen başarılı buldum. Golde Volkan'ın payı var. Serdar Aziz sakatlanana kadar savunmanın iyilerindendi. Ozan Tufan ise enerjisiyle takıma çok şeyler kattı. Bu 3 ismin Vakıfköy'den çıkmış olması ayrı bir gurur yaşattı. Altyapımız çok iyi. Altta bir sürü yetenekli genç kardeşimiz var. A takımımız iyi olursa, altyapıdan gelen gençlerimiz her zaman şans bulur. Araba güzel olursa, aksesuar takılır. Eminim ki, ilerleyen yıllarda bu tablo devam edecek.'     Kemal Batmaz: Bu tablo bize yetmemeli     'İlk defa 5-6 oyuncuyla A Milli Takım'da yer alıyoruz. Bu çok önemli bir olay. Şampiyonluk döneminde bile bu kadar oyuncu gönderemedik. Bu rakam Bursaspor'un ne kadar iyi bir takım olduğunu, mesafe katettiğini gösterir. 11'de oynayan 3 oyuncumuz da iyiydi. Eleştirilecek bir yanları yoktu. Bizim Bursaspor olarak bu tabloyu sürdürmemiz gerekir. Bu oyuncularımız kalıcı olmalı ve ay yıldızlı formaya yeni isimler sunmalıyız. Bunu yapacak altyapıda, potansiyelde biz de var. Bu formayı şuan giyen isimlerinde şımarmaması, havaya girmemesi gerekir. Ne kadar futbolcu eklersek Bursaspor o kadar büyür. Bu tablo bize yetmemeli.'     Sedat Özden: Şenol Hoca'nın katkısı büyük     'Ozan Tufan fizik gücü öne çıktığı vakit iyi oynuyor. Hollanda karşısında da bunu yaptı. Volkan, görev yaptığı süre içersinde kanadını iyi kapattı, hücuma çıkmaya çalıştı. Serdar'ın da performansını başarılı buldum. Bursaspor bu sezon takımsal anlamda iyi olduğu için oyuncularımızda ön plana çıktı. Şenol Hoca'nın burada büyük katkısı var. Bu arkadaşlarımız kendilerini artık daha fazla geliştirmek zorunda. İyi yönlerini değil, eksik taraflarını görmemeliler. Bunların üzerine çalışmalılar. Bunları yaparlarsa ay yıldızlı formayı onların elinden kimse alamaz.'   Beytullah Süat / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu