YUMRUĞU SIKIN, AYAĞA KALKIN!

Değerli Bursaspor camiasına,

Bursasporumuzun içinde bulunduğu mevcut ahval ve şerait hepinizin bilgisi dahilindedir. Geçtiğimiz sezon yaşanan kötü günlerin bu sezon erkenden savuşturulabilmesi için, özellikle iç saha karşılaşmalarında yaratılacak atmosferin önemi de ortadadır. Bir kurtuluş savaşı vermek durumundayız. Hepimize düşen sorumluluklar var. Tüm dahili ve harici bedhahlara en iyi cevabı, bu takımı eski günlerine döndürmek için vereceğimiz üstün mücadele ve Bursaspor’u mevcut yönetimsel rezalet, maddi çöküntü ve tüm mental sıkıntılara rağmen, bugün, her zaman olduğundan da fazla sırtlayarak vermek boynumuzun borcudur.

Bu gerçeklerden hareketle, camiamızın tüm fertlerini,

Başta Kayserispor karşılaşmasında olmak üzere, tüm kırgınlık ve kızgınlıkları bir kenara bırakarak tribünleri tıka basa doldurmaya,
-Bu çabanın yerini bulması için, cezalı bloklarda kombinesi bulunan taraftarlarımızı, biletlerini maçlık olarak kulübe, çevrelerine ve/veya diğer taraftarlarımıza devretmeye,
-Özellikle maç başlarında ve skor açısından Bursasporumuzun eli rahatlayıncaya dek tribünde doğabilecek tepkiler ve/veya bunların dozajı konusunda hassas davranmaya,
-Son derece önemli olan iç saha maçlarında cezai bir yaptırımla karşılaşmamak adına özenli olmaya,
-Bursaspor’u ayakta tutacak olanın Bursaspor taraftarından başkası olmadığını hatırlayarak, boğazlarımız patlarcasına vereceğimiz destekle itici güç özelliğimizi yeniden cümle aleme göstermeye davet ediyoruz.

Bir sözümüz var.
Yeri ve günü geldiğinde, Bursaspor için, günün Bursaspor’una rağmen bile bir mücadele vermekle yükümlüyüz ve o gün bugündür.
Oyuncular, antenörler, başkanlar gider; biz kalacağız!
Bizim olanı korumak ve yüceltmek için yeniden, her zamankinden bile daha gür sesle;
YUMRUĞU SIKIN
AYAĞA KALKIN
KÖRÜKLEYİN KIVILCIMI ATEŞİ YAKIN

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu takım benim,
  Bu takım senin arkadaşım,
  Tribünde omuz omuza verdiğim hiç tanımadığım yeşil beyaz atkılı dostum,
  Maraton ayağa değip seninle karşılıklı bağırdığım hemşehrim,
  Tam karşımda da olsan sesini duyduğum kuzey kaledeki genç kardeşim…

  Şimdi sıra bizde…

  Sıra taraftarı olduğumuz Bursasporumuzu bu iş bilmezlerden kurtarmakta…
  Menfaatleri için, ceplerini doldurma için değil, renklerin sevdalısı olan bizlerin gururu için orada olup herkese ders vermekte.

  Sonrada bunların biletlerini kesip, göndermekte…

  Haydi şimdi tribüne…

  Sesini yükseltmeye, gücünü içimizdeki menfaatçi, çıkarcı, çorbacı, yani “onlara” göstermeye…

  97
  8
  1. @CSC yorumuna yanıt olarak

   Yönetim basiretsiz, futbolcular beceriksiz, teknik kadro yetersiz diyorsun ya maça gitmiyor ya da gidince küfür ediyorsun, sahaya madde atıyor, kulübe yüzbinlerce tl ceza aldırıyorsun. Peki kim ödüyor cezayı, yönetici mi? futbolcu mu? hoca mı?
   Sen ödüyorsun taraftar kardeşim, SEN
   Senin aldığın digitürkün, aldığın biletin, formanın parası ödüyor.
   Her zaman en çok sen üzülüyorsun nihayetinde, bütün yönetimler, hocalar, futbolcular elbet gidiyor birgün mutlaka, geride bir tek sen kalıyorsun kardeşim, senden sonra çocukların, torunların kalıyor bu kulübün gerçek sahibi olarak.
   Öyleyse yine sen sahip çıkacaksın bu takıma, yine sezon sonuna kadar bu basiretsizlere katlanmak zorunda olsan da destek vereceksin ki kulübün çok daha büyük bir bataklığın içine düşmesin. Eğer ligde kalacaksak, bu onlardan çok senin sayende olacak artık. Eğer düşeceksek de bu en çok yine senin sayende olacaktır.
   O zaman sezon sonuna kadar öfkeni saklayacaksın, önce Bursasporumuzu koruyup, kollayacak, sezon sonunda da gereken kişilere gerekeni yapacaksın.
   ÇÜNKÜ SEN BURSASPOR’sun, BURSASPOR SENSİN !!!

  2. @CSC yorumuna yanıt olarak

   Stadion/Stadium …
   Antik Yunan’dan , Latinceden günümüze kadar ulaşmış bir efsane,
   Sihirli bir atmosfer.

   Yaşlı ile gencin,
   Albayla, erin,
   Hocayla, öğrencinin,
   Ustayla , çırağın,
   Zenginle, fakirin,
   Münevverle, cahilin

   Yan yana, omuz omuza
   Var olan toplumsal dokularına aldırmadan
   Aynı ‘’şeyi’’ haykırdıkları , aynı ”şeye” üzülüp, yine aynı ” şeye” sevindikleri
   büyülü bir mekan…

   Siz… siz olun bu anlamın bozulmasına izin vermeyin
   Keşke… bütün ülkeyi içine alacak bir Stadium inşa edebilseydik…

   2
   1
   1. @Efram yorumuna yanıt olarak

    ya stat yine dolmaz.20bin olmaz. mesela tofaş tribünü en fazla200bilet satışa çıkıyor diğerleri kombine olduğu için o tribün kapalı gişe gözüküyor sistemde ancak maç saati %60-7i boş, bedava kombine alanlar gelmiyor en az 5bin kişi var öyle sadece tofaş tribününde. istanbul maçı hariç adamlar maça gelmiyor. yani bütün biletleri satsan 10bin koltuk yine boş olur.

    3
    4
  3. @CSC yorumuna yanıt olarak

   Hocada gitse
   Futbolcuda gitse
   Yöneticide gitse
   TEK KALAN TARAFTAR
   OLUCAKTIR.
   Artık gerçek davamıza yani ŞEHRİMİZİN TAKIMINI RENGİNİ HER KOŞULDA DESTEKLEMEMİZ LAZIM..

   26
   3
 2. İSTE BURSASPORLULUK BU. Kume de düşsel iflas da etsek bikmak kırılmak yorulmak bizim kitabimizda yazmaz. Şampiyon olacağız davullarla zurnalarlaa…

  70
  7
 3. Heh şöyle ya.Sunlarla gelin bize.Zaman birlik zamanı.Takimi ayakta tutalım sonra gereken yapılır zaten.Biz kapalı kale arkasiyla,maratonuyla,acik kalesiyle kendimizi tüm Türkiye’ye imrenerek baktirmis taraftariz.Evet son birkaç yıldır sinyalinden çorbasından geçilmiyor ama şuanda bunları geri plana atmanın vakti.Kayseri maçında sahada 90 dk susmadan tam destek vermenin vakti geldi.Hoca isterse johnla çıksın ona rağmen bu takımın oyuncusudur deyip destek vermekten başka şansımız kalmadı.Baska Bursaspor yok.Tasin altına elimizi koymanın vakti geldi de geçiyor bile.

  42
  4
 4. İyi günde herkes takımını tutar. Ama esas mesele takımını kötü gününde de desteklemek .Renkdaşlarım omuz omuza vererek biz neymişiz dosta düşmana gösterelim. Biz takım nasıl sevilir renk nasıl sevilir gösterelim. Çünkü biz BURSASPOR uz. Semt takımı değiliz

  30
  3
 5. selim ve tayfasındakiler gibi adamlar olduğu sürece burnumuz boktan kurtulmaz. Eski taraftarlar olsaydı bu sene ne bu başkan kalırdı ne de bu futbol artığı futbolcular. Biz gerçek taraftar olarak gücümüzü göstersekte bu amigo müsvetteleri yüzünden yaşayacağımız sıkıntı ilelebet sürecektir. Ne yazık kı bunların peşinde dolanan genç arkadaşlara. Gerçek “taraftarlığı” onlardan öğrenmek zorunda kalıyorlar.

  24
  4
  1. @chiefofficer yorumuna yanıt olarak

   Yanlış anlama kardeşim bu birlik kümede kalmak için. Kümede kalma garantilendikten sonra bu sefer herkes hakettiğini alacak… le guen isterse 5 maç üst üste kazansın zihniyeti belli h.hamzaoğlu içinde bunu demiştik öyle oldu. Bu kulüp revizyona gidecek hocasıda yönetimide sezon sonu toz olucak.

 6. İşte bu teşekkürler ! Düştük biz kahrolduk şampiyon olduk biz bayram yaptık. Önce biz sahip çıkarsak herşeyin üstesinde geliriz Allah’ın izniyle.

  11
  1
 7. Her ne kadar yönetime, hocaya, futbolculara tepkili olsakta unutmayın arkadaşlar biz o göğsümüzdeki Türk bayraklı armaya aşığız. Hepinizinde bildiği gibi bütün hafta söver sayar sinirleniriz ama maç günü gelince tıpkı ilk günkü heyecanla her zamanki gibi stada gideriz çünkü biz BURSASPORluyuz..

  10
 8. Ooo herkez sosyal mesaj verme sırasına girmiş takımı destekleyin yeter cuma günü bursasporlular türbinine bursaskorlular avm ye yeter ki trafik yapmayın biz bu takımı sırtlarız

  10
 9. selim ve tayfasındakiler gibi adamlar olduğu sürece burnumuz boktan kurtulmaz. Eski taraftarlar olsaydı bu sene ne bu başkan kalırdı ne de bu futbol artığı futbolcular. Biz gerçek taraftar olarak gücümüzü göstersekte bu amigo müsvetteleri yüzünden yaşayacağımız sıkıntı ilelebet sürecektir. Ne yazık kı bunların peşinde dolanan genç arkadaşlara. Gerçek “taraftarlığı” onlardan öğrenmek zorunda kalıyorlar.

  9
  3
 10. Sıvamaya devammmm her hafta kandırılmaya devammmm her hafta beklenti içinde hayal kırıklığına devammmmm! Milyon dolar alan heriflere oynayın diye ricacı olmaya devammmmm! Amannnn huzurları kaçmasın aman ses etmeyin hassas çocuklar onlar demeye devam!!! 2013 den beri bu kafada olduğumuz için daha çoook kaybeder başa sarar aynı şeyleri yaşarız.

  8
  5
 11. Sevgili Bursasporlular takımın gerçeksahibi taraftar dır evet güzel bir yazı gerçekler ortaya konmuş takımın arkasında duralım biz taraftar olarak terk etmedikçe var oldukça Bursaspor vardır sevgiler…… saygılar…..

 12. Bu sefer sabrımız kalmadı bu insanlar oraya gelip boğazını patlatır ve saçma sapan bir oyunla karşılaşırsa gözü ne ali görür ne veli sabır taşı çatladı.

  7
  1
 13. Oyuncular, antenörler, başkanlar gider; biz kalacağız!
  Bizim olanı korumak ve yüceltmek için yeniden, her zamankinden bile daha gür sesle; BURSASPORA sahip çıkALIM…başka Bursaspor yok..BU bir imtehan bu günleride, yaşamak varmış…..her kes gider BİZ, KALIRIZ..ZATEN 52 YILDIR HEP BÖYLE…biz BURSASPORA GÖNÜL BAĞIMIZ VAR…BUNU suitimal edenler..BURSASPORU para kasası görenler…olsun varsın…bakın daha önce kilerde böyle BURSASPORU yaktılar..şimdi nerdeler ad ları,isimleri, dahi anılmıyor..LAGUEN, ALİ AY.. ve kendini FUTBOL ULAMASI SANAN LAR…unutmasınlar…biz FUTBOLUN KRAL nını ARAMIYORUZ..KALPLERİN KRALINI ARADIĞIMIZ İÇİNDİR BU SEVDAMIZ…biz BURSA ya AŞIĞIZ…GERİSİ TEFERRUATTIR…düştüğümüz yerden kalkmasınıda BİLİRİZ….biz FORMAYA yeşile beyaza..bu şehre aşiğiz…biz BU ŞEHRİN ÇOKULARIYIZ…YAŞIMIZ 50 de olsa..hala çocuğuz…bize bu DUYGULARI YAŞATAN BU TAKIMA SEVDALIYIZ…selamlar her kese.

  6
  1
 14. Yonetim istifa diyemeyen gruplar şimdi de milleti gazlamaya çalışıyor… Gazlaaa gazlaaa zorlaaa yeneriz belki. Ts macindan sonra yonetimi destekleyen gruplar hakkim size helal degildir. Kume dustugumux gun anlayacaksiniz kendi corbanizdan oldugunuzu hadi simdi gazlayin milleti aynen devammm…

  6
  5
 15. Bu sezon öyle veya böyle ligde kalırız diye düşünüyorum ama seneye kulüpte başta yönetim olmak üzere köklü değişiklikler yapılıp önumuzdeki sezon mutlaka ama mutlaka başarılı bir sezon geçirmeliyiz diken üstünde 2 yılımız geçti artık yeter bu kulüp ne derseniz diyin sıradan bir anadolu kulübü değil Türkiyenin 5.büyüğüdür!

 16. Haydi herkes cuma gunu is cikisi 90 dakika fazla mesaiye..
  Baska Bursaspor yok o bizim icin her zaman Sampiyon 1 tane..

  Lutfen 8tas macinda oldugu gibi 90 dakika olumsuz tezahurat olmasin..

 17. Sırf şu açıklama için tepki göstermiycem maç boyunca. Mağlubiyet gelirse her şekilde her çirkinlikte protestomu yaparım. Her haltı yiyin sonra başka bursaspor yok. Mağlubiyet gelirse pazartesi yeni hocayı açıklamayan yönetimde küfrü haketmiş demektir. Birlikle kalmak dileğiyle.

 18. evet. kendi sahamızdaki her maçı en az 20-25 binle final maçıymış gibi destekleyelim. koşmayanı koşturalım.

  4
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu