Yönetimde şok istifa!

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Besim Hacıoğulları, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

“Sevgili Bursaspor camiası

Bu zorlu süreçte ‘Kulübümüz adına neler yapabilirim?’ sorusuna cevap aradığım ve yönetim kuruluna girerek sadece elimi değil gövdemi taşın altına koyduğum bu dönemde, tarafıma yapılan birçok saldırıya göğüs germeye çalıştım. 20 gündür sürdürdüğüm görevim boyunca Bursaspor Kulübü’ne 7 milyon 300 bin TL katkıda bulundum. Başta klavye delikanlıları olmak üzere, efsane bildiğimiz isimler tarafından yaralayıcı eleştirilere maruz kaldım. Güzel niyetlerle, kimsenin hayal dahi edemeyeceği projelerle uğraştım. Ancak bu yapılanları hep Bursaspor sevgisinden yaptım. Yaptığım katkılar da temlik değil bağıştır!
Fakat son günlerde büyük Bursaspor taraftarı tarafından aldığım baskı, tarafımı oldukça rahatsız etmiştir. Son derece donanımlı olduğum tüzük hukuku konusunda, Bursaspor camiasının kandırılması beni derinden üzmüş ve bu mücadelede tek başıma bırakılmıştım. Benim derdim, anlamadığım basketbola yönetici olmak değildi. Benim derdim, Bursaspor Genel Kurulu’nun eliyle, içecek firmasına kulübümüzün tapusunun devredilmesiydi.

Ben Bursaspor Kulübü’nün yöneticisi olarak teklifim; tüm genel kurul üyelerimizin otomatikman basketbol genel kurul üyesi olmasıydı. Ayrıca biz ve bizden sonra gelen tüm yönetimlerin basketbol yönetim kurulunda yer almasıydı. Şahsımın, bu konu ve özünde Bursa’mızın sözde ‘kendilerini abileri zanneden’ ‘Bursaspor’umuzun ‘efsane başkanı olarak’ olarak gören karakterler tarafından tehdit edildim. Baskıya maruz kaldım. Hiç istenmedik olaylar ve sözlerle karşılaştım. Bu isimler tarafından linç yedim. Siz değerli Bursasporlular olmasa çoktan pes ederdim. Ancak artık bu durum çok farklı boyutlara geldi. Tek başıma mücadele edeceğim bir konu olmadığını da anladım. Ben, Bursaspor menfaatleri dışında hiçbir hamle yapmadım, söz sarf etmedim. Artık söz sizin Ben elimden geleni yaptım, bundan sonra da yeşil beyaz renklere gönül vermiş biri olarak da yapmaya devam edeceğim. Ancak bunu sizlerin yanından, omuz omuza yapacağım. Demem şu ki; 20 gün boyunca şerefle sürdürdüğüm Bursaspor Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa ediyorum. Hakkınızı helal edin.”

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Böyle bir olayin olmasini kimse istemezdi.
  Adamı yerden yere vurmaya gerek yok.
  Kimse aday olmadı .
  En az sizin kadar Bursasporlu.
  Tanimiyorum ama adam haksız sayilmaz

  40
  10
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Şuan iyi giden 1. Ligte oynayan basketbol takımı var ve 2. Lige düşmüş borç batağında kapısında nereye icra yollasam diyen insanlarla dolu futbol takımı gi varken kulübün elinde kalsaydı daha mı iyiydi. Şehirde tek futbol yok ve isim sponsorlarıyla ucuz transferlerle avrupada oynuyacak bir basketbol var bırakalımda ona karışmayalım. Suanki yönetim hazır havaya girmis ve 3 yıldır kendini kanıtlamışken.

   1
   1
 2. basketbol konusunda benzer seyleri soylemis hatta kurtulus bu kadar basitse neden futbolda aynisi yapılmıyor demiştim. Kucuk olsun benim bursasporum olsun diyenler basketbolu kendilerinin yaptilar diye dusunuyordum. Sanirim oylede olmus

  35
  6
  1. @yandimcavus yorumuna yanıt olarak

   yanı adam demişki lbursaspor basketbol takımı levent kızılın üzerine yapıldı demiş….eee levo futbol takımınıda alsana üzerine hadi ne beklıyosun

   13
   2
 3. Sallıyosun ziya kafan mı güzeldi istifa ederken
  Bir kere basketbolda dernekleşme gerçekleşti
  Zira futbol dernegi bünyesinde kalsaydı alacaklılar
  Basketbol şubesine de rücu etme hakkına sahip olacaktı
  2.konu senin küllen yalan olan demecin sen kimsin ki
  20 günlük süreçte bir arada göremeyecegin 7.3 milyon tl
  Rakamı bursaspora bagışlamış mış atma ziyade
  Varsa makbuzun yayınla görüntüsünü Boyle
  Amatör adamları sokmayın şu kulübün içine

  18
  7
 4. Iyide kardeşim neden basketbola karışmak istiyorsun bak ne güzel yönetiliyor bırakın sezgin başkan tek.başına sürdürdüğü başarısını devam ettirsin . Futbol kulübünden ayrılmamış olsaydı çoktan kapanmıştı basketbolu

  14
 5. Bu parayı bağış yaptıysa 57 yıllık bursaspor tarihinde bir ilk fakat bu sana kulübü karıştırma hakkı vermez

  13
  4
 6. Ah be Besim kardeşim;
  Ben düştüğümüz yıl içerde ki 0-2 mağlup olduğumuz Rize maçında “Ali Ay istifa, çorbacı taraftar istemiyoruz” diye bağırdığım için linç ediliyordum.
  Böyle kahpeler var maalesef içimizde.
  Pes etme birader, Madem çıktın yola gerisi allah kerim.
  Herşey Yeşil Beyaz arma uğruna.

  11
  2
 7. “Ben Bursaspor Kulübü’nün yöneticisi olarak teklifim; tüm genel kurul üyelerimizin otomatikman basketbol genel kurul üyesi olmasıydı.”
  Bu teklifte bulunmasının amacı neydi?

  9
  1
 8. Basketbol konusunda benim de kafam karişık.. yani bu işin açıklanmasi sart.nursaapor basketbol takımı tamamen verildiyse ıçecek firmasina bu büyuk problem yaratir..ve ayrıca bu arkadaş eğer dediği gibi 7milyon tl bağış yaptıysa helal olsun.. ama yanliş bi iş varsa kulüpte kalip savaşmasi gerekirdi.bunu da camiaya anlatmasi gerekirdi..istifa kaçıstir.. kendini daha iyi izzah edebilirdi bu arkadaşimiz.iletişim çok önemli bu çağda.. umarim olay tatlıya bağlanır ve hizmetlerine devam eder..artik küsme kaçma kaybolma zamani değil..artik elini taşın altına koyma zamanı..birlik beraberlik zamani!

  9
  1
 9. Adam hakli. Baskette bir dümen vardı belli durduk yere enişte bizi neden öpsün?
  Yanlış yapıldi durmazlar firması neden bir talepte bulunmadı?
  Umarım geçen sene futboldan etkilenmeyen basket takımını hamleden sonra da etkilenmez.

  7
  4

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu