Yönetim sınıfta kaldı

Yeni yönetim kurulunun göreve gelişinin üzerinden neredeyse 2 ay geçti. Bu süreçte camianın beklentisi karşılanmazken, icraatlar da kelimenin tam anlamıyla sınıfta kaldı.

23 Haziran‘da yapılan kongreyle göreve gelen Bursaspor‘daki yeni yönetim kurulu geride kalan iki aylık süreçteki icraatlarıyla sınıfta kaldı. Şu ana kadar sadece Sebastien Frey‘in transfer yasağı tehlikesini Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş‘ın desteğiyle çözen Mesut Mestan başkanlığındaki yönetim, camianın merakla beklediği transfer tahtasını ise açamadı.

CAMİA SKANDAL GÖRÜŞÜNDE

Oyuncu satmalarına ve hatırı sayılır gelire sahip olmalarına rağmen transfer tahtasının açılmaması ‘Skandal’ olarak nitelendirildi. Yönetimin şu ana kadar kendi içindeki finans kaynağını krizi çözme adına ortaya koymaması da camianın tepkisini çekti. Sezon başlamasına rağmen transfer tahtasının açılmamasına teknik direktör Yalçın Koşukavak da Karagümrük maçından sonra yaptığı sert açıklamayla adeta isyan etti.

34 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Klüp başkanları istediği ülkeye vizesiz cart curtsuz girip rahat rahat ticaretini yapıyor bu yüzden bunlar koltuğu bırakmıyor 3 kişiye söz geçiremicek adamlar Bursa spora başkan oldu ya bişey diyemiyorum bu duruma düşmemizde en ufak parmağı olanlardan rabbim hesabını sorsun inşallah yazıktır günahtır koskoca takımın şehrin düştüğü hale bak..

  90
  1
  1. @Kaant yorumuna yanıt olarak

   Hepiniz hocasınız ya taktik veriyorsunuz bide ! Çıkın yönetin o zaman takımı koşukavak bir takım olgusu yaratmış iyi kötü tebrik edin iyi direndi çocuklar ! Başkana salla hocaya futbolcuya salla bi bitmediniz sizin yüzünüzden bu haldeyiz !

   3
   31
  2. @Kaant yorumuna yanıt olarak

   SAYIN BAŞKAN EĞER GERÇEK BURSASPORLUYSAN VE GERÇEKTEN BURSA SPORU DÜŞÜNÜYORSAN VE BU İŞİN ALTINDAN KALKAMAYACAKSAN DÜRÜSTÇE VEDE AHLAKLICA ÇIK KAMUOYUNA AÇIKLA OLMUYOR YAPAMAYACAĞIM VE BENİM BİLE TAHMİNLERİMDEN DAHA VAHİM BİR DURUMDA DE KONGREYE GİT NE KENDİNİ ÜZ NEDE BİZİM GİBİ BU KULUBE CAĞNI GÖNÜLDEN BAĞLANMIŞ İNSANLARIN ÜZÜLMESİNE İZİN VER ,EĞERKİ OLMAYACAKSA ÇIK AÇIKLA İNAN Kİ CAMİADA ÇOK TAKTİR. EDİLİRSİN LÜTFEN ZAMAN KAYBETME EĞER SENİNDE İÇİNDEN BURSASPORA İYİLİK YAPMAK GELİYORSA BUNU YAPIN

   20
   2
  1. @BOŞ TENEKELER yorumuna yanıt olarak

   BUNLAR SIRTLAN KALAN LEŞLERİ YEMEYE GELMİŞ GELDİKLERİ ZAMAN KESTİKLERİ KURBANI KLÜBE FATURA ETMİŞLER TRANSFER GELİRLERİ VE SMS GELİRLERİNİ İNŞALLAH CEBE İNDİRMEZLER BU SAATTEN SONRA BURSASPORA ÇOK İYİ SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM

 2. Eski yönetimler kasaları tamtakır bırakarak ve 500-600 Milyon borç bırakarak zaten kulübü bitirmiş! Neden gelen paraların tahta vs acamadiğına gelince Futbolcu transferinden gelecek paranın tamamı Bankalar Birliği’ne borç kapatmaya gidiyor. Bankalar Birliği elde ettiğiniz gelirin yüzde otuzu oranında size harcama hakkı tanıyor. Sponsorluk, tribün, ürün gelirleri de aynı şekilde. Bunların tamamı Bursaspor’un kasasına girmiyor. Bu iyi analiz edilmeli. Bu gelirler yüzde yetmiş, yetmiş beşi borç kapatmaya gidiyor. Kalanı transfer ve maaş ödemelerine gidiyor. Bu limitler içinde kalma zorunluluk var. Süper Lig özellikle bu GS FB BJK TS için eski Süper Lig değil. Şirket olarak faaliyetlerini sürdüren kulüpler hariç diğer kulüpler lisans yönetmeliğine tabiler. Lisans yönetmeliğinde de aynı şeyler geçerli. İster Bankalar Birliği ile yeniden yapılandırmış olun ya da olmayın ocak ayında yürürlüğe girecek Lisans Yönetmeliği, UEFA’nın finansal fair play kurallarının bire bir uygulanacağı anlamına geliyor. Bunu yapmadığınız taktirde kulüp başkanı olarak geriye dönük bütün borçlardan sorumlu olunuyor , kulübü batağa sürüklemiş oluyorsunuz çünkü, transfer yasağı, puan silme cezası alınabilecek . Bu işin sonu küme düşmeye kadar gidiyor. Yani Shehu zaten gidecek 15 dakika oynarmış vs bu tip oyuncuların ve yönetimlerin Bursaspor’a verdikleri zarar U18 ile çıkma mecburiyetini getirdi sanırım.Eski yönetim ve yöneticiler ve eski kulübü yöneten işçi kadrolar bu duruma nasıl gelindiğine hesap vermediği sürece Manisaspor gibi alt kümelere düşmekten başka yol varmı?

  30
  16
  1. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   ALGI YAPMA
   BANKA 1 YIL OTELEYECEK
   ALİ AY PARASINI ALAMAYACAK
   ASLINDA HERSEYİ DUN INTERNETTE GÖRDÜĞÜM 2 GAZETECI İLE MESTAN VE MENECERİN AYNI MASADAKİ YEMEK FASLI ÖZETLİYOR GİBİ
   VE BASKANIN YANINDAKİ BEY
   DUNKU YAZISINDA
   TAHTA AÇILIR VEYA AÇILMAZ ONU BEN BİLMEM DİYOR
   SEN BİLMEYECEKSİNDE BENMİ BİLECEM GULDURMEYİN ADAMI

   10
   1
  2. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Başkanın bunları açıklaması lazım ! Kamuoyu bunları bilmiyor bu yüzden nerde gelen paralar diye soruyor ! Mesela Freye ödenen 7 milyon BBB sadece bunun 1 milyon tl.sini vermiş ! Oysa yazıda sanki BBB ödemiş gibi yansıtılıyor ! İşte bu yüzden Başkan çıkıp hérşeyi açıklayacak ! O açıklamayınca meydan ona muhalif gazeteci ve herkezce bilinen Ali Aycı taraftar görünen sinyalcilere kalıyor,onlarda ortamı çok güzel provoke ediyorlar !

   10
   5
   1. @aziz yorumuna yanıt olarak

    iyi güzel yazmışsın ama başkanı ya tanımıyorsun yada başka sebepler var başkanın cebinden 5 kuruş veremeyeceginı bilmiyosan mesut mestanı tanimıyosundur

    11
    1
  3. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Size kım bu postu yazdırdıysa onlara burada kı yorumları okutturun bı zahmet. Bursasporu alt kumelere dusurmeye mı gelmıs buraya Matbaacı mesut mestan paran yoksa ne ısın var burda baskanlık koltuguna gelmeden odenmesı gereken borcu acıkladılar. neymıs efendım gerekırse servetımı ortaya koyarım bursaspor sampıyon oldugunda aldıgın kahve beyaz ı mı koyacaksın servet olarak ortaya. adam gıbı cıkıp acıklama yapın yapamıyorsanız bu ısı bırakın belkı bır yapabılen cıkar hıc degılse denemıs olunur.

   12
   2
  4. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   mestanın başkanlığı yapamayacağını kendi dahil herkezce biliniyodu tek hayali başkanliktı onuda başardı öyle bi başkanlıkki hiç bir riski yok başarısız olursa sorumluluk yok ama başarılı olursa kahraman öylemi mestan kampanya için 1sms bile atmaz bir düşünün bu 2 aylık süreçte başkanımız olmasaydı fark olurmuydu taşın altına gövdesini soktu çık şu taşın altındanda tahtayı aç dicem ama geçti borun pazarı sür eşeği bi alt lige

   13
  5. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Ben onu bunu bilmem ağlayacaklarsa gelmeyecekler bitpazarındaki esnaf biliyor bursasporum kasasında para olmadıģını ne yani ben vercem benim paramla BURSASPORUMUZU YÖNETECEKLER

   18
   1
  6. @Manyastik yorumuna yanıt olarak

   Yönetimi aklamaya çalışman yanlış.Söylediklride haklı olabilirsin fakat bu kulübün uçan kuşa borcu olduğunu sokaktaki çocuk bile biliyor.Başkan seçilecek yürek varsa bu borcun otomatikman seni bağladığını dolayısıyla bunları ödemek zorunda olduğunu bilmiyormusun?Aranda Freyin parasının tamamını bile denkleştiremiyorsan oraya gelmenin ne anlamı var?Parasız bu işler olmaz.Lig başlamış ve sen transfer yapamamış hocayı bile isyan ettiriyorsan kimse sana gül atmaz o zaman çekip gideceksin.

   22
 3. Bu tablo yöneticilikten daha cok dügüne giden süslü pakizeler görüntü var ses yok takıda takmıyolar akrep var ceplerinde beceriksizler ordusu bu karesi tesislerden iceri sokmayın disardaki taraftar bunlardan 10 kat daha faydali takima

  22
 4. Olum atmayın buradan
  Çıkıp gitmeli özlüceye.
  Hadi be Selim çok erkek konuşuyosun hadi.
  Al şu 15 -16 lıkları gidelim artık

  18
  2
 5. İnsanlar hala anlamıyor. Yönetim güvenilir, işinin hakkını verenler olmadığı sürece hiçbir iş adamı, taraftar bu kulübe destek sağlamaz. Vereceğim paraların iç edileceğini bile bile niye göndereyim ki. Ben yeşil-beyaz sevdasıyla para vereyim, yönetici futbolcu bakma bahanesiyle Güney Amerika tatili yapsın. 100 binlik adama 300 verip aradaki farkı bölüşsün. Uyanalım artık, bu sülükler( yönetici, menajer, sözde taraftar liderleri, yancılar, yardakçıları) gitmediği sürece bu kulübe kimse destek olmaz.

  18
 6. Kardeşlerim, Bu yönetim Sezon açılışındaki kesilen Kurbanın 1200 liralık parasını dahi ceplerinden vermeyip, kulübe
  fatura ettirmiştir.1200 lira arkadaşlar, sözün bittiği yerde ,utanmazlığın doruk noktası bunlar.. Eğer bu yalan ise kurbana fatura kesen esnaf burada,faturanın işlendiği muhasebe kayıtları Bursasporda..Kayıtlara geçti..Hadi yalanlayın bakalım.

  18
 7. Bilmiyorum ama burnuma kötü kokular geliyor sanki özlüce arazisine göz dikilmiş gibi Bursaspor için kimse birşey yapmıyor sanki birilerine birşeye mecbur bırakılmaya çalışılıyor. HAYIRLISI.

 8. Mesut mestan neden gülüyorsun…biz halimize ağlayalım sen gül…soytarı…yanındakilerde mahalle bakkalı işadamı goruntusunde

 9. Ne ise yarar bu 27 arkadas.Kisir günü filan mi var.. Bu mestandan bir cacik olmaz. Hep okudum artik yazmak istiyorum.Insani tahta sunta diye diye oyaladiniz.Ne icraat var nede bir aciklama.
  Neeyiiii bekliyorsunnn BOŞŞKAAAANNN

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu