Yönetim destek arıyor

Bursaspor yönetimi geçtiğimiz gün Vali Yakup Canbolat'ı makamında ziyaret etmişti.

Başkan Ali Ay‘ın ilerleyen günlerde Belediye Başkanlarıyla da biraraya gelerek Büyükşehir Belediye Stadı‘yla ilgili görüşmeler yapacağı öğrenildi.

Ciddi anlamda eksikleri bulunan stadyumla ilgili sıkıntıları dile getirecek olan Ali Ay‘ın mart ayında yapılacak yerel seçimlere kadar bazı somut adımlar atılmasını isteyeceği belirtildi.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. En az tanıdığım 8-10 tane organize san. Bölgesindeki yönetici Ali ay gitmeden kuruş vermeyiz diyor.Ki bence yerden göğe kadar da haklılar.Ali ay gitmediği sürece Bursa’nın ve Bursaspor’lularin yüzü yerden kalkamayacak.Bosuna kapıları aşındırmasın.Gitsin kapıkulu olduğu TFF den para dilensin.Hangi yüzle utanmadan bir de valinin ve belediye başkanının karşısına çıkacak anlamıyorum.Alinur aktasin zaten yaptıkları ortada Bursa’nın elindeki tek gelir kaynağını da aldı.Senin elinde olan tek kaynağı da alan belediye başkanı sana ne verebilir ki? Biz bu adamı istifa ettirmeyi o,çorbacı maraton, çorbacı teksasa,çorbacı radikale uydugumuz sürece daha çok ah ederiz benden demesi.

  38
  21
  1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   ben şu söyleme katılmıyorum. Yok başkan siyasi imiş. Birilerinin adamı imiş gibi söylemler çok mantıksız. Birkere karşınızda Recep Bölükbaşı gibi parasız çulsuz biri yok. En az 10 milyon dolar kulübün borucunu cebinden kapatmış biri var. Eğer bu adam siyasilerin seçtiği biri olsa, siyasiler bu adamadestek vermezmi. Bakın başakşehire, kasımpaşaya trabzonspora. Siyasilerin destek verdiği kulüp örnekleri. Başakşehiri taraftarı yok taraftardan geliri yok avrupa kupasından gelen parası yok. Adamlar Arda Turana 5 miyon dolarsenelik veriyor. Değirmeni isyasilerçeviriyor. Trabzonspora vakıfbank gibi devlet kurumları destek oluyor. Bu adam siyasilerin adamı olsa, emin olun buraya para yağar. Şu kulübün stadına senelik 10 milyon olar turk telekomdan gelebilir. İsteseler kulübü Türkiyenin en büyük kulübü yapabilirler. Ama bir diğer durumda, mevcut iktidar bursa şehrini sevmiyor. Bursasporu sevmiyor. Çünkü bu kulübün taraftarı yalaka olmayı kabul etmiyor. Ondan dolayı bu başkanın mevcut iktidarın adamı olduğunu söylemek mantıksız. Kendi adamlarını bu kadar çaresiz rezil duruma sokuyorlarsa, o zaman Ali Ay bu görevde kalması mantıklı değil. Sanayidekiler destekvermiyorsöylemide çok mantıksız. Sanayi bursaspora ne zaman destek vermişki bundan sonra verecekmiş. Sanayide gerçekten bursasporlu bursasporu seven adam varda bizmi bilmiyoruz. Yaralı parmağa işemez onlar. Ama çoğu istanbul takımlarının taraftarıdır, kongre üyesidir. Geçelim bunları, yok başkan kaldıkça para vermezler ayaklarını. Bursasporun parasını çalmayan bir adam gelmiş. Üç kağıdı yok. Sen recep bölükbaşını eleştirmezsin, kulüp batacak duruma getirilmiş, burada ahkkakesiyorsunuz. Bu başkan gitse sanki aday çıkacak. Son seçimlerde o sanayiden neden aday çıkmadı. Uslular kızıllar, vs. ler nerelere saklandılar. Sorumluluk almaya kimler adaydı. Bir tanesi bir yerlerden bor alacaktı, cebinden para yok, oradan para gelirse kulübü yönetecek, o paraverenlerde bursasporun tüm gelirlerini idare edeceklerdi, düyuni umumiye gibi, bir diğeri huseyin akdemirdi. İki tercih arasından Ali Ay seçildi. Adamemeğini parasını veriyor. Birilerideçıkmış istifa et diyor. Benim bildiğim bursaspor taraftarında, hıyanet yoktur, emeğe saygı vardır, vefa vardır. Dersenki, bu adam para çalıyor , o zaman anlarım amaaksi halde, bu zor durumda, paramız yokken, yok transfer yapamıyor yok başarısız vs soylemler hainliktir. Öyle yada böyle bir kadromuz var, ilk yarıdada guzel birperformans sergilediler, Bu düzeni bozmaya çalışmak yanlıştır. Kulübün borcu itene kadar kendi yağımızda kavrulursak ondan sonra önümüz açılır. Biraz sabır.

   7
   18
   1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    Kızıllar neden saklandı size söyleyeyim.Zamaninda Levent kızıla bu taraftar koltuk fırlattı.Fenerbahceli dedi.Cozum çok basitti.giderdiniz divana yeni madde koydurturdunuz başka takımda herhangi bir üyeliği bulunanın bursaspordaki üyeliği düşer diye biter giderdi.Sizin gibi corbacilarin taskinliklarindan kufurlerinden artık kimse bu şehrin takımına sahip çıkmak istemiyor bu yüzden.İnsanlar aptal mi? Hem para harcayacak hem küfür hakaret yiyecek.Saydigim hangi çorbacı oluşumun içindesiniz bilmiyorum ama 3 gruba da çorbacı demem gayet zorunuza gitmis anladığım kadarıyla.

    3
    1
    1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

     Kızıl, bugün bir yerlerdeyse bursaspor sayesindedir. Babası, üniversite dekanı idi. Başka bursasporla bağı nerden vardı, yönetimlerde yer aldı, bu işleri öğrendi, bursaspor arkasında durduğu için federasyonda çalıştı. Bugün levent kızıl bir yerleregelebildiyse bursaspor sayesinde. Levent kızılı seven olacağı gibi sevmeyende olabilir. Ali Ay’ı herkes seviyormu meselasen sevmiyorsun, ben faaliyetlerini eleştiriyorum ve senden fazla ben eleştiriyorum. Amaadamçalmıyor, elinden geldiğince bu kulüp için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Levent Kızıl, burada rant olsa, borç olmasa, merak etme adaylığını koyar. Çıkar mevzu bahis oldumu buraya damlayan çok olur. Ai Ay’ın bursaspordan alacağı birşey kalmadı. Bursaspor sayesinde tanındı vs. İstese aday olmazdı. adam hizmet ediyor. LEvent Kızıl, bursasporu çok sevse, seven sevmeyen dinlemez, hizmet için aday olurdu. Onun bursaspordan alacağı bir şey kalmadı.

     1
     2
     1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

      Levent kızıl kimin torunu haberiniz var mı? Sizin bu hastalıklı o burdaysa bundandır şu burdaysa sundandir zihniyetinden dolayı o adam Bursaspor un başında değil.İbrahim yazıcı vefat ettiğinde ne borç vardı ne harc.O zaman niye aday olmadı.Koca erbaklari kizillari Bursaspor mu yaptı? Komik olmaktan öteye gidemiyorsunuz.Bence siz nemalandiginiz kuklaniza geri dönün.Biz sizin masallarinizi yutmuyoruz.Koca Levent kızılı da Bursaspor yaptı dediniz ya!Bu sizin küçük dağları ben yarattım havasındaki her şeyi bilen tavırlarınız bizi buralara getirdi.

   2. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

    Bende sizin cebinden para verdi söyleminize katılmıyorum.Baskanligi bitsin.Eger parasını alamazsa ilk haciz gönderecek isim Ali ay olur.Ayrica parasını verirken euronun kuru kaç paraydi şimdi kaç para.Babasinin hayrına veya Bursaspor’lu olduğu için verdiğini mi düşünüyorsunuz.Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.Eger başkanlığı bittiğinde istemezse biz de deriz gerçekten bursasporluymus diye.gelelim sanayi ne zaman destek vermiş sozunuze.Siz bu sözü sarf ettiğiniz için de sanayi destek vermiyor.İnsallahta vermez.Sizin gibi nankorler olduğu sürece sanayi gider bjk den loca alır , sanayi gider FB üyeliği yapar ,sanayi gider GS ye başkanlık yapar.Gecen sene BTSO bunu aldığı kombineleri ve hediye ettiği formaları ne çabuk unuttunuz.He yanlış kişilere vermiştir.O ayrı tartışma konusudur.Ama maddi anlamda bir katkı da bulundu mu? Bulundu.Siz corbanizi içmeye devam edin.Sanayi destek vermemismis.Vermesin zaten sizin gibi nankör taraftara.

    1. @Green Man yorumuna yanıt olarak

     Neyi saydın saymadın ilgilendirmiyor. Tanımadığın insanları, sırf söylediklerini beğenmediğin için kategorize etmen güzel değil. Benim hangi çorbacı grubundan olduğumu bilmek istiyorsan söyleyeyim. Ben Bursaspor çorbacısındanım. Alah çorbamızı bol eylesin. Yalnız işkembe paça içmem. Sanayi destek verse, bursaspor stadını yaptırabilirlerdi. En azından timsah başını yaptırabilirlerdi. Bursasporu çok seviyor olsalardı, kendi aralarından biraday çıkartabiirlerdi. Bugün bursaspor geliri ile sanayiye muhtaç değil,sanayi bursaspora ve bursaspor taraftarına muhtaç. Bu şehrin en reklam olan kısmı bursaspordur. Belediye hariç doğru düzgün destek olan yok. Ne zaman bursaspor gündeme gelir, şampiyonluğa oynar o zaman damlarlar. Kendi çıkarları için. Ali Ay tabii ki parasını geri alacak.Sadece zorgünlerde günü kurtarmak için bileon milyon dolar ortaya koyabiliyor. Diğerleri olsa, paraakışı olmasane olacak, yüksek faizle borç alacaklar, sonra ödeyemeyecekler ve haciz gelecek. Bir şekilde gelir giderakışını sağlayabilmek önemli. Başka kim parasını riske atacaktı. Sıfır faizle para koymuş ortaya takım düze çıktımı parasını geri alır. Amabunu yapmasıda bursaspor için çalıştığını gösterir. Bence Ali Ay , futboldan anlamıyor ama hamza ya güvendi, olmadı, leguene güvendi olmadı,şimdi samet ay, on güveniyor, samet ay’da halden anlayan iyi niyetli birisi. umarım şu bir kaçseneyi az maliyetle idare edip, borçlar biter ve sonrasında daha başarılı günler gelir. Ha Ali Ay gitsin, ee kim gelecek. Gelen adamcebinden paramıvericek, ağzıyla kuşmu tutacak.

     1. @Yeşil Bursa yorumuna yanıt olarak

      Ne yani başkanın başarılımı oy verenlerın cogu bu kafada oldugu için baskanın secıldi görüyoruz klübün halini kume düşmeye oynayan bır takım yarattı tabanca su tabancası oldu

  2. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Yönetimin yönetiş tarzını doğru bulmadığım gibi şu gitmez bu gitmez diyenlerin söylemlerini de doğru bulmuyorum. Sen kişiler nedeniyle mi bu takımı seviyor, gönül veriyorsun? Herkes üzülüyor ama nedense kişi bazlı yaklaşımlar ile yardım etmiyor. Ne olacak sonu? Gaziantep gibi olduktan sonra Nilüfer Belediye Sporu mu destekleyelim? Artık oralardan geri dönüşler yok. Yeni Bursaspor mu olalım? Yönetim doğrudur yanlıştır, bir şekilde seçildi, gitmeye de niyeti yok. Ya kişilerden bağımsız el birliği ile takımı kurtarmak için çalışırız ya da kişilere bağlayarak oturduğumuz yerden üzülüp, kişilere sövüp takımın amatöre kadar gidişini izleriz. Tercih bizim.

   7
   4
   1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

    Adam vereceği paranın gerçekten Bursaspor için harcanacağını bilse yardım eder zaten.Ama insanlar ona bile inanmıyor.Kimse nereye gideceğini bile bilmeden, güvenmediği bir insanın eline para teslim etmez.

  3. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   Son derece yanlış bir söylem. Kongre üyesiyim. Ali Ay’a oy vermedim ama seçildi. Saygı gösteririm. Bu güne kadar başarılı olamadı. Ama ben kombine alırken, forma, dergi alırken yıllık aidatımı öderken bir gün bile kim başkandır diye bakmadım. İmkanım olsa daha fazla yardımı düşünmeden yaparım. Yönetim ile hesap genel kurulda görülür. Gerçek taraftar imkanına göre kulübe katkısını yapar.

   9
   3
  4. @Green Man yorumuna yanıt olarak

   bu arada transferler bu akşam hareketli geçiyor yeni malatya fulhamdan abubakar camara ve fulhamda ön numara oynayan bi oyuncuyla anlaşmış sivas ve kasımpaşa çaykur rize akhisarin ve goztepenin yaptığı transferler ortada ali ay bu klubün başındayken malesef biz böyle kaliteli bi transfer felan goremicez seneye gene başta olur zaten herkes halinden memnun bursaspor tarihinin en kötü dönemlerini yaşatip senelerce tepki almayan yönetim olarak tarihe geçicek…

   11
   1
 2. Tahtayı bilerek açmıyor bu başkan. “Hani lan transfer” diye sorarsak “tahta kapalı” diyebilmek için. Nasıl olsa amigoları da arkasına almış. “Başganımıza desteh çıgıınnn” diye haykırıyorlar ???

  16
 3. Öncelikle stadyumun yeri yanlış, ya eski yeri olmalıydı ya da üniversite taraflarına spor kompleksi olarak yapılmalıydı. Hadi stadyumu yaptın, yanında hastanenin ne işi var? Yol yok, maç günü kalabalık ve gürültü çok, konum ve çevre nedeniyle altı daki dükkanlar eskş stadyumdaki gibi araç kiralama şirketleri olmaya çok yatkın. Hastane var diyecek, restoran açtırmayacak, okul var diyecek kafe açtırmayacak, giyim kuşam desen takımın kendi mağazası sinek avlıyor. Yaz yaz bitmez. Yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal.

  12
  1
 4. Sen gitmeden kimse destek vermez.3 senedir elle tutulur hiçbir icraatın yok.Kalite marka ve vizyon değerlerimizin düşmeside cabası.Eğer gerçekten Bursaspor’u seven biri olsaydın seçime bile girmezdin…

 5. gereksiz sportif başarıyı önemsemeyen yönetim bu güne kadar doru drüst transfer yapmayan hocaya bir kaliteli adam almayan param olsada tahtayı acarım futbolcu almayı düşünmeyen futbolu düşünmeyene neden yardım yapılsın ki gerceği herkez görüyor kacıyor yardımdan gitme zamanı hazırlıklı olmak lazım boşuna turlamayın

 6. 15 kişilik yönetim kurulu adam başı birer milyon euro verip 15 milyon euroyu bir araya getiremiyorlarsa ne diye yönetici seçiliyorlar anlamadım bu işler para ve akıl işi kardeşim dilenci işi değil siz kulübü batırın 100 tl lik futbolcuya 1000 tl verin koca sezon yatan futbolculara adam başı yılda yaklaşık 7 milyon tl verin sonra gidin belediyeden validen iş adamlarından para dilenin valla ben fanatik bir bursasporluyum Türkiyenin sayılı zengini dahi olsam sizin gibi beceriksizlere 100 tl vermem.

 7. Yemin ederim denizlispor bile transfer tahtasını açtı siz napıyorsunuz? Kimse bunlara bu soruyu sormuyor mu? Yoksa herkes çorbasına mı bakıyor? Çorba sevgisi BURSASPORDAN daha mı önde geliyor artık!!!!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu