”Yolumuza devam edeceğiz”

İşleyiş Devam Edecek

Genel Sekreterimiz Recep Bölükbaşı ise, "Bursasporlular ve kamuoyunun açıkça bilmesini istiyoruz ki, görev yaptığımız dönemde her kuruş yönetim olarak vazifemiz olmuştur. Tek kuruş dahi heba edilmemiştir. Tüm kararlarımız Bursaspor'un menafaatleri doğrultusunda olmuştur. Başta başkan, yönetim, hocamız ve ekibimizin vicdanı son derece rahattır. Ancak hepimizin bildiği şikayetle başlayan bir hukuksal süreç yaşanmaktadır.

 

Bu süreçte başkan ikinci başkan ve genel müdürümüz tedbir niteliğinde olan bir karara dücar olmuştur.  En kısa süre içinde haklarındaki tedbir kararının kalkacağına yargı önünde aklanacaklarına inancımız tamdır. Bursasporlular emin olsunlar ki Bursaspor Kulübünde işler asla durmayacak işleyiş devam edecektir. Başkan, ikinci başkan ve genel müdür aramıza katılmaları halinde yolumuza büyük bir şevkle devam edeceğimizi önemli beyan ediyoruz" dedi.

 

Hakkımızı Sonuna Kadar Arayacağız

Bölükbaşı, aksi durumda geri kalan ekibin hangi kararı alması gerekiyorsa durum değerlendirmesi yapıp gerekli kararların alınacağını belirterek, "Başkan yönetim kurulu ve çalışanları henüz iddianame bile düzenlenmeden suçlu gibi gösteren bilgi sahibi olmadan asılsız ithamlarda bulunan tüm yayınlara karşı hukuksal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız" diye konuştu.

 

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, 2 Ocak 2009 tarihinde Başkanımız İbrahim Yazıcı ve yönetim kurulumuz tarafından göreve getirildiklerini dile getirerek, "Hep şunu ortaya koyduk. İyi bir ekip çalışması yaparsak ekip bütünlüğünü şehir geneline yayarsak başarılı olabileceğimizi her fırsatta dile getirdik. İlk sene sonunda 9.sırada 22 puanla aldığımızda insanların bir iki maç kaybedersek küme düşermiyiz sıkıntı yaşarmıyız ortamında, biz üst seviye uyum ve ekip çalışmasıyla bu sıkıntılı takımı ligin 6.sı yaparak son maçta Avrupa kupalarını kaçırdık" dedi.

 

Başarının Altında Uyum Yatıyor

İkinci sene bu çıkış devam etmez, bunlar düşer denilen bir ortamda, çok büyük ekonomik sıkıntı yaşandığı sezon sonunda Türk futbol tarihini değiştirerek camianın 47 yıldır beklediği şampiyonluğu yaşadıklarının altını çizen Sağlam, "Kamuoyunda beklenti vardı. Bu şampiyonluk tesadüftür. Bu başarı devam etmeyecektir. Bunlar hayal kırıklığı yaşayacaklar. Geçtiğimiz sezon yaşadıklarımızı değerlendirdiğimizde çok büyük sıkıntı ve haksızlıklarla yaşadığımız bunca olumsuzluğa rağmen kulüp tarihindeki en önemli ikinci neticeyi alarak UEFA kupasına katılmayı hak ettik. Son iki seneye baktığımızda kulüp tarihinin Türk futbol tarihini de değiştirerek en başarılı iki sezonunu geçirdik. Bu başarının altında ekip çalışması ve Başkanımız  ile birlikte yönetimle yaşadığımız uyum yatıyor. Bu başarıda emeği geçen vali, belediye başkanımız taraftarlarımız sivil toplum kuruluşları ve siz değerli medyayı unutmuyoruz.  Böyle tarihi başarıyı ekip çalışmasını kulüp içinden çıkararak şehre yaymadan başaramazdık" diye konuştu.

 

Bu Suçu İşlediklerine İnanmıyorum

Bu şartlarda bu imkanlarla bu başarıları yaşamak hakikaten çok üst seviyede uyum ve ekip bütünlüğünün yansıması olduğunu vurgulayan Sağlam, şunları söyledi:

"Bir buçuk senedir yaşanan süreç var. Bu süreç sonunda yargı bir karar aldı. Yargının aldığı karara kesinlikle saygımız sonsuzdur. Ben kişisel hissiyatımı açıklamadan yapamayacağım. Vicdani olarak söylüyorum, 2,5 senedir bu insanlarla beraberim. Bu insanlarla beraber yaşadım ve çalıştım. Bu dönemde zaten en ufak bir rahatsızlık duysaydım, kendi kişiliğim ve karakter yapıma uymayan bir davranışla karşılaşsaydım burada olmazdım. Başkanımız İbrahim Yazıcı, ikinci başkanımız Haluk Özkıyıcı ve genel müdürümüz Osman Nuri Biçer değerli insanlardır. Bu insanların bu suçları işlediklerine kesinlikle inanmıyorum. Bu insanların masumiyetlerinin ortaya çıkacağına ve çok güvendiğimiz adaletin sayın başkanımız İbrahim Yazıcı, Haluk Özkıyıcı ve genel müdürümüz Osman Nuri Biçer’in suçsuz olduklarına karar vereceğine yürekten inanıyorum.

 

Taraftarımız ve camia tedirginlik yaşıyor, Recep Bey'in söylediği gibi kesinlikle şunu bilsinler ki, Bursaspor da işler eskisi gibi işleyişine devam ediyor. Sanki Başkanımız ve diğer yöneticilerimiz başımızdaymış gibi Bursaspor halen yine önümüzdeki seneyle alakalı plan ve programını işlemeye devam ediyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben Bursa'da olmaktan çok mutluyum. Bursa'yı çok seviyorum. Bursaspor hayatımızın içine kadar girdi. Bir antrenör olarak bir antrenörün hayal edeceği en büyük mutluluğu şampiyon olarak yaşadık. Çok karmaşık ve zor bir durum. İnşallah bu yaşanan sıkıntılardan bir an önce kurtulup görevlerinin başına dönerler, Avrupa takımı oluşturmak için uzattığımız mukaveleye sadık kalıp devam ederiz."

 

Bursaspor’un Bir Parçasıyım

"Karakter yapımız; bu kadar insanlar bizi bunun için sevip, değer verdiler" diyen Sağlam, "Bu işin içinde bu saygınlığımızı yitirmeden de futbol camiasının içinde kalma zorunluluğumuz var. Bir olumsuzluk yaşandığı taktirde de ekip bütünlüğü ve vefa duygusuyla davranıp bu ekibin bir parçası olarak hareket edeceğimi herkesin bilmesini isterim" şeklinde konuştu.

 

Divan Kurulu Başkanımız Kadri Şankaya da, "Divan kurulu olarak yönetimin arkasındayız. Tüm camiaya geçmiş olsun diyorum. Arkadaşlarımızın suçsuz olduğuna inanıyorum. Biz onları aramızda  ya da tatilde gibi görüp en ufak aksaklık olmadan Bursaspor'daki işlerimizi yapmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

 

Bursaspor.Org

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu