Yolları hep Bursa’dan geçti

A Milli Takım'ın Euro 2020 finallerine adını yazdırmasının mutluluğu yaşanırken, Ay Yıldızlı takımın önemli bir bölümünün Bursaspor patentli olması Yeşil Beyazlı camiada sevinç yarattı.

Adlarını dünyaya duyuran Ay Yıldızlı teknik heyet ve futbolcuların büyük bölümünün yolu bir dönem Bursa’dan da geçti.

2014-15 sezonunda Şenol Güneş Bursaspor Teknik Direktörü olarak görev yaparken o dönem Şenol Güneş’in ekibinde yer alan antrenör Şeref Çiçek ve Mehmet Kulaksızoğlu da şu an A Milli Takım’ın başarısı için ter dökmekte.

ŞENOL GÜNEŞ FAKTÖRÜ

A Milli Takımımızın adını Euro 2020 finallerine yazdırmasının mutluluğu tüm Türkiye’de yaşandı. Bursaspor’da ise farklı bir heyecan hakimdi. A Milli Takımın teknik heyeti ve oyuncu kadrosunun büyük bölümünün yolu Bursaspor’dan geçti. Bu durum Yeşil Beyazlı kulübün Türk futbolu için taşıdığı önemi bir kez daha gözler önüne serdi. A Milli Takım’ı hem dünya üçüncülüğüne ulaştığı 2002’deki Dünya Kupası hem de Avrupa Şampiyonası’na götüren ilk teknik direktör unvanını elde eden Şenol Güneş ekibiyle birlikte 2014-15 sezonunda Bursaspor Teknik Direktörü olarak görev yaptı. O dönem Şenol Güneş’in ekibinde yer alan antrenör Şeref Çiçek ve Mehmet Kulaksızoğlu da şu an A Milli Takım’ın başarısı için ter dökmekte. 2014-15 sezonunda Şenol Güneş yönetimindeki Bursaspor Süper Lig’i 57 puanla 6’ncı sırada bitirmiş ve attığı 69 golle en skorer takım unvanını elde etmişti.

HEPSİ BİRER YILDIZ OLDU

Euro 2020 finallerine gidecek A Milli Takım kadrosunda yolu Bursaspor’dan geçen 5 futbolcu yer alıyor. Yeşil Beyazlı takımın altyapısından yetişen Ozan Tufan, Enes Ünal ve Mehmet Zeki Çelik şimdi Ay Yıldızlı formanın başarısını için güçlerini sahaya yansıtıyor. Bu üçlünün yanı sıra Mert Günok ve Umut Meraş da Bursaspor’da forma giyerek adlarını Türk futboluna duyurmuştu. Ozan Tufan Bursaspor’dan A Milli Takım’a yükselirken, Yeşil Beyazlı formayı da 64 maçta terletti. Her fırsatta Bursasporluluğunu dile getiren Vakıfköy patentli Enes Ünal ise 53 maçta Yeşil Beyazlı arma için mücadele etti. Vakıfköy’den çıkan ve şu an dünya devlerini peşinden koşturan Mehmet Zeki de U21 ve U19 takımlarında 31 maçta görev yaptı. Sezon başında takımdan ayrılan Umut Meraş 27, Mert Günok da iki sezonda 30 maçta Bursaspor başarısı için ter döktü.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   önemli olan vakıfköy fabrikasını doğru işletip, bu çocukları parlatıp satabilmek. hem futbolcunun önünü kesmemek için, hem yeni gelecek genç neslin yolunu açmak için, hem de kasaya para koyabilmek için yapılması gereken bu.

  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Daha da önemli si satarken yok pahasına değil de iyi rakamlara satabilmek.
   Her yıl en az üç oyuncu yetiştirip her birini 7 – 10 milyon euro aralığında satabilmeliyiz.
   Bunu ts yapıyorsa biz de yapabiliriz.
   Bursaspor böyle kurtulur.
   Saygılarımla.

  3. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   çok doğru.
   bu demek oluyor ki teknik adam ve futbolcularda suç yok.
   suç bunları bursa da tutma becerisi gösteremeyen skor odaklı medya ve son derece sabırsız taraftarıdır.
   önce, yerel medyamız futbolu, tribünlerimiz de taraftarlığı öğrenecek.
   medyamız için çok konuşmak istemiyorum. sadece hiç samimi bulmadığımı söyleyeyim, geçeyim.
   taraftara gelince,
   bu işler, ıslık, küfür, homurtu, istifa, defol, hain, çer, çöp, kazma, kürek, yan baktı, kaşını kaldırdı, timsahın kafası, arenanın bacası! laflarıyla olmuyor.
   taraftarlık, futbolcusunun gönlüne girme, aidiyetlerini arttırma, onlardan performans alma, ve futbol oynatma sanatıdır.

   5
   1
    1. @Ali yorumuna yanıt olarak

     sevgili kardeşim, futbolun içinde değerini bulanı satmak da var.
     ancak bizdekiler genelinde satılmadı, kaçtılar. buna batalla bile dahil.
     nedenlerini temcit pilavı gibi ısıtıp, ısıtıp ortaya koymanın manası yok.
     bursa da futbol ortamı kalmadı.
     kaos kargaşa, toz duman içinde yönetim, antrenör ve futbolcu iyi performans sergileyemez.
     futbolcu artık bursa da gelecek görmüyor.
     anlayamadığım,
     hadi, antrenör ve futbolcu buraya ekmek parası için geliyor.
     ya yönetici adaylarına ne demeli?
     taraftar ve medya arasında tost olacaklarını bile, bile.
     acaba onlarında bizim bilmediğimiz başka hesapları mı var? diye düşünmeden edemiyor insan…

 1. Süha mı yapıyor bu haberleri? Başlamış yine istatistik vermeyi, mert takımdan gidince taraftar bayrametti, hamzacığım zekiyi gönderirken kimsenin ruhu duymadı fransya giderken çogü taraftar adını duydu, ozan süper kupa maçı öncesi resti çekince volkan abisiyle (hani sene başında kurtarıcı olarak takıma gelmesini istenen şimdiki ADS li olan) en büyük hain ilan edildi, enes ünal tek ve en büyük başarımız onunda meyvesini yiyemeden sattık. bak bunlarda benim verilerim.

  41
  2
 2. Ya dalga geçiyorsunuz ya da zürt tesellisi yapıyorsunuz ya kardeşim Şenol güneşin ne alakası var bizimle o zaman yolu trabzondanda geçti Merih demiral fener alt yapısında çıktı o zaman fenerbahçe de kendinle gurur duysun bırakın bu işleri saçma sapan haberler yapmayın bizim milli takımdaki tek gururumuz Enes Ünal o da doğru düzgün forma şansı bulamadı

  33
  3
 3. Tek bildiğim şey var oda takımın anasını ağlattılar… halbuki daha çok sampıyon olurduk…. recep bolukbasını ve sulalesini anıyorum her zaman…

  4
  1
 4. milli takımın bu genç havuzunu oluşturan lucescu.
  içini dolduran da şenol güneştir.
  skor kafalı spor medyası lucescu ya gereken sabrı göstermemişti. aslında biraz sabredilse başarı yine gelecekti.
  ama Allahın bir lütfu olan şenol hoca ile bu öne çekildi.
  şu an, bu jenerasyonla milli takımın en az 10 yılı hazır.
  umarım ve dilerim, bursanın kendi millilerini yediği ve elinde tutamadığı gibi, ulusal spor basını da bu jenerasyonu yiyip, bitirmez.

 5. ŞENOL GÜNEŞ İ VE BAKAMBU,BELLUSCHİ,ŞENER,VOLKAN,OZAN VE 9 FUTBOLCUMUZU SATIP O TAKIMI DAĞITAN BÖLÜKBAŞI NI SEVGİYLE YAD EDİYORUZ…

 6. BURSASPOR ve ÜLKE futbolunun gelişmesini,ülkemizin maddi ve manevi olarak kazanmasını istiyorsak GENÇLERE DEĞER VERMEK VE ONLARI İYİ YETİŞTİRMEK ŞART.(Futbol bilgi ve becerilerinin yanında şahsiyet ve karakter sahibi de olmalarını sağlayarak.)

 7. Benim Sn. Şenol Güneş’e bir eleştirim var.
  İzlanda maçında o kazma Burak Yılmaz’a maç boyunca nasıl tahammül etti. Hızlı koşamıyor, ikili mücadeleleri kaybediyor, top kaptırıyor, şutları çok cılız çıkıyor. Onun yerine takımda Cenk Tosun olsa idi en az 2 farklı galiptik. Değişiklikleri de uygun değildi. En azından 2. yarıda Cenk Tosun ve Yusuf oyuna alınabilirdi.
  Burak Yılmaz ne de olsa BJK lı!

  1
  1
 8. EEEE olduda ne oldu..halimiz ortada..futbolcu basamak yaptı kaçtı..başkanlar parayı aldı kaçtı..ne oldu,olan bize oldu..şimdi debelen dur..koşukavağı hoca yapmaya,döküntü oyuncuları adam etmeye uğraş dur ..sonra azıcık canlandılarmı..kaçmak için yapmayacakları yok..diyerlerinin yaptığı gibi..kim senin gözünün yaşına bakmıyacak sın..başkan yapamıyorsa. gidecek.hoca taşıyamıyorsa gidecek..oyuncu değerini buldunmu satacak sın..önemli olan BURSAspor..ama malesef bu gün halimize bakın.Avrupada olacağımıza.keçiörenle maçımız var ve takımın oynadığı futbol tam bir FACİA..hedeften bahsetmeye korkan,BAŞKAN ve HOCA ..ne hallere düştük be.
  Bunu düzenle veya sil

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu