Yoksa?..

Bu akşam oynanan Gaziantepspor – Bursaspor maçında yaşanan olaylar şüphesiz her iki takım taraftarlarını da üzdü. Ancak bizim açımızdan daha üzücü olanı, Bursaspor'u eleştirebilmek için pusuda bekleyen, Bursaspor'un başarısını çekemeyen zavallılara gün doğmuş olmasıydı.

 

Şimdiden Bursaspor'un Federasyon desteği aldığını iddia edenlerden tutun, bu olayları Bursaspor'lu taraftarların çıkardığını iddia edenlere kadar bir sürü şerefsiz çıktı ortaya.

 

Olayın aslına dönersek; bizim için gerçekten üzücü olan, bu olaylara sebebiyet verenlerin Gaziantepspor taraftarları olmasıydı. Oysa ki; maçtan saatler önce iki takım taraftarı arasındaki dostluk neredeyse tüm internet sitelerinde manşetleri süsledi. Peki ne oldu da bu dostluk maç başlar başlamaz yerini nefrete bıraktı? Neden Gaziantepliler dost olarak gördükleri bir şehrin takımıyla oynanan maçta bu denli rezil olaylar çıkardı?

 

Aslında tek bir soru bize yeter.. Bu olayları gerçekten Gaziantepspor taraftarları mı çıkardı? Bize gereken cevabı verecek olanlar belli. Eğer Gaziantep Emniyeti bu işin üzerine düşer, bu pisliği kimlerin yaptığını, kimlerin bu olayları provake ettiğini ortaya çıkartırsa, o zaman öğreneceğiz olayların iç yuzünü. Ama aklımızın ucundan da geçmiyor değil; "Yoksa! Yoksa onlar mı yaptı?" diye..

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu