Yok olmanın eşiğindeyiz…

TFF 2.Lig’de tarihinin en zor günlerini geçiren yeşil beyazlı kulübün yeniden ayağa kalkması için tüm şehrin topyekün harekete geçmesi şart. Bu takımın 1 yılda iki kez küme düşmesinin vebalini kimse ödeyemez.

1 Haziran 1963’te 5 kulübün birleşmesiyle kurulan ve renklerini Uludağ’ın beyazı ile ovanın yeşilinden alan Bursaspor adeta yalnızlığa itilmiş durumda. Bu şehre Avrupa Kupa Galipleri beşinciliği, Türkiye Kupası şampiyonluğu, 2 Başbakanlık Kupası, Intertoto zaferleri ve hepsinden önemlisi 16 Mayıs 2010’da Süper Lig şampiyonluğu sevinci yaşatıp, Türk futbol tarihini yeniden yazan Bursaspor şimdilerde TFF 2.Lig’de varoluş mücadelesi veriyor.

SEYİRCİ KALINMAMALI
Son yıllarda görev yapan yönetimlerin transfer hovardalığı sonucu hem borç batağına saplanan hem de 4 sezonda 2 kez küme düşerek adeta kaderine terk edilen Bursaspor’un 2.Lig’den de düşmesine bu şehir seyirci kalmamalı… Osmanlı’ya Başkentlik yapmış, Türkiye’nin sanayideki lokomotif şehri Bursa’nın en büyük markası olan Bursaspor’un yaşaması için vakit kaybetmeden harekete geçilmeli.

TOPYEKUN HAREKETE GEÇİLMELİ
Şehrin valisi, Büyükşehir Belediye başkanı, tüm ilçe belediye başkanları, BTSO başkanı ve tüm organize sanayi bölgesi temsilcileri, siyasi parti il başkanları, yeşil-beyazlı kulübün eski başkanları, yöneticileri, efsane futbolcuları bir araya gelip 60 yıllık koca çınarın eski günlerine dönüşünün ilk kıvılcımını yakmalı. Kısacası yeşil-beyazlı kulübün yeniden ayağa kalkması için tüm şehrin topyekün harekete geçmesi şart. Bu takımın 1 yılda iki kez küme düşmesinin vebalini kimse ödeyemez.

BU TAKIMA TAKVİYE ŞART
Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki yönetimin öncelikle kulüp lisans için gerekli şartları yerine getirecek ve kapalı olan transfer tahtasının açılmasını sağlayacak adımları atması gerekiyor. Bu takım eğer kadrosuna takviye yapamazsa ligde kalması mucize olur. Bugüne kadar sadece günü kurtarmaya yönelik adımlar attığına dair izlenim veren Banaz yönetimi, kulübün kısa, orta ve uzun vadeli yol haritasını belirleyip vakit kaybetmeden camia ile paylaşıp destek istemeli.

KALAN 2 MAÇI KAZANIN
Teknik Direktör İsmail Ertekin ve yeşil-beyazlı oyunculara da bu süreçte büyük sorumluluk düşüyor. Isparta 32, Arnavutköy Belediye ve son oynanan Şanlıurfaspor maçında ne sergilenen oyun ne de alınan yenilgilerin Bursaspor’a yakışmadığı bir gerçek. Takımın ağabeyleri konumundaki Kubilay Sönmez, Hasan Ayaroğlu ve Enver Cenk Şahin ile birlikte genç oyuncular hiç olmazsa Somaspor deplasmanı ve iç sahadaki Nazilli Belediye maçlarını kazanıp ligin ilk devresini takımın 21 puanla tamamlamasını sağlamalı.

ŞANLI ARMAYA SAHİP ÇIKALIM
Bursaspor’a bugüne kadar her şartta gerek maçlara giderek yaptıkları tezahüratlarla, gerekse forma, kombine bilet alarak destek veren yeşil beyazlı taraftara da içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte fazlasıyla ihtiyaç olacak. FIFA’dan gelen 2 dönem transfer yasağı da göz önünde bulundurulduğunda tahtanın açılamaması ihtimaline karşılık mevcut oyuncu kadrosuna destek vermekten başka çare yok. Amaç Bursaspor’un yaşaması ve bu ligden de düşmemesiyle futbolcuların moralini bozacak tezahürat ve hareketlerden kaçınmak şart. Eğer tahta açılmaz, eldeki oyunculardan da protestolar nedeniyle gidenler olursa Bursaspor’un yok olmasını isteyenlere en büyük kolaylığı siz sağlamış olursunuz. Gün omuz omuza, tek yürek, tek bilek şanlı armaya sahip çıkma zamanı…

41 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. UTANSA,
  1- geçmişte süper lig ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinciliklerine burun kıvırmaz!
  2- beş yıl boyunca aralıksız avrupa ya gitmelere dudak bükmez!
  3- kendilerini şampiyon yapan İbrahim Yazıcıyı istifaya davet etmez!
  4- ültimatomlar vermez!
  5- gitmesi için protesto amaçlı tribünleri boşaltmaz!
  (o dönem takım maçlarını 2 bin 5 yüz seyirci ortalamasına oynamıştı. üstelik lafa gelince o yere-göğe sığdıramadığımız şehrin göbeğindeki Atatürk Stadında.)
  6- adam gibi adam dediği şampiyon hocasının aracını taşlamaz! sevdiklerinin ve milyonların gözleri önünde kulübede onu ağlatmaz!
  7- her türlü ıslık, homurtu, küfür, hakaret, istifa, defol naralarıyla timsah arenayı inletmez!
  8- şamili alana yanında bilmem kim yanında bedava söylemleri ile oyuncularıyla alay etmez.
  9- bunlarla da yetinmeyip otobüsten indirip kaptanını dövmez.
  10- içeride-dışarıda demeden neredeyse her hafta kulübüne ceza ödetmez!
  11- ve bunlar gibi daha yüzlerce saçmalığı yapmazdı…

  94
  6
  1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

   Ulan şu yoruma bile hâla eksi veren var ya. İflah olmaz bu inbeler. Daha beyer olun, size müstehaktır diycem ama, Bursaspor’a kıyamıyom. Bu taraftara değil. Hapçı, gogocu şerefsizler.

   26
   6
 2. Şehrin zenginleri mi batırdı utansınlar ? Ali Ay’ı Akp aracılığı ile çok güçlü kadrosu var kulübü kurtaracak diye Şehrin zenginleri mi seçti yoksa taraftar dernekleri mi ? Sen git kulubü teslim et sonra şehrin zengini o bu… Bu kulüp batmayı hak etti.

  41
  1
  1. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   KARAGÖZLER (SADECE ŞAHSİ ÇIKAR PEŞİNDE OLAN SAHTE YÖNETİCİLER) GÖNÜL EĞLEYİP REKLAM YAPIYOR,YİNE SADECE ŞAHSİ ÇIKARINI GÖZETEN SAHTE GENEL KURUL ÜYELERİ VE SAHTE TARAFTARLAR SAHTE YÖNETİCİLERİ SEÇİYOR,CEREMESİNİ İSE GERÇEK TARAFTAR(ÇIKAR İLİŞKİSİ OLMAYANLAR )VE SANAYİİCİ /İŞ ADAMI OLAN GERÇEK BURSASPORLULAR,YANİ HACİVATLAR ÇEKİYOR ve BURSASPOR BU SİSTEMDE MAALESEF CAN ÇEKİŞİYOR

   1
   8
  2. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   Neden utansınlar adamlar son yılda dünya kadar bağış yaptılar yaptılar da ne oldu birileri çıktı bursasporun başına istedikleri insanları getirdiler her getirdikleri de istedikleri gibi malı götürdü kim ses çıkardı hiç kimse herkes padişahım çok yaşa demeye başladı herkes öküzün trene baktığı gibi baktı halada öküzün trene baktığı gibi bakan bir taraftar gurubuna sahibiz siyasi mecraya ses çıkaramayanlar maşallah bursa spora yardım edenlere ağıza alınmayacak küfürler ettiler sonra iş adamları yardım etsin bir insan bağış yaptığı için küfür yemek zorunda değil bir iş adamının bağış yapması için yaptığı bağışın nereye nasıl kullanıldığını bilmek ister bu güne kadar çalanlara ses çıkarıldımı çalan çalsın kimsenin sesi çıkmasın gelen götürsün herkes gözünü kapatsın memlekette adalet desen sadece bir semt ismi bursada ve bursa sporda güvenilecek insan veya yönetim mi var kimse kimseye mana bulmasın bu şehir padişahım çok yaşa dediği sürece burnu boktan kurtulmaz hak ettiğini yaşayan bir şehir daha da beter olacağız

   11
   1
  3. @Kelesliii yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular eski yöneticilerin sözde alacakları oldukça vede tirbüncüler amigolar hala kulüp te söz sahibi oldukça itibar görüyor ise kimse yanaşmaz hiç bir gazeteci takım otobüs ü basan amigo ya Başkan evi basan tirbün liderlerine ve onlara akıl verenlere birşey demedikçe hiç birşey olmaz iş adamı para verecek içkici kumarcı Gogo tirbün liderleri akıl verecek kulüp yönetilecek yok ya nerde görülmüş

   18
   3
   1. @Junior yorumuna yanıt olarak

    İkisi de değil. Jawit Çağlar Gümülcine’li, Celal Sönmez İnBegöl’lü (8 Taş’ı tutması gerekirken Cincon’u tutuyo), Özdilek Tokatlı (Ye tatlıyı, öp Tokatlıyı), Gogocu Emin Muşlu, O oralı, bu buralı Bi tek aslanım Levent Kızıl doğma büyüme Bursa çocuğu ve Bursasporlu. Fenerli menerli ayakları döt ayağı. Fenerli olsaydı, gider Fenerbahçe Beko basket takımına sponsor olurdu. Kolay olanı seçmedi, geldi Bursaspor basketi kurup, geleceği belli olmayan bir yapıya milyonlarca dolar yatırdı. Ve yatırmaya da devam ediyor. Futbol takımın senede en az 3 tane çapulcu hoca değiştirirken, Levent Başkan, Fener’in bile elde tutmakta zorlanabileceği o Alimpiyeviç’in kulağına dolarları sokup 2025’e kadar burada tutmaya ikna edebiliyo

    2
    10
 3. Bursasporu soyup batıran hırsızlar temlik sırasında bekliyor. Kulüp biraz para bulsa bunlar hemen atlayacak. Artık kimse bu kulübe 5 kuruşunu vermez. Bursaspor bitti. The End.

  34
  3
 4. Artık şehirden yardım isteyip durmayı bırakın Allah aşkına, rahmetli tarih Yazıcı’dan sonra göreve gelen tüm başkanlar bir masada oturup Bursaspor’u kurtaracak parayı vermedikçe bu iş zaten hakkaniyetli olmaz!

  26
  2
 5. ben bu şehrin sanayiciside olsam zenginide olsam bu durumda 1 kuruş vermem kulübe, birileri gelecek para koyacak sonra batıracak, bende cebmden .ıkarıp para verip bu işbilmezleri zengin edeceğim, boşa harcadıkları paraları geri kazandıracağım olacak şey değil, hepsi alacaklarından feragat eder, devlet vergi borçlarını siler o zaman herkez elini taşın altına koyar.. bedeva dilenilik yapmanın lüzumu yok…

  18
  2
 6. Geçen gün Sinan Engin’in bir açıklamasına denk geldim. Taraftar profili hadddinden fazla fanatik olan kulüplerin hepsi alt liglerde çırpınıp duruyorlar dedi. Kendisini seversiniz sevmezsiniz ama gayet doğru bir açıklama. Selim Kurtulan’da geçen haftalarda benzer bir açıklama yaptı. İbrahım Yazıcı zamanı taraftar yönetimin yanına yaklaşamazdı ama şimdi herkes yönetime atıp tutuyor dedi. Ne kadar ironiktir ki yine aynı Selim Kurtulan performansını beğenmediği Hasan’a maç çıkışı azar çekti.

  Bursaspor’un borcu istenilse 1 saat içinde toplanır. Fakat yukarıda bahsettiğim durumlardan dolayı kimse elini cebine atmıyor. Belki de şuan Bursaspor’u kurtarabilecek başkan adayları sırf taraftar ile karşı karşıya gelmemek için bile adaylığa cesaret edemiyor olabilirler. Geçmiş zamanlarda insanlar para verdi de ne oldu ? Milletin parasını menejerlerle yediler batırdılar. Bu şartlarda kim niye para versin ? Bu iş bütün sanayicilerin güvendiği, gerekirse taraftara diş gösterebilecek, verilen maddi desteği şeffaf bir şekilde kullanacak ortak bir aday ile çözülür gibi düşünüyorum. Yoksa kimse bu taşın altına elini sokmaz. Biz de anca buralarda kendimizi paralayıp, koca kulübün çöküşünü izleriz.

  13
  3
  1. @Can Tigin yorumuna yanıt olarak

   Kitle gücü TARAFTAR.
   Algı gücü YEREL MEDYA.
   Bursa da bunların ikisi de yanlış yolda.
   Bu iki güce karşı direnmek çok zor.
   Bu yüzden aklı başında insanlar başkan adayı olarak ortaya çıkmıyorlar.
   Ekonomik gücü olanlar yardım etmiyor.
   Çünkü olası bir iki kötü sonuçta başlarına gelecekleri ve paralarının çar çur olacağını biliyorlar.
   Medya ve taraftar doğru yolu bulmadan kulübün rayına girmesi çok zor.
   Hatta imkansız…

   13
   3
 7. Neden hep taraftar ve iş adamları na destek için çağrı yapılıyor kulübü bu hale getiren eski başkanlari ve yönetim malı götürüyor sonra hep taraftar ve iş adamları diye konuşuyor lar kaç defa yardım edildiği halde hep yiyiciler malı götürüyor arada üç beş şak şak ci desteğiyle kulüp bu hale geldi yapılan lari herkes biliyor artık yapacak tek şey var o malı götürenler kurtarsın destek ol yesinler artık bitti bazı kişiler in ekmeği bitti biraz ağır olabilir ama biz taraftar olarak içimiz yanıyor Koca Bursaspor bitti gözünüz aydın 😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠

  12
  1
 8. Arkadaslar bursada bir iş adamının fabrıkasında yönetıcıyım cumartesi aksamı is adamı ıle kalabalık bi ortamda yarım saat bursaspor ile ilgili konustuk. neden bursaspora destek olunmuyor dıye sordum. sızler sahıp cıksanız takım yukarıları cıkar dedım. is yeri sahıbı aslında borc cok degıl ama verecegımız destek olacagımız tutarlar kulubun kasasına borcuna kapatmaya gıtmıcek o yuzden kımse destek olmuyor dıyor.. devletın destegi olmadan bu takımı cıkaramayız dıyor o yuzden mevcut baskanın cevresınde bı olusum olursa is adamları destekler dıyor.. yani oyuzden taraftarın yönetımı baskanı istifaya cagırması dogru degil. bence 1 2 yıl daha alt lıglerde devam ederız sonrası ALLAH kerim..

  9
  10
  1. @MERKEZ yorumuna yanıt olarak

   İş adamına bak. Topu hemen devlete atmış. Tamam. Tayyip Bey gelir kurtarır. Asrın lideri, bir omuz da Bursaspor’a atsa, takım yeniden uçuşa geçer.

   3
   7
   1. @Batuhan yorumuna yanıt olarak

    Kardesim 1.5 milyara yakin bi borç ve hic gelirimiz yok. her yil borc en az 50 milyon tl daha artiyor. devletin gucu olmadan nasıl duzluge cikicaz fikrin varsa söyle devletin gücüyle basaksehirspor( baskanin kim oldugu belli gelirlerini bi arastir nerden gelmiş) sonra sampiyon olan trabzonspor daha 3-4 sene önce borclardan dolayi haciz gelecekken eski spor bakanı ve berat albayrak sayesinde düzlüğe cikmadimi. biraz int. arastir gorursun. daha 2 sene önce giresunsporun transfer yasagi varken sel olmustu cumhurbaskani giresuna gittiginde giresunsporun transfer tahtasını açın dedi ve takim şu anda super ligde gayet guzel bi sekilde devam ediyor zamaninda faruk celik bakanlik yaparken bursa sanayisinden bursaspora nakit para toplamadımi. yani ne devletin ve siyasetin gücü. ama senin bildigin varsa bi 40-50 milyon dolar verecek bi is adami gelsin kurtarsin o zaman takımı. yoksa takim amatöre dogru gidiyo. zamanin şartları devletin destegi olmadan bu cukurdan cikamayiz.

    3
    2
  2. @MERKEZ yorumuna yanıt olarak

   Hocam belli ki siradan bir tekstil fabrikasinsa falan calisiyosun,patrona boyle sorular sorabildigine gore,yoksa ceo olsan bile neden bursaspora para vermiyorsun diye sormayi birak, yanina yaklasamazsin.

   4
   3
   1. @Tahsin yorumuna yanıt olarak

    uluslararasi bi sirketteyim 26 yil oldu çok şükür is yeri sahibi ile aramizda iyi sadece bilgi almak amacli sordum anlatti. sizler böyle devam edin takim süper borcumuz yok zaten 3 sene sonra şampiyonlar liginde real madride koyariz.. Benden bu kadar hadi eyvallah..

 9. koca şehir bu çorbacı selim ve diğer çete tayfasını beslemek için mi bir araya gelecek.. çok beklersiniz.

 10. Taraftar bozuntularınız boğazına kadar siyasete batmış,. Allahın günü burada muhalif söyleminize Bursasporu alet ediyorsunuz. Bu site de çanak tutuyor. Benim gibi çekirdekten Bursasporlu’yu bile nefret ettirdiniz. Başınıza gelenleri sonuna kadar hakediyorsunuz. Sizin yüzünüzden Bursasporuma bile üzülemiyorum artık. Beter olun. B.kunuzda boğulun.

  7
  5
  1. @Davo yorumuna yanıt olarak

   Aynen aga. Bu hafta Soma dönüşü Kırkağaç çatrağında durdurucan otobüsü. Hasan Ayaroğlu, CAnberk Yurdakul, bi de Enver Cenk Şahin’i indiricen aşşağı. Yer misin yemez misin. Sizi amk çocukları. Demek Soma’dan da 3 yidiniz haa. Siz hiç mi utanmıyonuz lan diye diye. Ver Allah ver.. Ver Allah ver. Eşşek sudan gelene kadar. Bak bidaha yeniliyolar mı?

   7
   1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu