Yok böyle bir koleksiyon

İş yerini adeta bir müzeye dönüştüren İlkkan Ateş, ‘Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bir şeydi. 9 yaşımdan bu yana neredeyse 22 yıldır ilmek ilmek işlediğim bir koleksiyon bu' diye konuştu. 

Bursa‘nın Çirişhane Mahallesi‘nde yaşayan ve yeşil-beyaz renklere tutkuyla bağlı olan 31 yaşındaki İlkkan Ateş, Soğanlı Mahallesi Çelebi Mehmet Bulvarı‘nda yeni açtığı dükkânını alışılmışın dışında dizayn etti. İlkkan‘ın, 5 yaşında hediye edilen bir Bursaspor formasıyla başlayan Bursaspor aşkı, 9 yaşında koleksiyon yapmaya başlamasıyla daha tutkulu bir hal aldı.

9 yaşından bu yana gerek Bursa‘da gerekse de deplasmanda gittiği maçlardan, antrenmanlardan ve futbolcularla birebir yaptığı görüşmelerden forma toplamaya başlayan İlkkan Ateş, bir anda ciddi bir sayıya ulaştı. Daha sonra bunu bir koleksiyon haline getiren İlkkan Ateş, bu koleksiyonunu şimdi, yeni açtığı iş yerinde sergilemeye başladı.

Deli misin dediler

Çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini belirten Bursaspor sevdalısı İlkkan Ateş, “Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bir şeydi. 9 yaşımdan bu yana neredeyse 22 yıldır ilmek ilmek işlediğim bir koleksiyon bu. Sürekli forma topladığımı duyanlar ‘Yahu deli misin sen, niye biriktiriyorsun’ diyorlardı ama şimdi herkes destek olmaya başladı. Hayatımın merkezine koyduğum Bursaspor‘u çok seviyorum.

Maçlarına gidiyor ve sürekli takip ediyorum ancak farklı bir şekilde de kulübüme hizmet etmek istedim. Yaşı bizden büyük abilerimize eskiyi hatırlatmak, yeni nesle de Bursaspor aşkını aşılamak için böyle bir şey yaptım. Her gelen çok beğendiğini söylüyor. Hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum” diye konuştu.

22 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tebrik etmeye edelim ama gidip bir kavurmasını yiyip, işine de katkı yapıp yerinde görelim bu muazzam koleksiyonu arkadaşlar….

  66
 2. Tebrikler abicim çok güzel bir çalışma olmuş insan sevince neler yapıyor işte önemli olan küçük yaşta sevmek BURSASPOR aşkı böyle bişey

  29
 3. Bu kardeşimizin işyeri tam olarak nerede açık adresi dükkan adı nedir. Gidelim de hem yemeğimizi yiyelim hem de görelim.

  13
 4. Kardeşimize helal olsun allah yolunu açık etsin dükkanına gidip bu lezzetleri tadına bakmanızı tavsiye ederim müthiş lezzetler var aynı zamanda bu güzel koleksiyon içinde teşekkür ederim tebrik ederim

 5. Helal olsun kardeşim Hayatta Önce ALLAH’IMI SEVDİM PEYGAMBERİMİ SEVDİM BURSASPOR’U SEVDİM ve hayatta bu üç sevgimden hasla ve hasla ölenedek vazgeçmiycem tekrar helal kardeşim bende biriktirseydim fazlası olurdu fakat ben küçük kardeşlerimi sevindirip onlarında birer BURSASPOR’LU olmasını sağlamak benimde pırojem HERŞEY BURSASPOR için

  8
  2
 6. Helal olsun kardeşim Allah iş rastlığı versin işallah
  BURSASPOR SEVGİLİSİ ANLATILMAZ YAŞANIR
  Benimde aldığım formaları biriktirseydim fazlası olurdu fakat ben küçük kardeşlerimi sevindirip onlarında birer BURSASPOR’LU olmasını sağlamak amacıyla hep adiye ettim .Bu hayatta Önce ALLAH’I SEVDİM PEYGAMBERİMİ SEVDİM BURSASPOR’U SEVDİM ve hayatta bu üç sevgimden hasla ve hasla vazgeçmiycem

  6
  1
 7. Seni destekliyorum güzel olmuş, kulübün yapamadığı ve eksiği olan müzesi olmayan bir camiayız.Sen kalbimizi dinlemişcesine küçük de olsa anıları tazeledin ve yeni nesiller yetişmesinde katkı sağlıyorsun tebrik ediyorum.Dilerim Bursaspor camiası stada bir müze açar ve eskileri hatırlar yeni nesile Bursaspor sevgisini sevdiriririz…

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu