Yok böyle bir destek

Komşu Eskişehirspor taraftarının bu hafta sonu Bursa'ya gelmesi için Bursaspor Kulübü eski yönetim kurulu üyesi Hakan Dinçtürk sponsor oldu.

Bu hafta sonu Timsah Arena‘da oynanacak BursasporEskişehirspor maçı için kırmızı-siyahlı taraftarlar Bursa‘ya gelmek için sponsor sıkıntısı çekiyordu.

Sosyal medya hesaplarından bu konuda yardım isteyen Eskişehirsporlu taraftarlara Avukat Hakan Dinçtürk 2 otobüse sponsor olarak dikkat çekti. Es-Es taraftarı bu zor günlerinde rakip takımın bir taraftarı olan Dinçtürk‘e bu desteğinden ötürü teşekkür etti.

 

42 Yorum Onay bekleyen yorum yok

   1. @berber yorumuna yanıt olarak

    Berber kardesim.
    Eskişehir li bir komsun olsa ve sana tıraşa gelse yapamam mı diyeceksin.
    Sana bunlari soyluyorum fakat benim basima geldi.
    Ben sehir disinda yaşıyorum.
    16.05.2010.
    ŞAMPİYON olduk.
    Ailecek tek başımıza caddelerde turlayip kutladik.
    Ertesi gün balkonda bayrak asma ihtiyacı oldu.
    2×4 metre bayrak diktirmem gerekti.
    Yaşadığım bölge de bir Bursa pazarı var.
    Oraya gittim ve kumaş istedim.
    Ne renk diye sordular.
    Yeşil beyaz deyince işyerinin yetkilisi bak kardesim ben fb liyim fakat diğer tezgahta Bursa li bir dayi var ona git dedi.
    Diğer tezgaha gidip Bursa li dayi yi buldum.
    Kumaşları aldım ve oradan terziye geçtim.
    Ilk dort terzi fb li çıktı ve bayrağı yapmadı.
    Beşinci terzi de fb li çıktı fakat getir kardesim ben yaparim evde çoluk çocuk bakıyoruz her ne kadar rakip te olsak sonuçta ekmek parası dedi ve bayrağı hazırladı.
    Sayın kardesim biz hic bir zaman ilk dört terzinin yaptığını yapmayalım.
    Beşinci terzi gibi olalim.
    Bizim yolumuz kardeşlikten dostluktan geçer.
    Rekabet ayrı o başka.
    Maçımızı oynarız es es i yener uc puanimizi alir yolumuza devam ederiz.
    Asla unutmayalım ki ne oldum değil ne olabilirim demeliyiz.
    Biz her zaman düşenin dostu olalim.

    32
    1
     1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

      Sağol kardesim.
      Yaşadığım bir konuyu aktarmak istedim ve iki önemli durumu isaretledim.
      Ilki spor gerçekten dostluk barış ve kardeşlik olmalıdır.
      Ikincisi işim geregi ben uzun suredir sehir disinda yaşadığım icin dışarıdan Bursa nın ve Bursaspor un nasıl göründüğünü insanların bizlere bakış acısını değerlendirdim.
      Inanın kentimizin değerini bilmiyoruz.
      Bunu doğduğum ve uzun süre yaşadığım şehrimden ayrılınca çok iyi anladım.
      Ülkemizin her yerinde ve tüm dünya ya yayılmış Bursa li ve Bursaspor lu hemsehrilerimiz var ve kimsenin kimseden haberi yok.
      Hiç bir şekilde birbirimizden haberimiz yok.
      Halbuki sampiyon olduğumuz sene benim bulunduğum bölgede ki Bursaspor lular bir araya gelebilsek tek başımıza değil organize olup konvoy yaparak kutlayabilirdik.
      Istanbulu kendimize rakip olarak almışız fakat onların arka bahcesi olmuşuz.
      Farkında değiliz fakat biz Anadolu nun her konuda lideri durumdayiz bunun farkina varalim ve keyfini cikaralim.
      Istanbul un bize yaptıklarını biz önderi olduğumuz komşularımıza diğer kentlere yapmayalım.
      Kendimizi her konuda tanitamamak anlatamamakta en büyük eksiğimiz.
      Atom karınca kardesim Traore de geldi.
      Hayirli olsun.
      ŞAMPİYON BURSASPOR.

      1
      1
      1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

       Yorumunu geç okudum kusura bakma. .. Şu anda senin yaşadığın duyguları ben yaşıyorum. . Yine harika bir yorum yazmışsın. . Ağzına yüreğine sağlık. . ALLAH tan dileğim senin gibi renkdaşlarım ın sayısının artması. . ALLAH a emanet ol KARDEŞİM.

       1
       1
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   İYİ OLMAK AYRI ,,İYİLİK YAPMAK APAYRI ,,NE GÜZEL BÖYLE ZOR ZAMANDAN GEÇENE İYİLİK YAPMAK ,BUDA HERKESE NASİP OLMAZ TEBRİKKER HAKAN DİNÇTÜRK ,, LÜTFEN İYİLİĞE BARİ SAYGIMIZ OLSUN

   13
   2
  2. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   en önemli maçımızda niye rakibe taraftar desteği sağlıyoruz kardeşim..yemişim dostluğu..bu adamlar oynadıkları her maçta adanayla anteple ankarayla trabzonla fenerle bjk ile oynadıkları her maç rakiblerine değilde bursaya bursasporlulara küfürler ettiler şimdi ne değişti…GEREKSİZ REKLAM KOKAN HAREKETLER… sen eskişehire yardım edeceksen bursa maçından sonraki deplasmanlara yardım et..onları akhisara ,erzuruma hatay a menemene yolla..

   32
   158
   1. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

    helal olsun sinek 8 10 numara yorum.eskişehire kıyak yapacaksan bursa maçından sonra yap.ne işimiz var buraya adam taşıyorsunuz. şampiyonluktaki rakiplerimize gönderin eskişehirlilere kıyak yapacaksanız .bu arada sömester tatilinde burası çoluk çocuk dolmuş sorsan eskişehirin renklerini bilmezler burada es esli olmuşlar.şaka gibi.

    2
    3
   2. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

    Helal olsun sana gerçekleri yazmışsın… Elektrikleri kesip top bursa yazanları burada savunanlara yazıklar olsun… Getirin daha çok küfretsinler getirin…

    3
    8
   3. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

    Sen tribüncülük yapma git istanbul takımlarını tut kardeş, puan say.
    Galibiyetten önemli olan şeyler vardır. Yine gelsinler dolsun tribün yine atışalım ama bursa’ya düşen tribüne tekme vurmak yakışmaz

    12
    2
   4. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

    farklı bir bakış açısı haklı olabilirsin ama kendini bi onların yerine koyarmısın dostum , sadece kapat gözünü 2 3 dk. empati yap…

    15
    5
   5. @sinek8 yorumuna yanıt olarak

    Sayın sinek sekiz kardesim.
    Unuttugun şeyler var.
    O bahsettiğin taraftar senin inter toto maçlarında avrupa kupası maçlarında geldi Atatürk Stad ın da trubun yapti destek verdi.
    Ne çabuk unutuyorsunuz.
    Eğer yaşınız genç olup o günleri yaşamadı iseniz lütfen büyüklerinize sorun bilgi edinin ve ondan sonra yorum yazın.
    Bizim Eskişehir ile olan rekabetimiz çok eskilere dayanır.
    Çok da kavga gürültü yaşadık fakat hepsi geride kaldı.
    Rakiplerimize dostça yaklasmamak onları düşman olarak görmek bizlere yakışmaz.
    Biz büyük BURSASPOR taraftarıyız.
    Texas ız radikal iz biz.
    BURSASPOR uz biz. Bursa yız.

    20
    2
    1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

     Dostluk falan hikaye kimse kimseyi kandırmasın.. Yorumları okudum burada Eskişehire destek çıkanlar çoluk çocuk tayfa.. Maça gelmeyen velilerinden izin alamayan tayfa.. Stadda pazar günü eskişehiri hem sahada hemde trübünde ezeceğiz her zamanki gibi.. Onların babası bursaspor…

     2
     12
    1. @Namık Kemal yorumuna yanıt olarak

     İnsan olan komşu şehire her maç küfür etmezdi.. Ama senin gibi küfürleri kabul edenler olduktan sonra memnun olanlar olduktan sonra az bile etmişler… Ayıp ayıp nasıl o küfürleri yersin Namık kemal:)

     5
     17
     1. @Hayrettin yorumuna yanıt olarak

      kötü söz sahibine aittir. ben 20 yıldır maça giderim. ne hakeme nede futbolcuya kendi futbolcularımızda dahil kimseye küfür etmedim.

 1. Gönlüm bursa kocaeli sakarya eskişehirin süper ligde olması. İnşallah birgün bu takımlar süper ligde olacaktır

  71
  1
 2. Her ne kadar ülkede sevildiği kısmı bence yanlış olsa da gerçekten bu yaptığı büyük bir iyilik, es-es in halini bir tek aynı durumdaki bir takım anlayabilirdi. Ama maalesef es es den 4 kat fazla borcu olan bu takîmın halini koca ülke ve bizans hala anlayamadı (!)

  68
  2
 3. ALLAH CC bizim bu günleri görmemize vesile olanları bildiği gibi yapsın. Anadolunun en iyi takımlarını yok etme sevdaları bitmeyecek bunların. İçeride ki piyonları sayesinde yok etmeye veya elimine etmeye çalıştılar yıllardır ve malesef başardılarda. Taraftarlarını birbirine düşürerek sanki tek derdimiz buymuş gibi gösterdiler yıllarca oysa düşman dışarda olmadı güçlü Anadolu takımları için .
  Rabbim başta Bursasporum olmak üzere tüm ANADOLU takımlarını bu üçüz hayranlarının merhametinden !! dahi korusun İNŞALLAH.

  28
  1
 4. Kim şehrinin takımını tutuyorsa ve bizimse yıllardır şehrinin yakımı tut diye bağlıyorsak her ne olursa olsun biz onlara saygı duyalım rekabet mevzu vs bunlar önemlimdeğil önemli olan bu ülkede herkes şehrinin takımını desteklese bir tek istanbul semt takımı kalmaz bu ülke futbolu ancak şehrinin takımınıntutmakla düzelir başka yolu yok ve Eskişehir dahil her şehrimin takımını tutana selam olsun

  14
  1
  1. @kansas yorumuna yanıt olarak

   Tüm platformlarda BURSASPOR’a küfür eden { en son Keçiören maçında Bursa geçiyoruz diye 20 dakika bağırdılar} bir taraftar topluluğuna otobüs vermek nedir? Ve otobüs verdiğin maç BURSASPOR maçı

   4
   9
   1. @Eskiler.... yorumuna yanıt olarak

    Arkadaşlar yaşım 52 ve 8 yaşından beri BURSASPOR un tüm maçlarına giderim buna deplasmanlarda dahil [son 7~8 sene hariç] ve ilk defa böyle basiretsiz bir hareket görüyorum. Nedense Bursaya deplasmana gelen herkes bir şark kurnazlığı içinde ama deplasmana gittiğinizde kulağınızın arkasına bile küfür ediliyor.

    5
    2
 5. Herkes Bursaspor’u dan intikam almaya ne kadar hevesli futbolcusu başka takıma gider Bursaspor maçını bekler oyuncularımızı sakatlamaya oynar teknik adam gider bizim maçı bekler şimdi bir de eski yönetici çıktı Allah Bursaspor’u korusun sonumuz hiç de içaçıcı görünmüyor!

  6
  7
 6. Dost ve kardeş seçmede üstümüze yok ! Geçen sene son maç dost Göztepe kardeş Ankaragücü oynadı…avuta gidecek topa azraıl bir tokat atttı o tokat bizi yok edecek neredeyse…
  Hem biz nasıl çuf cuf la dost oluruz gençler hatırlamaz taşlı sopalı kavgalarımız…kardeş illa ki arıyorsanız Balıkesir var Denizli var ya da Karacabey im var…

  5
  10
 7. Kusura bakmayın da şuan formda kötü nifak tohumları atanlar hiç biri bu sezon Eskişehir deplasmanına gelmeyenlerden oluşuyor.Sorun bakalım eşinize dostunuza Eskişehir de nasıl karşılanmışlar ben söyleyim adalarda doktorlar da Sazova da atkıları formalarıyla dolaştı o zaman ki başkanımız Osman taş kendi makamın da ağırladı bir kaç arkadaşınızı ayriyeten kazada kim yanınızdaydı Eskisehirspor başkanı dahi yaralanan arkadaşlarınïzla özel ilgilendi o yüzden nifak tohumları atmayın önceleri atışmalar olmuşsa bu yine sizlerin sebep olmasından kaynaklanmaktaydı.Bu arada iki otobüs tahsis eden Hakan abiye de teşekkürler bu da şehrin ayıbı olsun

  5
  2
  1. @Vedat Dündar yorumuna yanıt olarak

   vedat dündar eskişehirlilerin her maç ana avrat çoluk çocuk küfürlerini kabul ediyorsan sana diyeceğim bir şey yok…adam olan anasına avradına küfür ettirmez herkesin meşrebi kaldırmaz…pazar günü kulaklarını iyi aç yine küfür edecekler ama sana!!!!

   1
   1
 8. Hakan DİNÇTÜRK kardeşimi tebrik ederim.
  1-Zorda kalana yardım eli uzatmak hem dini,hem millli hemde insani vasfımızdır.
  2-Biz ne kadar kavga etsekde komşuyuz komşu.Bu coğrafi şartların gereği.O nedenle biribirimizi anlamaya mahkum ve mecburuz.
  3-ESES ile 60-70 li yıllardan bu yana olan rekabette hoş olmayan olaylar oldu.Bu teşebbüs ile inanıyorum bunun negatif kısmına dur deme fırsatı çıkmış oldu
  4-SPOR BARIŞ,KARDEŞİLK,DOSTLUK denir ki esasta bu olmalıdır.Bakın biz bunu yaşamıyoruz.İngilterede o haliganizmi önleyen tedbirlerden sonra şimdi tel örgüsüz,bariyersiz ne güzel maç izliyorlar.
  5-Sana taş atana sen gül at adamlığın görülsün.sana taş atana sende taş atarsan bu zayıflığındandır.
  6-Dileğim oki hem biz hemde komşumuzun ve dahi tüm ülke takımlarımızın borçlarından kurtulması,stadaların dolması ve gerçek spor aşkının yeşermesi gerçekleşir.

  4
  1
 9. Bazı arkadaşlar konuyu başka yerlere taşıyor. burada HAKAN DİNÇTÜRK,ün yaptığı güzel birşeydir. Böyle birşeyi beşiktaşada yapsa ben birşey demem fakat burada bursasporumuzun durumu ortada ve bursasporun tesislerde toplarına bile aciz gelmişti tesiste calışanlar kaç ay maaş alamadılar o zaman ne yaptı HAKAN DİNÇTÜK artı eskişehir bursa 2 saatlik yol kulup zor durumda olabilir taraftar kendi imkanlarıyla gelebilir..artı bu başka bir maçta olabilirdi zaten maça girebilecek seyirci sayısı belli bin kişimi iki bin kişimi tam bilmiyorum eskişehirde bu kadar parası olan taraftar yokmu bunu iyilik yapmakla örneklemeyin

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu